Yılbaşı haftasında İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinde 26-30 Aralık tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» İTÜ Çekirdek ‘Yılın Girişim Hızlandırıcısı’ ödülüne aday gösterildi

15776823_1220399164674107_5058177858987601357_o

Kuluçka merkezimizin bir yıllık sıkı çalışması Webrazzi ekibinin gözünden kaçmamış olacak ki, Webrazzi 2016 Ödülleri kapsamında Yılın Girişim Hızlandırıcısı ödülüne aday gösterildik.

İTÜ Çekirdek’e oy vermek için odul.webrazzi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

cekirdek-custom-divider

» Yatırım alan Zchool yeniden yapılanıyor

zchool

Artırılmış gerçeklik ile teknolojik bir çocuk kitaplığı yaratan Zchool, Küçükçalık Holding’in patronu Yaşar Küçükçalık’tan 300.000 TL yatırım aldığını duyurdu.

Yatırım ile birlikte 2017’de Orbigon Studios olarak yeniden yapılanmayı planlayan girişim, Zchool markasının yanı sıra artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları geliştirecek.

Girişimci ekibin ne kadar yerinde bir karar verdiğini anlamak için analistlere kulak vermek yeterli: Araştırma şirketi SuperData’ya göre sanal gerçeklik yazılımları pazarı yılı 407 milyon dolar hacim ile kapatacak fakat bundan yalnızca üç yıl sonra, 14 milyar dolarlık bir pazardan bahsediyor olacağız. Uzun vadede ise artırılmış gerçeklik pazarının sanal gerçeklikten daha büyük bir hacme ulaşması bekleniyor.

cekirdek-custom-divider

» Yılın girişimleri olmaya aday gösterilen ekiplerimiz oylarınızı bekliyor

taptronics-pubinno

Webrazzi 2016 Ödülleri’nde aday gösterilerek onurlandırılan girişimlerimizden Pubinno ve Frizbit oylarınızı bekliyor.

Akıllı bira dispanseri ile özellikle ABD’de iyi işler başaran Pubinno yılın nesnelerin interneti girişimi ödülüne aday gösterilirken, Frizbit ise web tarayıcılar aracılığıyla anında bildirimler gönderen otomasyon sistemi ile yılın SaaS girişimi ödülüne aday.

Girişimlerimize odul.webrazzi.com adresinden destek olabilirsiniz.

cekirdek-custom-divider

» Adgager 6000’i aşkın gager’a ulaştı

adgager

Adgager’ın mobil ve online platformlarda her türlü fikri ve projeyi istenilen zaman dilimi içinde yorumlayan gager’ları 6000 bin kişiyi aşkın dev bir kitleye ulaştı. Girişim, fikirleriyle para kazanmak isteyen gager adaylarının başvurularını almaya da devam ediyor.

Öte yandan girişim Adgager Blog’u da yayın hayatına başladı. Reklamcılık üzerine ufuk açan içeriklere blog.adgager.com adresinden ulaşabilirsiniz.

cekirdek-custom-divider

» Girişimlerimiz İTÜ GATE ile ABD’yi keşfedecek

silicon-valley-sign-lg

İTÜ Çekirdek’ten yetişerek gelecek vaat eden işlere dönüşen Anlatsın.com ve Teleporter İTÜ GATE ile ABD’ye gidiyor.

Big Bang 2016’nın kazanan girişimlerinden Teleporter, İTÜ GATE programına katılmaya hak kazanırken, Anlatsın.com ekibi ise işlerinin sıradaki durağının ABD olduğunda karar kılarak programa başvurdu.

Jüri tarafından yeterli görülen girişimlerimiz, 2017’de ABD’ye gidecek girişim grubunda yer alacaklar. Programa başvuran diğer gruplar ise İTÜ GATE jürisi tarafından değerlendiriliyor.

cekirdek-custom-divider

» Synesis Marine ilk teknesini denedi

Synesis Marine ilk teknesinin deneme seyrini gerçekleştirdi ve 220 beygir gücü ile saatte 72 KM hıza (45 MPH) ulaştı.

cekirdek-custom-divider

» Bakan Lütfi Elvan kuluçka merkezimizi ziyaret etti

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan İTÜ Çekirdek’i ziyaret ederek, uygulanan kuluçka programlarının detaylarına ve çalışmalarını İTÜ Çekirdek’te sürdüren girişimlerimize dair bilgiler aldı. Girişimler ile tek tek görüşen Elvan, T.C Kalkınma Bakanlığı‘nın ilerlemelerine destek olacağının sözünü verdi.

cekirdek-custom-divider

» Başarı Hedefli Proje Yazımı

ALFANORM şirketinde altıncı girişimini yöneten ve HORİZON 2020 ile TÜBİTAK projelerinin hazırlanmasına odaklanan Muzaffer Öztan, 27 Aralık Salı akşamı İTÜ Çekirdek açık ofisinde Başarı Hedefli, HORIZON2020 ve TÜBİTAK Destekleri Proje Yazımı semineri verdi. Kaçıranlar ve hatırlamak isteyenler semineri aşağıdaki oynatıcılardan seyredebilirler.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close