İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

İTÜ Çekirdek’ten Haberler 

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

İTÜ ARI Teknokentliler bir araya gelerek Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladı! Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş’ın tüm İTÜ ARI Teknokent firmalarını ve girişimcilerini Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı okumaya davet etmesi ile başlayan etkinliğimiz, marşlar eşliğinde coşkuyla devam etti.

Girişimlerimiz ile Birlikte Webrazzi Summit 2023 Etkinliğinde Yer Aldık

İTÜ Çekirdek olarak Webrazzi tarafından düzenlenen Webrazzi Summit 2023 etkinliğinde girişimlerimiz ile birlikte yer aldık. 11 girişimimizin fiziksel olarak, 15 girişimimizin de online olarak stant açmasını desteklediğimiz etkinlikte, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş “Teknoloji Girişimcilerinin Büyüme Yolculuğu Nasıl Şekillenir?” başlıklı oturumunun yönetimini üstlenirken, İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi Direktörümüz Dr. Yunis İsmayıl “Girişimcinin Hikayesi Nerede Başlamalı?” başlıklı oturumda ekosistemde yıllardır edindiği deneyim ile konuşmacı olarak yer aldı.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Gelişim Haberleri

Tayko Pil Girişimci İş Adamları Yarışmas’ında Derece Elde Etti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tayko Pil, 10. Girişimci İş Adamları Vakfı yarışmasında 2. seçilerek 250.000 TL’lik ödülün sahibi oldu.

Tayko Pil, Türkiye’de üretimi olmayan CR2032 sınıfı çevreci ve uzun ömürlü lityum iyon pili üretmektedir.

İnteraktif Kredi 6 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden İnteraktif Kredi, 6 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. İTÜ ARI Teknokent’in de yer aldığı bu yatırım turuna; Alesta Yatırım, BKM Eski Genel Müdürü Sertaç Özinal, Betül ve Berkin Özer ve Keiretsu Forum yatırımcıları katıldı.

İnteraktif Kredi, banka kredileri, kiralama işlemleri ve borçlu alışverişlerde borcun geri ödenip ödenmeyeceğine ilişkin finansal raporların hazırlanarak güven puanına dönüştürülmesini sağlar.

Tusmec Kitlesel Fonlama Kampanyasına Başladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tusmec, 4.200.000 TL hedefi ile paya dayalı kitlesel fonlama turuna başladı. FonlaBüyüsün Platformu’nda başlayan kampanya 04.01.2024 tarihine kadar devam edecek.

Tusmec, tarım, lojistik ve arama kurtarma alanlarına uygun karma otonom heterojen sürü sistemler ve yazılımlarını üretmektedir.

Develhope, İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ Ekonomi Kulüpleri Ortaklığında Yeni Teknoloji Eğitim Kampını Başlattı!

ITU SEED girişimlerimizden Develhope, İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ Ekonomi Kulübü ortaklığında yeni teknoloji eğitim kampını başlattı. 2022-2023 yılları arasında Türkiye’de 100’ün üzerinde öğrenciye eğitim veren çevrimiçi kodlama okulu olan Develhope, yeni eğitim kampında web geliştiricilerinin .NET ve JavaScript becerilerini güçlendirmeye odaklanacak.

Develhope, genç yazılımcılara kişiselleştirilmiş kariyer hizmeti sunmaktadır.       

Geojet Türk Telekom Sektörü ile İlgili Önemli Çalışmasını Yayınladı

ITU SEED girişimlerimizden Geojet, Türk bankalarının çevrimiçi haritalardaki dijital varlığının ve bunun gelirlerini nasıl etkileyebileceğinin ayrıntılı bir çalışmasını yayınlamıştı. Girişimimizin, sıradaki çalışması ise telekom sektörü için oldu. Girişimimizin, telekom sektörünün Google haritalarındaki varlığını ve bilinirliğini detaylı bir şekilde ele alan araştırması, Türk telekom firmaları için, dijital dönüşüm çalışmalarının hala sayısız fırsat doğuracağını göstermiş oldu.

Geojet, popüler haritalarda çevrimiçi varlığınızı yönetmenize, daha fazla yorum almanıza ve işletmenize daha fazla müşteri çekmek için yerel reklamlar yayınlamanıza yardımcı olur.

Footprints AI, Profi ile Çalışmaya Başladı!

ITU SEED girişimlerimizden Footprints AI, Profi ile çalışmaya başladığını duyurdu. Bu birliktelik ile Footprints AI, Romanya’daki en büyük perakende medya ağını kurmayı amaçlıyor.

Footprints AI, çok kanallı perakende verilerini en iyi şekilde kullanan yeni nesil perakende medya platformudur.

Unico Sigorta ve Ana Sigorta Fiyatlama Sürecini Artık Lumnion ile Yürütecek

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Lumnion, Unico Sigorta ve Ana Sigorta ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında makine öğrenmesi ile modellemeler yapan ve sigortacılık fiyatlaması alanında uzmanlaşan Lumnion, Unico Sigorta’ya ve Ana Sigorta’ya,  yapay zekâ tabanlı platformu üzerinden fiyatlama sürecinin geliştirilmesine destek sunacak.

Lumnion, sigorta fiyatlaması üzerine GLM ve diğer algoritmalarla çalışan modelleme, davranışsal fiyatlama optimizasyon platformudur.

Varsapp Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100.000 İndirmeye Ulaştı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Varsapp, cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde 100 bin indimeye ulaştığını duyurdu.

Varsapp, kullanılmayan günlük eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilebileceği bir platformdur.

Vivoo İspanyolca Dil Desteği Sunduğunu Duyurdu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Vivoo, hem iOS hem de Android kullanıcıları için İspanyolca dil desteğini sunmaya başladı. Bu güncelleme ile beraber İspanyolca Vivoo Uygulamasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Vivoo, en son teknolojiyi kullanarak kişiselleştirilmiş ürünler geliştiren, iyileştiren ve sunan bir sağlıklı yaşam teknolojisi girişimidir.

Captonomy “TOBB Karbon Platformu” Projesinde Yer Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Captonomy, QNB Finansbank ve Türkiye İş Bankası A.Ş. partnerliğinde, TOBB çatısı altında geliştirilen “TOBB Karbon Platformu” projesinin altyapısını oluşturdu. Bu proje ile işletmelerin yeşil dönüşümüne katkı sağlanması ve, karbon ayak izi hesaplamalarında onlara rehberl edilmesi hedeflenmektedir.

Captanomy, imalatçı ihracatçıların, karbon salımlarını ölçerek, azaltmalarına yardımcı olarak, onlarıın performanslarını puanlayıp bankalar ve sigorta şirketleriyle bağlantıya geçirerek yeşil ürünleri için avantajlı oranlar elde etmelerini sağlayan yenilikçi bir SaaS platformudur.

 

Karaca Kreatif Reklamlarını Hızlıca Yayına Almak için Feedance’ı Seçti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Feedance, Karaca ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında Karaca, kreatif reklam çalışmalarını Feedance ile birlikte yürütecek. Karaca Feedance’ın, Creative Suite özelliğini kullanarak kreatif reklamlarını oluşturmaya başladı.

Feedance, ürün feed’lerini optimize eden ve Creative Suite özelliği sayesinde hızlıca otomatik reklam öğeleri oluşturan bir tool’dur.

BlindLook ve FLO İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, FLO ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında  BlindLook görme engelliler geliştirdiği Blind Friendly Place uygulamasını FLO mağazalarına entegre ederek görme engelli bireylerin tamamen eşit hizmet aldığı bir dünya için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor.

BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor.

Nott App Strore’da Yayında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Nott, artık App Store’da yayında. Hemen Nott uygulamasını indirerek notlarınızı uygulamaya taşıyabilir, kağıt kullanımınızı azaltabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerinin not alım satım ve ders çalışma süreçlerini dijitale taşıyan sürdürülebilir eğitim platformudur.

https://apps.apple.com/tr/app/nott-academy/id6449980598?l=tr

Sporsepeti ve Bosch Türkiye İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Sporsepeti, Bosch Türkiye’nin Bursa Güç Aktarma Çözümleri fabrikasının spor etkinliğini düzenledi.

Sporsepeti, spor aktivitelerini daha erişilebilir kılan dijital platformdur.

webviewmobiluygulama.com Artık Dünya Genelinde!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden webviewmobiluygulama.com, artık yurt dışındaki kullanıcılarına da hizmet veriyor. Bu gelişme ile beraber dünya genelinde daha fazla insanın ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek kalite, güvenilirlik ve özelleştirilmiş çözümler sunma misyonu ile yolculuğuna devam ediyor.

Web sitelerinizi hızlı, performanslı webview (mobil / desktop) uygulamalara çeviren bir girişimdir.

DİJİFİKİR’den E-iş Fikri Yarışması!

DİJİFİKİR’le fikrini gerçeğe taşı. 15 Aralık 2023’te İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleşecek olan yarışmanın son başvuru tarihi 19 Kasım 2023

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close