Dokuz yıldır Austin, Teksas’ta gerçekleştirilen South by Southwest (SXSW) festivali kapsamında düzenlenen SXSW Accelerator Pitch Event, dünyanın dört bir yanında gelişen teknolojiler üzerinde çalışan en iyi 50 girişimi dünyanın karşısına çıkarıyor.

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Teleporter, etkinliğin bu yılki ayağına sanal gerçeklik kategorisinden girerek en iyi olmak için yarışmaya değer görüldü.

10-19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek interaktif festivalin girişimcilik etkinliği ise 11-12 Mart tarihleri arasında SXSW Startup Village’da düzenlenecek.

Daha önce Twitter, Foursquare, Siri, Klout, Hipmunk, Wildfire, Foodspotting ve Tango gibi girişimlerin ilk duyuldukları yarışma olma özelliğini taşıyan SXSW Accelerator Pitch Event, her yıl 500’den fazla başvuru arasından en eşsiz ve en etkili girişimleri dünyaya sunmayı amaçlıyor.

Her yıl yeni kategorilerin eklenmesiyle, Accelerator Pitch Event giderek artan bir kitleye kendini kanıtlama şansı veriyor. SXSW Accelerator Event’in yapımcısı Chris Valentine, girişimcilik ekosisteminin küreselleşmesinde hızlandırıcıların önemini ve geleneksel olmayan sektörlerdeki inovasyonun yükselişini vurgulayarak, bu senenin son 10 yıldaki en heyecanlı organizasyonlardan birisi olacağının garantisini veriyor.

Girişimler 10 farklı kategoride birbirleri ile yarışacaklar. Canlı yayınlanacak etkinlikte her girişim kendi teknolojilerini tanıtmak için uzmanlardan oluşan bir jüri ile soru-cevap paneli gerçekleştirecek.

En iddialı 50 girişime ev sahipliği yapacak yarışma, her kategorinin birincisinin açıklanacağı ödül töreni ile sona erecek.

SXSW Accelerator Pitch Event Finalistleri

Artırılmış ve Sanal Gerçeklik

cekirdek-custom-dividerKurumsal ve Akıllı Veri

cekirdek-custom-divider

Eğlence ve İçerik

cekirdek-custom-divider

Sağlık ve Giyilebilir Teknolojiler

cekirdek-custom-divider

Yenilikçi Dünya

cekirdek-custom-divider

Fintek

cekirdek-custom-dividerGüvenlik ve Gizlilik

cekirdek-custom-divider

Sosyal ve Kültür

cekirdek-custom-divider

Spor

cekirdek-custom-divider

Ulaştırma

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close