İTÜ Çekirdek’in resmi bloguna hoşgeldiniz!

Buraya kadar geldiğinize göre İTÜ Çekirdek’in ne olduğunu, neyi neden yaptığını az çok bildiğinizi varsayıyoruz. Hafızasını tazelemek isteyenler için detaylı bilgi burada.

Ziyaret etmekte olduğunuz blog.itucekirdek.com adresi üzerinden, siz girişimci ve girişimci adaylarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz duyuru, haber ve makaleleri titizlikle hazırlayıp, sizlere servis edeceğiz.

Anlaşılmayacak bir tarafı olmasa da, değerli vaktinizi çalmamak için hangi kategoride ne tarz içeriklerin sizi beklediğini açıklayarak blog deneyiminizi iyileştirmek niyetindeyiz:

Ana Sayfa: Bunun için açıklamaya ihtiyaç duyan yoktur herhalde…

Duyurular: İTÜ Çekirdek ekosisteminde olan biten her şeyi takip edebileceğiniz pek kıymetli kategori. 

Haberler: Türkiye’den ve dünyadan  teknoloji odaklı  girişimcilik haberlerini okuyabileceğiniz ve diğer okuyucularımız ile tartışabileceğiniz kategori.

Yeni Başlayanlara: ”Çok iyi bir fikrim var ama nasıl yapacağım?”, ”Ofis tutmalı mı yoksa başlangıçta evden mi çalışmalı?”, ”Bir mobil oyunu muhteşem kılan nedir?” ve benzeri sorular hakkında kara kara düşünen çiçeği burnunda girişimcilerin ve girişimci adaylarının kategorisi. Burada girişimciliğe giriş seviyesinde makaleler, örnek olay incelemeleri ve rehberleri bulabilirsiniz.

Kavrayış: Girişimini belli bir seviyeye getirmiş, hatta belki de İTÜ Çekirdek’in son teknoloji ile donatılmış ferah ofisine yerleşmiş, girişimcilik yolunu çoktan yürümeye başlamış olanların kategorisi. Mentor ve yatırımcıların da başımızın üzerinde yeri var. Kavrayış kategorisinde, girişimciliğin püf noktalarını incelikli makalelerde, örnek olay incelemelerinin detaylarında arayacağız. Diğerlerinin sorunların üstesinden nasıl geldiğini ve gelemediğini öğreneceğimiz; okuduğu ‘A’yı ‘B’ yapabilenlerin  kategorisi.

Itu_Cekirdek_Blog_Logo-3

Paylaşım
Close