İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok önemli gelişme yaşandı!

Buy Buddy Webrazzi Dijital 2018‘deydi!

Buy Buddy, giyim mağazalarında müşterilerin kasaya gitmeden alışveriş yapmalarını sağlayan, aynı zamanda da bir ürün güvenlik cihazı gibi çalışarak, ürünlerin çalınmasını engelleyen bir IOT cihazı ve mobil uygulamadır.

İTÜ Çekirdek 2016 yılı Big Bang finalistlerinden olan Buy Buddy, Webrazzi Dijital 2018 etkinliğindeydi. Buy Buddy, Benetton ile işbirliği yaparak müşterilerin İş Bankası’nın Maximum Mobil uygulaması üzerinden ve mağazalarda kasaya gitmeden alışveriş yapabilmeleri için hazırladıkları ürünü tanıttı.

Stepbit ve MikKo Control kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda yer almaya devam ediyor!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Stepbit ve MikKo control kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda yer almaya devam ediyor.

100.000 TL hedefiyle yola çıkan Stepbit kitlesel fonlama platformu Arıkovanı ile 41.797 TL toplamayı başardı.

Sizler de Stepbit ve MikKo Control projeleriyle ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve projelere destek olmak istiyorsanız Arıkovanı’nını ziyaret edebilirsiniz.

 

Lisa artık Android kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Lisa artık Android kullanıcıları için de kullanıma hazır.

Daha önce App Store’da yayına çıkan ve oldukça beğenilen Lisa Instagram’da hangi fotoğrafın daha fazla beğeni alacağını arkasındaki makine öğrenmesi algoritmalarıyla paylaşım yapmadan önce öngören mobil uygulamadır.

Sizler de fotoğraflarınızı paylaşmadan önce analizinin yapılmasını istiyorsanız Lisa’yı indirebilirsiniz.

Startup Pitch Battle etkinliği gerçekleştirildi

İTÜ Çekirdek ve Startup Lithuania tarafından düzenlenen “Startup Pitch Battle” etkinliği gerçekleştirildi. 10 girişimin yarıştığı etkinlikte Vivoo, Drivebuddy ve Enlil ödül kazandı.

Hepipet.com yenilendi!

Evcil hayvanların sağlığı, beslenmesi ve bakımı konusunda evcil hayvan sahibi ile veteriner hekimlere dijital çözümler sunan bir platform olan Hepipet.com yenilendi.

HepiPet ile evcil hayvanınızla ilgili ihtiyacınız olan her türlü konuda veteriner bir tık uzağınızda.

Ayrıca koruyucu veteriner hekimlik hizmeti için HepiPet Prime hizmeti yayında!

FinCloud “Finansal Yönetim ve İşletme Sermayesi”  konulu bir simülasyon oyunun geliştirdi

İTÜ Çekirdek girişimlerinden biri olan FinCloud, iş simülasyonları, finansal yazılımlar ve eğitim alanında faaliyet göstermekte ve aynı zamanda Infinite Balance markalı iş simülasyon oyunlarının sahibi konumundadır.

FinCloud, geçtiğimiz hafta QNB Finansbank portföy yöneticileri ile “Finansal Yönetim ve İşletme Sermayesi”  konulu simülasyon oyununu gerçekleştirdi.

BİGG-İTÜ Çekirdek bilgilendirme toplantısı yapıldı

BİGG | İTÜ Çekirdek programı kapsamında 2. aşamaya geçen girişimciler için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

“UX-UI Tasarımı” etkinliği gerçekleştirildi

Girişimlere etkileşimli arayüz tasarlama, analiz ve bilgi birikimi kazandırmayı amaçlayan “UX/UI Tasarımı” etkinliği gerçekleştirildi. Userspots kurucusu Mustafa Dalcı tarafından verilen eğitim Arı 3 binasında İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde gerçekleşti.

İTÜ Çekirdek’te WordPress Zamanı!

Düzenlediği etkinlik, seminer, konferans ve workshop’larla girişim ve girişimcilerine sürekli yarar sağlayan İTÜ Çekirdek’te bu hafta WordPress workshop’ı gerçekleştirildi.

Plasfed Dergisi Hagelson’un kurucusu Soner Alayurt’la söyleşi yaptı

Atık halıları dönüştürüp geleceği dönüştürmeyi hedefleyen ve bir İTÜ Çekirdek girişimi olan Hagelson’un kurucusu Soner Alayurt, Plasfed Dergisi‘nde gelecek projelerini anlattı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close