İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birbirinden önemli gelişmeler yaşandı.

Smart Mimic, PitchForce yarışmasında birinci oldu

Taşınabilir güvenlik platformu Smart Mimic, ulusal başarısını uluslararası arenada da sürdürüyor. Smart Mimic’in kurucu ortakları yeni yatırımcı ve müşteri bulmak için bir süredir Amerika’da çalışmalar yapıyor. Ekip son olarak burada katıldığı PitchForce yarışmasından aldığı birincilikle başarısını taçlandırmayı başardı.

PitchForce, yazılım, mobil, büyük veri, finans ve biyoteknoloji gibi sektörlerdeki şirketler için haftalık düzenlenen bir fon toplama etkinliği. Etkinlikte her şirket yatırımcıların karşısına çıkarak girişimlerini sunma fırsatı buluyor.

Scoutium “sporda inovasyon” turunda

Allianz, İTÜ Çekirdek girişimcilerini dinledi

İTÜ Çekirdek’in 40’ı aşkın paydaşı girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Son olarak kurumsal paydaşlarımız arasında yer alan uluslarası sigortacılık devi Allianz, olası işbirlikleri için Demo Day’de İTÜ Çekirdek girişimcilerini dinledi.

BriSA, İTÜ Çekirdek Demo Day’deydi

BriSA Yönetim Kurulu, İTÜ Çekirdek girişimleri ile Demo Day’de bir araya geldi. BriSA’ya sunum yapan İTÜ Çekirdek girişimcileri, farklı dikeylerde BriSA’yla işbirliği yapabilecekleri projelerini anlatma ve karşılıklı fikir alışverişi yapma fırsatı buldu.

İTÜ Çekirdek girişimleri yatırımcı karşısında

İTÜ Çekirdek 2018 programına dahil olan girişimler yatırımcıların önüne çıkmak üzere Demo Day’de yerlerini aldı. Yatırımcı karşına çıkmaya hazır olan girişimciler her eğitim programı sonunda Demo Day’de yatırımcılarla bir araya geliyor.

Laska Enerji’nin başarı yolculuğu

Laska Enerji, 11 Eylül Salı günü düzenlenen Yolculuğun Öncüleri yarışmasının ilk etabını kazanarak çeşitli ödüllerin sahibi oldu. Bu büyük başarı sonrası Laska Enerji, BriSA tarafından resmi olarak desteklenmeye başladı.

Krypted, Blockchain Fest’te konuştu

İTÜ Çekirdek girişimleri TeknoFest’te

İTÜ Çekirdek girişimleri, Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde. İstanbul Teknik Üniversitesi içerisinde kendilerine ayrılan standda yerini alan girişimciler, büyük bir katılımcı kitlesine projelerini tanıtma fırsatı buluyor.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close