“1010!” ve “Six!” gibi ünlü bulmaca oyunlarının üreticisi olan Gram Games, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga tarafından satın alındı.  Satış işleminin 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı gerçekleştiği duyuruldu.

Gram Games, İstanbul ve Londra’da bulunan iki ofisinde toplam 77 çalışanla faaliyet gösteriyor. Geçtiğimiz sene geliştirdikleri yeni oyunları “Merge Dragons!” ile en çok kazanan ilk 50 oyun içerisine giren Gram Games, dünya çapında 170 milyondan fazla oyuncuya sahip. Oyun şirketi aynı zamanda kurulduğu günden bugüne kadar birçok oyununu Avrupa ve Amerika’daki mobil platformlarda birinciliğe taşımayı başardı.

Şirketin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Mehmet Ecevit, satın alma işleminin ardından yaptığı açıklamada yetenekli ekiplerini ve başarılı oyunlarını Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyduklarını dile getirdi. “Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız.”

Zynga CEO’su Frank Gibeau da yaptığı açıklamada Gram Games ekibinin yaratıcı oyun geliştirme prensipleri ve özgün kültüründen etkilendiklerini belirtti.

Dünyanın en başarılı bulmaca oyunu üreticilerinden biri olan Gram Games, geliştirdiği oyunlarla dünya çapında milyonlarca insana ulaşmak istiyordu. Zynga ile yapılan bu satın alma işlemi şirketin hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlayacak.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close