İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok önemli gelişme yaşandı!

Dormio’ların izin ve onayları tamamladı!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Respo Gadgets’in ürünü Dormio’ların izin ve onayları tamamladı. Dormio’lar bu hafta sahiplerine kavuşacak ve girişim çok yakında yeni siparişler almaya başlayacak.

Respo Gadgets geliştirdiği Dormio adlı ağız içi aparat ile birlikte, dünyada 200 milyondan fazla kişide bulunan Obstrüktif Uyku Apnesi Sendromu ve horlama problemine karşı konforlu bir alternatif tedavi sunuyor. Böylelikle de güncel tedavileri kullanmayı reddeden hastalara sağlıklarına kavuşma fırsatı veriyor.

Dormio hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İTÜ Çekirdek’te kuluçka buluşmaları gerçekleşti

İTÜ Çekirdek girişimleri ekosistemin önemli yatırımcıları ve girişimcileriyle bir araya geldi. Unutmayın İTÜ Çekirdek demek bir dolu bağlantı demek!

Etohum’un kurucusu Burak Büyükdemir kütüphanesini İTÜ Çekirdek’e bağışladı!

Türkiye’nin önemli girişimlerinden biri olan Etohum’un kurucusu Burak Büyükdemir, girişimcilik kütüphanesini İTÜ Çekirdek kütüphanesine bağışladı.

GmPly Gamfed Konferansı’nın sponsorlarından biri oldu!

Interactive Video E-Learning Platform, SEM (Saas Enabled Marketplace) olarak B2B çalışacan interaktif video e-learning  platformu olan  GmPly bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Gamfed Konferansı’nın sponsorlarından biri oldu. Oyun ve oyunlaştırmanın usta isimlerinin bir araya geleceği etkinlikte GmPly ekibinden Gökçen Karan da konuşmacılar arasında yerini alacak.

Eğlenceli GmPly, Gamfed davet videosunu izleyebilirsiniz.

Next Horizons yeni videosunu yayınladı!

İnsan güvenliği için modern, milli ve özgün sistemler geliştiren Next Horizons yeni bir video yayınladı.

cocukyeri.com web sitesine yeni özellikler ekledi.

Çocuk etkinlik ve hizmetlerini ebeveynlerle buluşturan cocukyeri.com çocuk kursları ve çocuk kamplarının da yer aldığı yeni sürümünü yayına aldı. Platformda çocuklar için yeni güncel kurslar ve kampları keşfedebilirsiniz.

Çocuk Kursları  > https://www.cocukyeri.com/istanbul-cocuk-kurslari
Çocuk Kampları > https://www.cocukyeri.com/istanbul-cocuk-kamplari

Quant Co. London Tech Week’e katılmaya hak kazandı!

Yenilenebilir enerji santralleri için optimizasyon ve makine öğrenmesi tekniklerini kullanarak ileri düzey analitik çözümler sunan web tabanlı bir karar destek platformu olan Quant Co. UKBasecamp ile London Tech Week’e katılacak 8 teknoloji girişiminden biri olmaya hak kazandı!

BrandFace Gamfed Oyunlaştırma Konferansı’nda!

Türkiye’de ve dünyada benzeri olmayan bir format ile yaratıcılığı ödüllendiren video platformu Brandface (@BrandFaceTV) Gamfed Oyunlaştırma Konferansında. Yaratıcılığını göster, kazanan sen ol!

Brandface, kitle kaynaklı reklam ajansı modeli ile markalara özgün içerik üretilmesini sağlayan ve kullanıcılarını yarıştırarak her hafta 1.000 TL ödül veren video platformudur.

Türkiye’deki ilk çevrimiçi dijital sağlık ağı olan Meditial beta sürümü yayında!

Aynı hastalığa sahip insanları bir araya getirerek, kullanıcıların tecrübelerini paylaşabilecekleri, paylaşılan tecrübelerin ve önerilerin doktorların kontrolünden geçerek filtrelendiği, yapay zeka tabanlı ücretsiz bir sağlık ağı olan Medital’in beta sürümü yayında!

 

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close