Big Bang Startup Challenge 2019’a iki haftadan az bir süre kala heyecanımız giderek yükselirken, UBI Global’in “Üniversite Kuluçka Merkezleri” kategorisi dünya sıralamasında ilk 5’te yer almanın mutluluğunu yaşadık. Geride bıraktığımız iki haftada girişimcilerimizden aldığımız güzel haberler de bir diğer mutluluk kaynağımız oldu. Detaylar yazımızda.

Big Bang 2019’da Yarı Final Heyecanı Sürüyor

28 Kasım’da UNIQ İstanbul’da sahneye çıkacak İTÜ Çekirdek girişimleri Big Bang jürisi karşısına çıkmaya devam ediyor. İki gün sürecek yarı final aşamasında Big Bang sahnesine çıkacak girişimler seçilecek.

Big Bang 2019’da yer alacak ekipleri 28 Kasım’da Uniq İstanbul’da yerinde izlemek için kayıt olmayı unutmayın.

İTÜ Çekirdek Olarak “Üniversite Kuluçka Merkezleri” Dünya Sıralamasında İlk 5’teyiz

Türkiye’yi dünyada temsil etmek ve zirveleri dünyanın diğer en iyileri SETsquared, The DMZ, YESDelft ve PoliHub ile paylaşmaktan gururluyuz. Girişimcilerimiz, mentorlarımız ve tüm paydaşlarımızdan aldığımız güçle bu başarı hepimizin!

Otomazone’dan Yeni Yazılım Lansmanı

Big Bang 2018 finalistlerinden Otomazone, yeni yazılımının lansmanını endüstrinin öncü firmalarının katılımıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Endüstrinin en büyük sorunlarından biri olan hızlı yedek parça tedariğinde yeni bir dönem başlatmayı amaçlayan Otomazone; premium hizmet, hızlı kargo, atıl stok yönetimi, birden fazla tedarikçiye aynı anda ulaşabilme gibi birçok yeniliği sektöre kazandırmayı amaçlıyor.

Pubinno, Yeni Ürünü Smart Tap II’nin Lansmanını Almanya’da Yaptı

Faaliyetlerine Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco eyaletinde devam eden ve amacı dünyaya kusursuz birayı  sunmak olan teknoloji odaklı girişim Pubinno, yeni ürünü Smart Tap II’nin lansmanını 12-14 Kasım’da Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenen Braubeviale etkinliğinde yaptı.

Pubinno,  draft beer sunumundaki problemlere odaklanırken, tüm ekosistem için uçtan uca ve yenilikçi çözümler geliştirmeyi amaçlıyor.

Toyi, Toyzz Shop Mağazalarında Satılmaya Başlandı

Çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirmek amacıyla kendi oyuncaklarını yapmaları için günlük hayatta kullanılan objelerle hazırlanan setler üreten Toyi, Türkiye’nin en büyük perakende oyuncak mağaza zinciri olan Toyzz Shop raflarında yerini aldı.

Toyi, anlaşma çerçevesinde Toyzz Shop mağazalarından alınan her bir oyuncak seti için Koruncuk Vakfı’na yardım yaparak sosyal anlamda da bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

BİGG İTÜ Çekirdek Başvuruları Devam Ediyor

Tübitak tarafından desteklenen BİGG İTÜ Çekirdek programında başvurular devam ediyor. Mentorluk, yatırımcılarla bir araya gelme fırsatı, açık ofis ve nakdi yardım gibi birçok fırsat sunan BİGG İTÜ Çekirdek programı hakkında detaylı bilgi alıp, başvurunuzu gerçekleştirmek için tıklayın.

Ecording, #GeleceğeNefes Oldu!

Ecording, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı’nda 600 öğrenci ile birlikte tohum topu yaparak #GelecegeNefes oldu! Ekip, İstanbul Kemerburgaz Ragıp Kutmangil İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldiği etkinlikte, öğrencilerin de desteğiyle oldukça fazla sayıda tohum topu hazırladı.

Ludens Roboadvisory, IDC AI Konferans’ında

Ludens Roboadvisory, kurucu ortağı Dr. Nazlı Kalfa Baş, IDC AI Konferans’ta Ludens Roboadvisory’i anlattı.

İTÜ Çekirdek Girişimcilerimizle Alumni Day Etkinliğinde Buluştuk

2011’den bu yana Türkiye’den teknoloji girişimleri çıkmasını sağlayan İTÜ Çekirdek ekibi olarak mezunlarımızla Alumni Day etkinliğimizde bir araya geldik. Nicelerinde buluşmak dileğiyle!

Arı Kuşu Akıllı Ev Aletleri, Smart Future Expo’da

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Arı Kuşu Akıllı Ev Aletleri, özellikle şehirde yaşayan ve evde yemek yapmaya vakit bulamayan tüketicilere yönelik ürünler geliştiriyor. Arı Kuşu, Fitchef adını verdiği ürünüyle ortalama 30-40 dakika olan yemek pişirme süresini 5-6 dakikaya düşürmeyi hedefliyor. AR-GE sürecine 17 aydan uzun bir süredir İTÜ Çekirdek bünyesinde devam edilen Fitchef; sesli komut sistemiyle iletişim kurma, yemek önerisinde bulunma, akıllı telefonlara entegre edilebilme gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Nanomik, Başarı Ödülüne Layık Görüldü

Nanomik, TİM ve Sarıyer Belediyesi katkılarıyla düzenlenen 2. Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi’nde start-up kategorisinde başarı ödülüne layık görüldü.

Hextech Green Cem Seymen’in Konuğuydu

İTÜ Çekirdek girişimcilerimizden Hextech Green’in Kurucusu Bilge Akgün, CNN Türk ekranlarında yayınlanan ve Cem Seymen’in sunduğu A’dan Z’ye programına konuk oldu.

BenzinLitre Almanya’da

BenzinLitre, yakın dönemde “Mercedes-Benz Türk Start-Up 2019” yarışmasına katılmış ve ilk 10’a kalan girişimciler arasında yer almayı başarmıştı. Girişim, ilk 10’a kalan diğer girişimcilerle birlikte katıldığı üç günlük Almanya eğitiminde startup ekosisteminin önemli oyuncuları ile bir araya geldi.

Yapay Zekâya Sahip İlk Robo Danışman: Akıllı Param

Smart Advice Finansal Teknolojiler tarafından geliştirilen Akıllı Param, tüm yatırım fonlarından oluşan portföy önerilerinde bulunarak yatırım hizmetlerini herkes için erişilebilir hale getiriyor. İTÜ Teknokent’de derin öğrenme yönetimi ile geliştirilen Akıllı Param, her gün milyarlarca işlem yapıyor ve milyonlarca müşteri için yatırım fonlarından oluşan yatırım önerilerinde bulunurken, yapay zekâ sayesinde geliştirilen modelleri uygulayarak daha iyi getiriler elde edilmesine yardımcı oluyor.

İTÜ Çekirdek Kuluçka Buluşmaları Devam Ediyor!

Bu ayki Kuluçka Buluşmaları’nda Commencis’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Fatih İşbecer yer aldı. Big Bang 2018’de Commencis’ten ödül alan İltema, kendi ürünleri olan ısıtıcı kumaştan yapılan yeleği Fatih İşbecer’e hediye etti.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close