İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birbirinden önemli gelişmeler yaşandı.

Girişimlerimiz Hello Tomorrow finalinde

Girişimcileri, bilim insanlarını ve yatırımcıları aynı çatı altında buluşturarak dünyayı değiştirecek inovasyonlar sağlama misyonu ile hareket eden Hello Tomorrow’un Türkiye ayağı 11 Aralık’ta gerçekleşti.

Finale çıkmaya hak kazanan 20 girişimden 10’u İTÜ Çekirdek girişimlerinden biri ise Innogate girişimiydi. Paris Finali’ne katılmaya hak kazanan girişimlerimizi kutluyoruz.

Finale kalan İTÜ Çekirdek ve Innogate girişimleri:

 • Stroma Vision
 • Quant Co
 • Geen
 • B-Preg
 • Nanografen
 • Vagustim
 • AKSENSE MEDİKAL BİYOTEKNOLOJİ A.Ş
 • Meinox İlaç Teknolojileri
 • Ravinspect
 • Elektrosens Medical
 • Tazi.ai

Compocket kitlesel fonlamada

Akıllı ve kompakt laboratuvar ürünleri geliştiren Compocket, Minis adlı mini osiloskop ürünüyle kitlesel fonlama kampanyası başlattı.

Mobil tabanlı ve cep boyundaki Minis, osiloskopların çok pahalı ve ilkel olması problemlerini, elektronik ölçüm cihazlarını tamamen değiştirerek ve herkese ulaşabilir kılarak bertaraf ediyor.

Minis pratik kullanımıyla, güç kaynağına bağlamayı, kalibrasyon ayarı yapmayı, düğmeler ve tuşlarla uğraşmayı gerektirmiyor. Tek yapılması gereken MINIS uygulamasının indirildiği telefon, tablet veya bilgisayarı Minis’e temin edilen USB kablo ile bağlamak. Kullanıcı dostu uygulama arayüzü ile ölçümlerinizi parmaklarınızın ucunda gözlemleyebilir, dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz.

Compocket bu akıllı çözümünü hayata geçirmek için Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası başlattı. 100.000 TL fon hedefiyle yola çıkan girişim, şimdiye kadar 60 bin TL’nin üzerinde fon desteği aldı.

Buradan proje hakkında detaylı bilgi alabilir ve ön sipariş verebilirsiniz.

Baby Academy kitlesel fonlama yolunda

Çocukların potansiyelini cinsiyetle sınırlanmasını engelleyerek tüm çocuklara gelişim sürecinde fırsat eşitliği sunmak üzere yola çıkan BabyAcademy, kitlesel fonlama kampanyası başlatmaya hazırlanıyor.

BabyAcademy, okul öncesi dönemde toplumsal cinsiyet algısını doğru oluşturmak üzere, özel olarak hazırlanmış uzman görüşleri ve oyunlarla, anne-babalar için çocuk gelişim desteği sunan bir mobil uygulamadır. 0-5 yaş arası dönemdeki çocukların gelişimini desteklemek için hazırlanan mobil uygulama; toplumsal rol modeller ve cinsiyet eşitliği hakkında bilgilendirici içerikler ve evde bulunan basit malzemeler ile çocuğun gelişimini destekleyen oyunlar sunuyor.

BabyAcademy, hayata geçmek için Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası düzenliyor. Ancak fon toplamaya başlamadan önce potansiyel kullanıcılarından gelecek geri bildirimleri bekliyor.

Buradan proje sayfasına giderek BabyAcademy hakkında detaylı bilgi alabilir ve Yorum bölümünden görüşlerinizi ekiple paylaşabilirsiniz.

Unilever Demo Day

Unilever Supply Chain departmanı İTÜ Çekirdekli girişimleri dinledi. İTÜ Çekirdek girişimleri kurumsal firmalarla olası iş birlikleri için bir araya geliyor.

Sosyal girişim Givin, Metin Hara ortaklığıyla ilk yatırımını aldı

Bağış odaklı sosyal girişim Givin, Metin Hara’dan yatırım alarak yeni bir ortaklığa imza attı. Mobil uygulama yoluyla bir bağış platformu yaratan Givin’e yatırım yapan Hara, “Givin, iyi amaçlar için herkesin elinden geldiğince katkıda bulunmasını sağlıyor” dedi.

Yatırımın tam tutarı veya değerleme henüz açıklanmadı. Ancak finansal desteğin yanı sıra Metin Hara’nın popülerliği sayesinde Givin bilinirliğini arttırarak hem kurumsal hem de ünlü isimlerle olan işbirliklerini artırmayı hedefliyor. Ayrıca girişimin Amerika pazarına açılma hedefi için de Metin Hara’nın önemli bir rol oynaması bekleniyor.

30 binin üstünde kayıtlı kullanıcıya sahip olan Givin mobil uygulaması, sivil toplum kuruluşlarından da yoğun talep alıyor. Givin mobil uygulaması ile uygun fiyatlarla alışveriş yaparken Toplum Gönüllüleri Vakfı, TürkiyeEğitim Gönüllüleri Vakfı, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Tohum Otizm Vakfı, HAÇİKO ve TOÇEV gibi sivil toplum kuruluşlarına bağış sağlanabiliyor.

Sofralara Yeni Konuk: Hyggefisk Bitkisel Havyar

Bu sene yılbaşı sofralarında hyggefisk havyarı görürseniz şaşırmayın. İTÜ Big Bang 2018’in en başarılı 20 girişimi arasında olan Hyggefood Company tarafından üretilen ilk ürün yeni nesil bitkisel havyar önemli gurmelerden yüksek not alarak sofralara girmeyi başardı.

Yemek yeme deneyimini en üst seviyede yaşamak isteyen, keyifli uzun sofraların müdavimleri arasındaysanız hyggefisk sizin vazgeçilmemiz olabilir. Danimarka’nın mutluluk felsefesi ‘hygge’ den ilham alınarak üretilen hyggefisk içeriğinde 13 vitamin, 9 mineral ve omega ile yüksek besin değerine sahip. Ayrıca hyggefisk, ürün çeşitlemesi yaparak sporcuların tercihi L-carnitine, yine uzun yaşamın sırrı Co-Q10 zenginleştirmesi ile ürünlere derinlik kazandırıyor.

Bu yılbaşında sofrasında bitkisel havyar hyggefisk’i deneyimlemek isteyenler için; red, black ve gold olmak üzere 3 farklı ürünü içeren tanışma paketi internet sitesi ve sosyal medya üzerinden üzerinden kolaylıkla temin edilebilir.

Bilgi Üniversitesi BİGG Tanıtım Semineri

BİGG İTÜ Çekirdek tanıtım çalışmaları kapsamında Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde tanıtım semineri gerçekleştirdik.

BİGG İTÜ Çekirdek Programı yeni dönem başvuruları açıldı. Buradan başvuru ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Destek Alan Girişimcilerle Söyleşi

BİGG İTÜ Çekirdek Programı 2018 2. Çağrı kapsamında 1. Aşama sürecini başarıyla tamamlayarak 2. Aşamaya yönlendirilen ve TÜBİTAK panel değerlendirmesine katılmaya hak kazanan girişimcilerimizle daha önceki dönemlerde destek almış girişimcilerimizi bir araya getirdiğimiz bilgi ve deneyim paylaşımı odaklı söyleşimizi gerçekleştirdik.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close