İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Syntonym, mobilityXlab’te!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Syntonym, mobilityXlab’e katılacak.

Syntonym kameralardan gelen görsel verileri GDPR-KVKK uyumlu bir şekilde veriye metrik kaybı yaşatmadan anonimize eden bir yapay zekâ platformudur.

BIMCRONE’a 80 Milyon TL Değerleme ile Yatırım

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BIMCRONE, proptech yatırım fonu NeXT Proptech ve Neo Portföy’den 80 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. Yeni yatırım, girişimin ürün ve iş geliştirme faaliyetlerinde kullanılacak.

BIMCRONE, bir inşaatın plandan yıkıma, hayat döngüsündeki tüm süreçlerini gerçek zamanlı izlenebilir, raporlanabilir, gerçek zamanlı veri ile yönetilebilir hale getiren bir bulut yazılım, dijital ikiz çözümüdür.

RePG Enerji Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden RePG Enerji, Bulls Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan yatırım aldı.

RePG Energy, enerji kaynağı olarak havanın bağıl neminin gün içindeki değişimini kullanan ve bu özellikten faydalanarak elektriğe dayalı güç üretebilen yenilenebilir enerji elektrik üretici ürünü üzerinde çalışıyor.

Vivoo ve Vitamin Lab İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Vivoo, test sonuçlarına göre formülize edilmiş ve kişiselleştirilmiş takviyeleri sunmak amacıyla Vitamin Lab ile iş birliğine gitti.

Vivoo, kişiselleştirilmiş beslenme ve yaşam tarzı tavsiyeleri sağlayan bir sağlıklı yaşam asistanıdır.

Bren’den Yeni Ürün

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bren, dünyada ilk defa buhar üretim, tüketim ve kayıp noktalarını yapay zekâ tabanlı endüstriyel IoT teknolojisi ile kontrol etmenizi sağlayan yeni ürünü BREN STAR’ın lansmanını yaptı.

Yüksek maliyetli ve montaj öncesi ciddi revizyonlar gerektiren ayrıca kirlenme, anlık basınç dalgalanmaları ve titreşimlerden etkilenen geleneksel buhar sayaçları yerine, BREN STAR Buhar Sayacı aldığı sıcaklık verileriyle hattan geçen doymuş buhar debisini ölçmenizi sağlıyor.

Bren, kendinden güç sağlayan akıllı sensör teknolojileri üretiyor.

Bren STAR Buhar Sayacı: https://www.brenpower.co/page/bren-star-buhar-sayaci

Bren STM Kondenstop İzleme Sistemi: https://www.brenpower.co/page/brenstm-buhar-enerji-verimlilik-takip-sistemi

Sweephy, Viva Technology’e Katıldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Sweephy, 15-18 Haziran tarihleri arasında Paris’te düzenlenen Viva Technology etkinliğine katıldı.

Sweephy, genelleştirilmiş otonom veri temizleme ve düzenleme hizmeti veren bir yazılımdır.

Searover Kurucu Ortağı Zeynep Balca Yılmaz’a Yeşil İş Ödülü

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Searover’un kurucu ortağı Zeynep Balca Yılmaz, KAGİDER ve Yuvam Dünya iş birliğiyle düzenlenen törende ‘Yeşil İş Ödülü’nün sahibi oldu.

Searover, geliştirilebilir sensör ve ekipmanlara sahip, uzaktan kontrollü, modüler su altı robotu ile zorlu su altı çalışmalarını kolaylaştırır; geniş yelpazeli su altı teknoloji çözümleri sunuyor.

kooplog ve İKSV’den İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden kooplog, 2020’den beri tanıtım ve medya destekçileri arasında yer aldığı İKSV ile 29. İstanbul Caz Festivalinde de birlikte çalışacak. kooplog’da yer alan İKSV Blog alanında ise ziyaretçilerini festival süresince sürprizler bekliyor olacak.

kooplog.com, kullanıcıların bilgi ve tecrübelerini paylaşabilecekleri, karşılıklı olarak sosyo-kültürel birikimlerine katkı sağlayabilecekleri, düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri, farklılıklardan keyif alıp farkındalıklar yaratabilecekleri bir blog içerik platformudur.

Uniqgene, Draper Üniversitesinde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Uniqgene, Draper Üniversitesi’nin 5 haftalık programına katılarak  düzenlenen  Demo Day’de ilk altı girişim arasında yer aldı .

Uniqgene, bireylerin doğuştan gelen genetik verilerini fiziksel parametrelerle birleştirerek anlamlı verilere dönüştürüp ve sporculara, spor kulüplerine ve spor yapmayı seven kişilere kişiye özel raporlar sunarak her zaman yanınızda olmayı hedefliyor.

 

DeepSport 20 Bin Kişiye Ulaştı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden DeepSport, 20.000 bin indirme sayısına ulaştı. Kısa süre önce yapılan premium sürüm lansmanının ardından uygulama üzerinde toplam 600.000 kalori yakıldı ve 300.000 hareket tekrarı yapıldı.

DeepSport, telefon kamerası karşısında yapılan egzersizlere, yapay zekâ ile anlık geri bildirimler veren bir mobil fitness uygulamasıdır.

Getpad Yeni Özelliklerini Kullanıma Sunuyor

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Getpad; şirketler, kişiler ve medya kuruluşları için sponsorlu reklam noktalarını aktifleştirdi. Bu yeni adımlar ile yakın zaman içerisinde, blog ve düşünce yazılarını öne çıkarma seçeneği ile aylık abonelik satışları,  kullanıcılar için aktifleştirecek.

Yeni nesil yazarlık üzerine kurulmuş Türkiye’nin sosyal ağ platformu Getpad, web sitesi açmanıza gerek kalmadan kendi yazılarınızı paylaşmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede, ilgi duyduğunuz herhangi bir konuda yazarlık yapabileceğiniz bir sosyal medya deneyimi yaşamanıza imkân veriyor.

İnteraktif Kredi’nin İzmir Şubesi Açıldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden İnteraktif Kredi, İstanbul’da yer alan genel merkezi ve şubelerinin ardından İzmir şubesindeki faaliyetlerini de başlattı. “Kredi almak herkesin hakkı!” mottosuyla çıktığı girişimcilik yolculuğuna adım atan girişim, 650.000’den fazla müşterisi ve yeni ekip arkadaşlarıyla birlikte her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

İnteraktif Kredi, banka kredileri, kiralama işlemleri ve borçlu alışverişlerde borcun geri ödenip ödenmeyeceğine ilişkin finansal raporların hazırlanarak güven puanına dönüştürülmesini sağlıyor.

CranioCatch, Eğitim Modülü ile Lokman Hekim Üniversitesi’nde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden CranioCatch, yapay zekâ destekli eğitim modülü ile Lokman Hekim Üniversitesi’nde öğrenciler ile buluşacak.

Diş hekimliğinde tanı ve tedavi amacıyla kullanılan radyografilerin yapay zeka ile değerlendirilmesini sağlayan klinik karar destek sistemi yazılımıdır.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

ITU Seed Eğitimleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek olarak, globaldeki girişimleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz ITU Seed programının eğitimleri kapsamında Managing Customer Relations, Wrap Up & Valuation, Access to The Global Market ve Growth Marketing seminerleri düzenlendi.

İTÜ Çekirdek’te Girişimcilik Eğitimleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek girişimcilik eğitimleri kapsamında “Müşteriyi Anlamak” ve “Değer Önerisi” eğitimleri gerçekleştirildi.

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Çözüm Atölyesi Gerçekleşti

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka girişimlerimiz, Cyou Live: The Co-Learning Space ekibinin kolaylaştırıcılığında, girişimcilik yolculuklarında karşılaştıkları problemlere birlikte çözüm geliştirdikleri Çözüm Atölyesi etkinliğinde buluştu.


450 bin TL Hibe Destekli TÜBİTAK BİGG’e İTÜ Çekirdek Farkıyla Başvur

İTÜ Çekirdek olarak uygulayıcı kuruluşları arasında yer aldığımız TÜBİTAK BİGG Programı’nın Yeşil Büyüme odaklı yeni çağrısında başvurular başladı. Girişimlere 450 bin TL değerinde hibe desteği sunan programa İTÜ Çekirdek aracılığıyla hemen başvur, kazananlar arasında yerini al!

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close