İTÜ Çekirdek’te bu hafta yine birçok farklı gelişme yaşandı. İyi girişimlerin yetişme merkezinde olup bitenleri sizler için derledik.

» Givin yeni tanıtım çalışmalarıyla hız kazanıyor

 

Givin, modern kahramanlara yenilerini eklemek yeni tanıtım kampanyaları gerçekleştiriyor. Kullanılmayan eşyaların yeni sahiplerine ulaşmasını sağlarken tüm satış gelirini TEGV, TOG, Koruncuk, TOÇEV ve Tohum Otizm Vakfı’na aktaran Givin, mailing çalışmalarının yanında billboard reklamlarıyla da daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

» Peerket‘e 400 bin dolar değerlemeyle yatırım

 

 

İTÜ Çekirdek 2. dönem girişimlerinden Peerket, ODTÜ Teknokent’in kurduğu T-Jump Ventures’dan $400.000 değerleme ile pre-seed yatırım aldı. SanFrancisco Draper University’nin hızlandırma programına katılan ekip 2017 sonbaharda pazara çıkmak için San Francisco, İzmir ve İstanbul’da çalışmalarına devam ediyor.

 

 

» Mentornity İngiltere merkezli mentorluk ve girişimcilik aracı Pivomo ile işbirliği anlaşması imzaladı

 

 

Mentornity, London School of Economics gibi kurumlara hizmet veren ve 21 ülkede faaliyet gösteren mentorluk psikometri aracı Pivomo ile iş birliği yaparak dünyaya açılıyor. Bu kapsamda Mentornity kurumdaki mentorluk programlarını yönetirken Pivomo da gelişmiş analiz ve eğitim araçlarını sunuyor. Anlaşma aracılığıyla Pivomo Türkiye’deki girişimci ve mentorlara özel ayrıcalıklar sunacak.

» İçlek Sanat Projesi eser satışlarına devam ediyor

 

Sanat alanında faaliyet gösteren girişimimiz bu hafta ilk eser satışını kurumsal firmalara Design Thinking Methodology eğitimi veren ve bu eğitimle sektördeki sorunların farklı bakış kazandırmayı amaçlamış bir oluşum olan ARTBIZTECH’e yaptı. Satılan eserler, sektörün ileri gelen profesyonellerine verilen Design Thinking Methodology eğitiminde kullanılacak. Aynı amaçla kurulan sanat koleksiyonunda; Canan Tolon, Abidin Dino gibi ünlü sanatçıların eserlerinin bulunuyor.

 

» Enakport yeni versiyonun dağıtımına başladı

 

 

Lojistik sektörüne yönelik yönetim süreci çözümleri geliştiren Enakport, beta testinden çıktı ve yeni versiyonu kullanıcılarına sunmaya başladı. Şuan 94 müşterisi bulunan Enakport, Gebze ve Orhanlı garajlarında hizmet veriyor.

 

 

» Find Your Co-founder etkinlikleri devam ediyor

 

Fikir sahibi girişimcileri bir araya getiren ve yeni ortaklıklarla yeni girişimlerin doğmasına aracılık eden Find Your Co-Founder etkinlikleri 1 Ağustos’ta düzenlenen buluşma ile devam etti.

 

» 2 Ağustos Mentor Oryantasyonu

 

İTÜ Çekirdek Mentor ağı büyümeye devam ediyor. Yeni dönemde İTÜ Çekirdek girişimlerine mentorluk verecek olan değerli isimler, Mehmet Erçek’ten ilk oryantasyon eğitimini aldı. Erçek yaklaşık 1 buçuk saat süren sunumunda İTÜ Çekirdek sürecinden, Mentornity kullanımına ve genel yaklaşımlarına kadar birçok konuda detaylı bilgiler verdi.

 

 

» Bumerangla yeni arayüzüyle yayında

 

Bumerangla kullanıcı deneyimini geliştirerek yeni arayüzüyle kullanıcılarıyla buluştu. Kullanıcı odaklı tasarımları için Userspots’ tan pro bono destek alan ekip yeni arayüzüyle daha dinamik, sade ve kolay bir yapıya geçiş yapıyor.

Bumerangla üzerinde kitap, matkap, uyku tulumu gibi ürünler kar amacı gütmeden paylaşılırken; GoPro, ses sistemi, kamp – outdoor ekipmanları, müzik aleti gibi ürünler günlük ortalama 25 TL gibi uygun ücretlerle eşya sahipleri için ek gelire dönüşebiliyor. Bu şekilde evlerimizin bir köşesinde duran, bir hevesle aldığımız ve eskisi kadar kullanmadığımız eşyalara da hayat vermeyi hedefliyorlar. Sizler de elinizde her gün kullanmadığınız ürünleri sisteme yükleyerek, o ürüne ihtiyaç duyanlar için paylaşabilirsiniz.

 

» Reengen, Startups Watch raporunda

 

İTÜ Çekirdek’in IoT alanında faaliyet gösteren girişimlerinden Reengen, Startups Watch’un ”Türkiye’de Endüstri 4.0 girişimleri” raporunda geleceğin kaynakları kategorisinde yer aldı.

https://blog.startups.watch/industry-4-0-turkey-42ea69d59b3

 

 

» Hagelson‘un geri dönüşüm tesisi faaliyete geçti

 

Hurda, atık, fire ve benzeri halıların geri dönüştürülmesine yoğunlaşan girişimimiz Hagelson, makinelerin üretimini tamamlandı ve geri dönüşüm tesisini faaliyete geçirdi. Özellikle halı tedarik edilen kaynaklardan oldukça olumlu geri dönüşler alan Hagelson ekibi tesisin yakın zamanda gelir elde edecek duruma geleceğini söylüyor.

 

 

Tam Entegre büyümeye devam ediyor

 

TamEntegre önemli bir anlaşmaya imza atarak Türkiye’de E-Fatura sirkülasyonunun %60’ını yöneten FIT Solutions ile çözüm ortağı oldu. 500 kullanıcıya ulaşan platform ayrıca yakın zamanda fiyat politikasını, destek sistemini yeniledi ve e-ticaret alt yapısını hayata da geçirdi. Artık isteyen kullanıcılar için e-ticaret sitesi hizmeti de sunularak TamEntegre bir sistem kurulabiliyor.

 

 

Hangiokuldaokumaliyim.com Educaturk fuarındaydı

 

 

Girişimlerimizden  HangiOkuldaOkumaliyim.com Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’na katıldı. 21 – 22 – 23 Temmuz’da gerçekleşen ve yoğun katılımın yaşandığı Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’nda binlerce veli ve üniversite adayı okullar hakkında yakından bilgi sahibi olma şansı yakaladı.
Ayrıca fuarın sunduğu okullara ulaşma imkanını HangiOkuldaOkumaliyim.com sitesinden de kolaylıkla bulabileceğini öğrenen veliler siteye yoğun ilgi gösterdiler.

HangiOkuldaOkumaliyim.com eğitim platformu sayesinde Türkiye geneli özel okulları araştırabiliyor, detaylı bilgilerine ulaşabiliyor, okul yetkililerine soru sorabiliyor, okul fırsatlarından yararlanabiliyor ve randevu alarak yüz yüze görüşmeler gerçekleştirebiliyor.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close