İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Tamamliyo.com’dan Açık Kaynak Veriye Destek

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tamamliyo.com, Open Insurance Portalı’nı tanıttı. Open Insurance Portal’ından sağlanan API ile geliştiriciler, sigorta alanında kendi uygulamalarını geliştirebilecekler.

Tamamliyo.com, müşterilerin satın alma eğilimi olmadan önce herhangi bir kişisel bilgi vermeden tek bir fotoğraf ile tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını karşılaştırıyor. Ayrıca karmaşık bir yapıda olan sigorta şirketlerinin anlaşmalı kurumlar yapısını tek bir platformda birleştiriyor.

 

BlindLook ve Uber İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, global teknoloji platformu olan Uber ile görme engelliler için engelsiz bir dünya yaratmak için iş birliğine imza attı.

BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor.

 

From Your Eyes ve Walkers İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden From Your Eyes, bir diğer İTÜ Çekirdek girişimi olan Walkers ile iş birliğine imza attı. Gelişen bu iş birliği ile artık From Your Eyes kullanıcılarının adımları 2 kat daha değerli.

From Your Eyes, insan ve yapay zeka işbirliğiyle görme engellilere hem hızlı hem de nitelikli görsel açıklamalar sunan bir SAAS çözümüdür.

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır.

Walkers ve Teknosa İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, Teknosa ile iş birliğine imza attı. Walkers ile yürüyenler Teknosa’dan 100 TL indirim kazanabiliyor.

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı , Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır.

Walkers ve Mola Sailing İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, Mola Sailing ile iş birliğine imza attı. Walkes üyeleri Mola Sailing hizmetlerinden %10 indirim ile faydalanabiliyorlar.

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı , Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır.

Varsapp ve Migros İş Birliği

 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Varsapp, Migros Ticaret ile iş birliğine imza attı. Varsapp kullanıcıları, Migros’un teknolojik ürünlerini satın almadan önce deneyip, ihtiyaçları kadar kullanmak için kiralayabilecekler.

Varsapp, kullanılmayan günlük eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilebileceği bir platformdur.

Beebird Teknoloji Yatırım Turunda!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Beebird Teknoloji, baseFunder kitlesel fonlama platformu üzerinden yatırım turuna başladı. Beebird, ürünlerine her geçen gün artan yüksek talebi karşılamak ve globale açılmak için yeni ortaklar ile buluşmak istiyor.

Beebird, sağlıklı ve lezzetli yemekleri kısa sürede hazırlamanıza yardım eder.

Laska, HackZone Allianz Open Insurance Programı’nda Derece Elde Etti

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Laska, “İklim değişikliği ile mücadele’ kategorisinde dahil olduğu, HackZone Allianz Open Insurance Programı’nda derece elde ederek 50.000 TL’lik ödülün sahibi oldu.

Laska, kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli ham maddeler ve elektrik enerjisi elde eder.

2022 Yılında E-ticaret Sektörüne Counterfake Etkisi

 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Counterfake, 2022 yılı raporunu yayınladı. İşbu raporuna göre Counterfake 2022 yılında 212.253 ürünü analiz etti, 62.873 ürünün sahte olduğunu tespit etti ve bu ürünleri piyasaya süren 2.390 satıcının kapatılmasında rol oynadı.

Counterfake, online ortamlarda satılan sahte ürünler yüzünden markaların gelir ve itibar kaybı yaşamasını geliştirdiği görüntü işleme ve nlp yaklaşımını ile otomatik olarak engelleyen online marka koruma çözümüdür.

 

Kidolog Tohum Yatırım Turunda 600 Bin Dolar Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kidolog, 7.5 Milyon $ değerleme üzerinden, 600 Bin $ yatırım aldı. Aralarında Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş, TT Ventures, Founder One, İTÜ Arı Teknokent, Ceyda Düvenci ve Evrim Ergin gibi kurumların ve isimlerin bulunduğu yatırımcılardan aldığı destek ile Kidolog, dünya genelinde milyonlarca aileye ulaşmayı hedefliyor.

Kidolog, ebeveyn adayları ve ebeveynlere gebelik öncesi, gebelik sırası ve sonrasında çocuk gelişimi ve ilgili alanlarda ihtiyaç duyabilecekleri uzman desteğini sağlayan online danışmanlık platformudur.

EyeCheckup Münih’te Yoğun İlgi Gördü

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden EyeCheckup, dünyanın en büyük fuarlarından birisi olan Munich Optical Fair 2023’te stand açan girişimler arasındaydı.

EyeCheckup, görme kaybını engelleme amaçlı Yapay Zeka destekli göz muayene sistemidir.

Bunsar ve LC Waikiki İş Birliği

 

İlk dönem İTÜ Çekirdek girişimlerimizden olan Bunsar, LC Waikiki ile katıldıkları Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğinde, herkesin stiline en uygun ürünleri seçebilmesi için geliştirdiği dijital stil danışmanı Elsiva’yı tanıttı.

Elsiva, stil ve danışmanlık hizmetini ücretsiz sağlarken, yapay zeka algoritmasıyla stil sahibi olmak isteyenlere kişiselleştirilmiş kombin ve ürün önerileri sunuyor. Görsel tarama teknolojisiyle LC Waikiki kombinleri ve sosyal medyadaki trend kombinlerden oluşan ve sürekli genişleyen bir veri havuzundan besleniyor. Elsiva bir moda danışmanı gibi sorduğu sorularla kişiye özel kombin ve ürünler getirirken, kullanıcıların sevdikleri için de özel ve kişiselleştirilmiş öneriler bulmasını sağlayabiliyor.

BUNSAR, moda perakende sektörü için teknolojiler geliştiren bir Ar-Ge şirketidir.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek’te 2023 yılı 1. Dönem heyecanı başladı. Geçtiğimiz haftalarda İTÜ Çekirdek’te gerçekleşenler;

 

İTÜ Çekirdekte Girişimcilik Eğitimleri Başladı

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka 2023 yılı 1. Dönem eğitimleri başladı. İlk dönem girişimcilerimiz ile “İş modeli ve müşteriyi anlamak” konulu eğitimimizi gerçekleştirdik.

 

İTÜ Çekirdek Networking Etkinliği ve BİGG Kutlaması

20 Ocak’ta İTÜ Çekirdek’te gerçekleştirdiğimiz Networking etkinliğinde, programlarımızdan mezun olan girişimcilerimiz ve yeni dönemde programlarımıza dahil olan girişimcilerimiz bir araya geldi. Ayrıca bu etkinlikte BİGG Yeşil Büyüme kapsamında %77 başarı oranı ile 10 girişimimizin destek kazanmasınıda kutladık.

 

İTÜ Çekirdek Kuluçka Programı Eğitimleri Başladı

İTÜ Çekirdek Kuluçka programına katılmaya hak kazanan girişimlerimiz için, ileri düzey girişimcilik eğitimleri başladı. Girişimcilerimiz “KPI Temelli İş Modeli Eğitimi” ve “KPI 101 Eğitimi” başlıklı konularda eğitimler aldılar.

 

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close