Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID19 salgınına karşı İTÜ Çekirdek ve girişimcilerimiz “İTÜ Çekirdek’te Geliştir, Dünyayı İyileştir” sloganıyla üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için yoğun bir çaba harcıyor. Bu yazımızda COVID19 mücadelesinde öne çıkan çalışmaları bulabileceksiniz.

İTÜ Çekirdek ile Geliştir, Dünyayı İyileştir!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve milyonlarca kişiye bulaşarak neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadelede çözüm sunacak teknolojileri bekliyoruz. Tespit yöntemlerinden respiratör teknolojilerine; sterilizasyon çözümlerinden ventilatöre kadar birçok aşaması bulunan bu sürece benim de katkı sunacak bir girişimim var diyorsan “İTÜ Çekirdek’te Geliştir, Dünyayı İyileştir” diyoruz!

Mücadeleye katılmak için hemen başvur!

Artiwise covid.artiwise.com’u Hayata Geçirdi

Artiwise, dünyanın geçtiği bu zorlu süreçte insanlara katkı sunmak amacıyla koronavirüs bilgi ve haber platformu covid.artiwise.com’u hayata geçirdi. Kişiler, uygulamayı sınırsız ve ücretsiz kullanabiliyor.

QR Kütüphane, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde

Eğitim kurumları, belediyeler, kurumsal firmalar, promosyon ve tanıtım ürünleri ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kullanılabilen; Türkiye’nin en büyük dijital kütüphanesi ve okuma platformu olan QR Kütüphane Avcılar Belediyesi’nden sonra şimdi de Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde!

“Nasıl Yani?” Başlıyor!

Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp moderatörlüğünde her Cuma 13:00’te girişimcilik ve inovasyon ekosisteminden alacağımız bir konuk ile yaptıkları işin “Nasıl Yani?”sini konuşacağız. “Nasıl Yani?”, İTÜ ARI Teknokent’in YouTube kanalında. Abone olmayı ve bildirimlerinizi açmayı unutmayın!

Ecording, CNN Türk’te Cem Seymen’in Konuğu Oldu

İTÜ Çekirdek girişimimiz ecording, CNN Türk ekranlarında yayınlanan ve Cem Seymen‘in hazırlayıp sunduğu Para Dedektifi programına konuk oldu. Ecording’in kurucu ortaklarından Mert Karslıoğlu: “Ecodrone, ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçlarıdır.”

Artiwise, EkoTürk’te

Artiwise Genel Müdürü Tanel Temel, EkoTürk TV’de “Gün Ortası” programının konuğu oldu. Tane Temel, programda dünyada koronavürüse karşı yapay zekâ ile nasıl mücadele edildiğini ve Artiwise’ın geliştirdiği covid.artiwise.com bilgi ve haber platformonu anlattı.

Image4io, WordPress Eklentisi Geliştirdi

Geliştirdiği teknolojiyle internet sitelerinde kullanılan görsellerde otomatik iyileştirmeler yapan ve sitelerin açılma süresini hızlandırarak kullanıcıların siteden ayrılmasını önleyen image4io, WordPress tabanlı internet sitelerinin kullanabileceği eklenti geliştirdi.

Sağlık Çalışanlarına Özel #missafirimizol Kampanyası

Missafir, ev sahiplerinin onayı ve katkısıyla COVID-19 ile mücadele eden emektar sağlık çalışanlarımız için #missafirimizol kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında, sağlık çalışanlarımızın İstanbul’da hizmet verdikleri hastanelere en yakın evlerde ihtiyaçları süresince ağırlanması hedefleniyor.

Scoutium, Meeting Request Podcast’te

Scoutium kurucu ortağı Safa Yerliyurt, Meeting Request Podcast’e konuk oldu. Safa Yerliyurt programda Türkiye ve dünyadaki scouting yapısını ve bu yapı içerisinde Scoutium’un yeri hakkında bilgi verdi.

Podcast’i dinlemek için tıklayın.

Bestup’tan Sosyal İzolasyon’da Instagram Konserleri

Sosyal izolasyonda olduğumuz bu günlerde, halkın jüri olduğu gerçek para ödüllü ses yarışması Bestup, her akşam saat 21:30’da Instagram üzerinden mini konserler düzenliyor.

Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrencileri, TORK ile Şirket Yönetimini Öğreniyor

Kuadron Bilişim Teknolojileri tarafından geliştirilen yeni nesil şirket yönetim uygulaması TORK Yalın ERP, Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği üçüncü ve son sınıf öğrencilerinin şirket yönetimine ilişkin başlıkları deneyimleyebilmeleri için ERP derslerinde kullanılmaya başlandı. Bu kapsamda, 9 Mart’ta Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencileriyle buluşan TORK Yalın ERP CTO’su Kaan Arslan ve Satış&Pazarlama Direktörü Eren Çulcuoğlu, TORK Yalın ERP’nin çalışma metodolojisi, fonksiyonları ve sektörlere göre farklılaşan ihtiyaçlara ilişkin bilgiler verdi. Öğrencilerin interaktif katılımıyla gerçekleşen buluşmaya ilgi yoğun oldu.

Hergele, Arıkovanı’nda Desteklerinizi Bekliyor

Hergele, Arıkovanı’ndaki hedefinin %71’ini tamamladı! Hergele’nin hedefinin %100’üne ulaşması için destek zamanı. Siz de https://arikovani.com/projeler/hergele-elektrikli-scooter/detay adresinden ön siparişinizi verebilirsiniz!

“Vücudumuza Biriken Her Kimyasal Bizi Hastalığa Bir Adım Daha Yaklaştırıyor!”

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Nanomik, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Para Dedektifi programına konuk oldu. Nanomik kurucu ortağı Buse Berber Örçen: “Nanomik, hem tarım hem de gıda sektöründe kullanılan kimyasal ilaçlar yerine doğal çözümler üreten bir firma.”

Stemist Box’tan #evdekal #evdeüret Kampanyası

Üretken bakış açısı gelişen, inovatif ve ürün geliştiren bireyler yetiştiren yeni dünyada STEM ve Maker yöntemlerinin birleştiği ilk özel laboratuvar olan Stemist Box; tüketen değil, üreten bireyleri yetiştirmeyi amaçlıyor. Stemist Box, #evdekal #evdeüret kampanyasıyla tüm ürünlerini %20 indirimli olarak müşterilerine sunmaya başladı.

Otomatik Temazsız Ateş Ölçer

Evana, toplu taşıma araçlarına, AVM’lere asılabilecek otomatik ve temassız ateş ölçer geliştirdi. Kişilerin başka bir kişiyle yakın temasta bulunmadan ateşini ölçtüğü cihazın kurulumu da oldukça kolay.

“Anlık Dezenfeksiyon Yaparak Bankamatiğin İçerisindeki Kağıt Paraları Dezenfekte Ediyoruz”

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Money Shower, NTV ekranlarında yayınlanan Ahmet Can’ın hazırlayıp sunduğu Tekno Hayat programına konuk oldu. Money Shower kurucu ortaklarından Furkan Eruçan, Ultraviyole C teknolojisini kullanarak, ATM’lerin içinde yer alan kağıt paraları dezenfekte eden çözümleri hakkında bilgi verdi.

Porima3D’den Filament Desteği

Porima3D, İTÜ MAGNET FAB | TRİDİ’nin sağlık çalışanları için ürettiği yüz kalkanlarının üretiminde kullanılan filamentin desteğini sağlıyor.

Yardıma İhtiyacı Olan Bireyler ile Gönüllüler Aynı Platformda

Allzin, COVID-19 ile mücadele kapsamında yardıma ihtiyacı olan bireyler ile gönüllüleri yerli mobil uygulamada buluşturuyor.

Svenna’dan Sağlık Çalışanlarına Ekstra Koruma Sağlayan Önlük

Swenna, koronavirüsle mücadeleye odaklanarak, sağlık çalışanlarına ekstra koruma sağlaması amacıyla PVC malzemeden ısıya ve yırtılmaya dayanıklı sıvı geçirmeyen önlükler  üretiyor. Bu önlükler sayesinde hem virüsün kıyafet üzerinden bulaşma olasılığı azalıyor hem de dezenfekte edilmesi daha kolay olduğu için defalarca kullanılabiliyor.

Yogaila ile Online Yoga, Fitness ve Meditasyon Eğitimleri

Yogaila, herkese evlerinden katılabilecekleri, eğitmenlerle etkileşime girebilecekleri, soru sorabilecekleri YogaFitness ve Meditasyon başlıkları altında onlarca canlı ve gerçek zamanlı grup dersi sunan bir platform.

Sport & Merits‘in kurucuları; Bülent OzanMurat Yavuz ve Türker Baloğlu tarafından hayata geçirilen Yogaila, 30 Mar’tan itibaren yayınlarına başladı. Şu an için sadece web sitesi üzerinden hizmet veren girişimin, mobil uygulaması üzerinde çalışılıyor.

Kaynak: https://egirisim.com/2020/04/02/yogaila-canli-dersler-ile-yoga-fitness-ve-meditasyon-egitimleri-alabileceginiz-platform/

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close