Turkcell yerli teknoloji üretimini desteklemek adına girişimlere özel destek paketini duyurdu. “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” mottosuyla yola çıkan Turkcell, teknoloji destek paketi kapsamında Turkcell veri merkezlerine gelen yerli girişimlere, bütçe ve altyapı sağlayacak.

Dijital destek programına kabul edilecek olan teknoloji girişimleri, Turkcell Bulut servislerinde bir yıl boyunca kullanabilecekleri 100.000 TL değerinde promosyon çekinine sahip olacak. Bu kullanım hakkı ile girişimler yeni nesil sunucu hizmeti ve/veya sanal veri merkezi hizmetini ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kullanabilecekler. Bunun yanında girişimcilere 100 Mbps hızında limitsiz internet erişimi de sunulacak.

Paketten faydalanmak isteyen girişimlerin sağlaması gereken ön kriterler şu şekilde:

  • Yıllık 1 milyon TL’den az ciroya sahip olmak
  • Şirket kuruluşu üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş olması
  • Turkcell Güvenli E-ticaret ( Hızlı Giriş ve/veya Paycell) entegrasyonunu yapmaya gönüllü olmak
  • Aktif olarak üniversitelerin teknopark ve/veya inkübasyon merkezlerinde yer almak
  • Mevcut Sanal Veri Merkezi veya Yeni Nesil Sanal Sunucu aboneliği bulunmaması

Başvurular Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı üzerinden alınıp ön kriterlere göre değerlendirecek. Buradan başvuru yapabilir, Teknoloji Desteği ile ilgili detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close