İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

CranioCatch fonbulucu’da Yatırım Turunda

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden CranioCatch,  paya dayalı kitle fonlama platformu fonbulucu’da yatırım turuna katıldı.

Diş hekimliğinde tanı ve tedavi planlaması amacıyla kullanılan röntgen filmlerinin yapay zeka ile otomatik olarak analiz edilmesi ve raporlamasını sağlayan klinik karar destek sistemi yazılımı geliştiren ve paya dayalı kitlesel fonlama sistemi ile hisselerinin %9,6’lık kısmını kitlelere açan CranioCatch’in, yatırım turu 13 Aralık 2021 Pazartesi günü saat: 10.00’da başladı. Yatırım yapmak isteyen herkese kendi bütçesine uygun olacak şekilde yatırım yapma fırsatı sunan ve girişimcilik ekosistemine yeni bir boyut kazandıran sistem aracılığı ile bu projeye siz de ortak olabilirsiniz. Kampanya sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz: http://fnb.lc/craniocatch

fonbulucu platformu sitesi: https://invest.fonbulucu.com/

Bewell, Kitle Fonlaması Yatırım Turunda

İTÜ Çekirdek Big Bang 2021 Fuaye girişimlerimizden Bewell, fonbulucu.com’da yatırım turuna çıktı.

8 Aralık’ta yatırım turuna başlayan Bewell, hedeflenen fonun %27’sini sadece 4 günde toplayarak 270’in üzerinde yatırımcı tarafından yatırım aldı.

Bewell, kilo vermek, forma girmek ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmak isteyen kişilere dengeli beslenme, egzersiz ve psikoloji alanlarında koçluk yapan yapay zekâ destekli bir mobil uygulama olarak hizmet veriyor.

Bewell’in kitle fonlaması kampanya sayfasına şu linkten ulaşabilirsiniz:

https://invest.fonbulucu.com/kampanya/PD3XEH

Airsqreen’den Eti Çocuk Tiyatrosu için Anlık Ölçümleme

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Airsqreen, MG Media iş birliğinde Eti Çocuk Tiyatrosu için başlattığı dijital açıkhava kampanyası ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Eti Çocuk Tiyatrosu’nun dijital açıkhava kampanyası, Türkiye’de gerçek zamanlı olarak raporlanan ilk kampanya oldu.

Airqreen, dünyadaki tüm dijital billboard’lara bağlanır ve reklamverenlerin istedikleri ekranlarda kolayca reklam yapabilmesini sağlıyor.

Bitayka Artık 3 Dilde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bitayka 3 dilde online alışveriş deneyimi sunmaya başladı.

Kullanıcıların online olarak tek noktadan birden fazla işletmeye sipariş verebilmelerini sağlayan Bitayka, 3 dilde hizmet vererek  işletmelerin online olarak daha fazla müşteriye ulaşmasına aracılık ediyor ve işletmeler için uçtan uca çift yönlü online sipariş alma hizmeti sunuyor.

Searover Unicorn Events’te 2. Oldu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Searover, Unicorn Events tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından VC’ler ve melek yatırımcılar tarafından en iyi startup’ları bulmak için takip edilen Unicorn Battles’ta 2. sırada yer aldı.

Searover, su altı teknolojileri ve robotik çözümleri üreterek, ürün satışı, mühendislik ve tasarım çözümleri sunma, firmaların ihtiyaçlarına yönelik ürün geliştirme ve ürün adapte etmenin yanı sıra su altı incelemesi, izleme ve denetim gibi operasyon hizmetler sunuyor.

GmPly ve A101 İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden GmPly, A101 Yeni Mağazacılık A.Ş. ile bir iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında, Türkiye’nin en yaygın market zincirlerinden biri olan A101, eğitimleri için GmPly interaktif video e-öğrenme platformunu kullanacak ve böylece  daha izlenebilir, interaktif ve ölçümlenebilir eğitimler oluşturarak yeni nesil eğitimler üretebilecek.

Missafir’e Great Place To Work Sertifikası

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Missafir, iş yeri kültürünü mevcut durumunu ölçmek, şirketin en iyilerle karşılaştırıldığı analizleri sağlamak, iş yeri kültürü gelişimini tanıtmak amacıyla tasarlanan bir belgelendirme olan Great Place To Work sertifikasını aldı.

Missafir, küçük dokunuşlarla veya kısa dönemli kiralama odaklı iç tasarım çalışmaları ve otel tarzı kaliteli hizmetlerin kombinasyonunu kullanarak; alternatif konaklama platformlarındaki listeleme optimizasyonu, veri odaklı dinamik fiyatlandırma çözümleri ile, müşterilerine kısa/orta vadeli kiralamalarından daha yüksek kazanç elde etmelerini sağlıyor.

PİN Global Yeni Ofisinde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden PİN Global gıda, 20 kişiden oluşan ekibiyle yeni ofisine taşındı.

PİN, Türkiye’nin ilk kafeinli fonksiyonel soğuk çayı üretiyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Kuluçka 2022 Programı’nın İlk Toplantısı Yapıldı

İTÜ Çekirdek olarak, Big Bang 2021 sahnesinde yer alan ve İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka sürecinde başarı gösteren 36 girişimimizin yer aldığı Kuluçka 2022 Programımızın oryantasyonunu gerçekleştirildik. Bu toplantıda; sene içerisinde yapılması planlanan eğitimler, iş birliklerini geliştirmek üzere tasarlanan kurumsal tanıştırma paketi, girişimler için önemli bilgi ve dokümanları içeren yararlı kaynaklar arşivi, veri tabanı üyelikleri, İTÜ Çekirdeklilere özel imkânlar, Kuluçka KPI ve Dikey Koçluğu süreci, İTÜ ARI Teknokent’ te şirketleşme ve teşviklerden yararlanmaya ilişkin detaylı bilgi verildi.

İTÜ Çekirdek 2022 Başvuruları Açıldı

İTÜ Çekirdek’in 2022 dönemi için ilk eğitim döneminin başvuruları başladı. Erken başvuru döneminin sayısız avantajından yararlanmak için son tarih, 3 Ocak! Sen de teknolojik ve yenilikçi ürünlere veya iş fikirlerine sahip, ürününün inovatif ve ticari başarı yakalamaya uygun olduğuna inanan bir girişimciysen hemen başvur.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close