İyi girişimlerin yetişme İTÜ Çekirdek’te bu hafta olup bitenleri sizin için derledik.

»Otopark sayısını 21’e yükselten Parkkolay, Webrazzi’ye haber oldu

İstanbul için mobil otopark uygulaması Parkkolay, geçtiğimiz haftalarda havalimanlarında faaliyete geçmek için anlaşmaları tamamlamıştı. Parkkolay şimdiye kadar ulaştığı 21 otopark anlaşmasıyla Webrazzi’de haber oldu.
http://webrazzi.com/2017/07/10/parkkolay/

»Mikrop ve WalkoVR Londra yolcusu

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Mikro-p ve WalkOVR, Invest Istanbul Londra Demoday’e katılacak 20 girişim arasına seçildi. İki girişimcimiz kasım ayında Londra’da yatırımcıların karşısına çıkarak projelerini anlatmak fırsatı bulacak. Program hakkında bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

»e-Bursum Buluşum platformunda destek bekliyor

İTÜ Çekirdek’in iki sosyal girişimi GİVİN ve e-Bursum projelerinin hayata geçirmek için Buluşum platformunda kitlesel fonlama kampanyası başlatmıştı. GİVİN 25 bin TL’lik hedefine ulaşırken e-Bursum da şimdiden hedeflediği 50 bin TL’nin yarısını toplamış durumda. e-Bursum’a siz de buluşum.biz üzerinden destek olabilirsiniz.

»BuyBuddy ve IPTV’ye Beetech ödülü

İTÜ ARI Teknokent’in her yıl inovasyonlara imza atan şirketleri ödüllendirdiği Beetech Awards’da bu yıl iki İTÜ Çekirdek girişimi de ödüle layık görüldü. Buy Buddy, Beetech Awards’ın 2016’da yılın girişimi ödülünü kazanırken, IPTV de Kuluçka Firmalarında Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Birincilik Ödülünü kazandı.

»e-Bursum, Accelerate 2030 Ölçeklendirme Programı Ulusal Seçmeleri’nde bir sonraki aşamaya geçti

United Nations Development Programme – UNDP ve Impact Hub iş birliği ile gerçekleşen #accelerate2030 Ölçeklendirme Programı Ulusal Seçmeleri 5 Temmuz’da gerçekleştirildi. Ölçeklenmeye hazır girişimleriyle UNDP Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni kolaylaştıracak çözümler sunan girişimler arasında iki İTÜ Çekirdek girişimi e-Bursum ve Enigma da bulunuyordu.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda e-Bursum programın bir sonraki aşamasına geçerek Cenevre’ye gitmek konusunda bir adım daha atmayı başardı.

»Anlatsin.com etkisi PepsiCo’yu şaşırttı 

“İletişimini yalnızca dijital platformlar üzerinden yaptığımız PepsiCo GO Staj Programımız bu yıl %43 daha fazla başvuru aldı. Başvuran öğrencilerden değerlendirme sürecini başarı ile tamamlayan 65 stajyer adayımızın 61’inin PepsiCo’yu Anlatsin.com’dan takip ettiğini öğrenince, bu başarılı start-up’ın kurucuları ile tanışmak ve onların hikayelerini dinlemek istedim.”

Bu sözler PepsiCo Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Birsen Çevik Akgünlü’nün Anlatsın ekibiyle yaptığı keyifli sohbetten. Akgünlü, Anlatsin.com’un kendilerine sağladığı başarı sonrası ekiple bir sohbet gerçekleştirdi ve bunu LinkedIn sayfasında paylaştı.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close