İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok önemli gelişme yaşandı!

Rimuut yeni versiyonu olan Rimuut 2.0’a geçti!

Freelance çalışanların faturalandırma, tahsilat, sözleşme gibi ticari ve idari problemlerini çözen İTÜ Çekirdek girişimlerinden Rimuut arayüzünü tamamen değiştirdi.

2.0 versiyonu ile daha kullanıcı dostu ve estetik bir tasarıma geçti. Süreçleri kolaylaştırdı. Ayrıca kurumların da artık freelancer ödemeleri yapabileceği ve serbest çalışanlarını yönetebileceği bir panel geliştirdi.

ENLİL Dikey Eksenli Rüzgar Türbini saha testlerine başladı!

Araçların ürettiği rüzgarı kullanıp elektrik enerjisi üretmek fikriyle, şehrin dinamiklerini kullanıp karayollarımızı yenilenebilir enerji kaynaklarına dönüştürme hedefinde olan ENLİL, saha testlerine başladı.

Alışverişin dijital kahramanı Catchman ilk denemelerine başladı!

Catchman, alışveriş merkezlerindeki mağazaların ürünlerini tüketicilere yüksek indirimlerle sunan, artırılmış gerçeklik özelliğiyle kullanıcıların AVM’lerde gezerken hediyeler kazanabildiği; etkinlik, festival gibi çok katılımlı projelerde AR ile deneyim yaşatan oyunlaştırma tabanlı mobil bir uygulamadır.

Alışverişin dijital kahramanı Catchman, iş ortağı D&R ile birlikte ilk proje denemelerine Canpark AVM’de başladı.


Tüketicilere yepyeni bir alışveriş deneyimi sunmaya hazırlanan Catchman, yüksek indirim, sürpriz hediyeler, eğlence ve rekabet unsurlarını bir arada barındırmasıyla dikkat çekiyor. Kullanıcılarına özel fırsatlar sunmasının yanı sıra, AVM ve markalarla yaptığı iş birlikleriyle de perakende sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Geri sayım özelliği ile %99’dan başlayan indirim fırsatları sunarak alışverişi eğlenceli hale getiren Catchman, arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle AVM’lerde kullanıcılarına sunduğu sürpriz hediyeler ve uygulama içi rekabetle piyasadaki benzerlerinden ayrışmayı başarıyor.

AVM’lerdeki ziyaretçi sayısı ve ziyaret sıklığını artırması, markalar için mağaza trafiği yaratarak satış rakamlarını yukarı çekmesi, uygulamayı AVM ve markalar için oldukça cazip hale getiriyor.

iOS ve Android platformlarında geçtiğimiz hafta itibariyle yayına giren Catchman, D&R, E-bebek, Polo Garage, Mac ve Clinique markalarıyla önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlamayı planlıyor.

Ayrıca artırılmış gerçeklik özelliğiyle etkinlik ve festivalleri  çok daha eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen girişim, önümüzdeki ay itibariyle kullanıcılarına bu alanda da ilk deneyimlerini yaşatmış olacak.

AxolotlBio üniversitelerde demo çalışmaları gerçekleştirmeye başladı

Yapay doku ve organ üretimi gerçekleştiren 3D Bioprinting Sistemleri geliştiren AxolotlBio, geçtiğimiz hafta Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde demo çalışmaları gerçekleştirdi.

 

Yeşiltepe Spor Kulübü Scoutium’la keşfe katıldı!

Futbolseverler, futbolcular ve kulüpler için bir pazar yeri oluşturan kitle kaynaklı futbol gözlemciliği platformu Scoutium ailesine katıldı.

İTÜ Çekirdek girişimleri Ekonomist Dergisi’nde yer aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Nanomik, Givin, Rimuut ve Teleporter Ekonomist’teki “Kadın Girişimcilerin Büyüme Planları” başlıklı yazıda yer aldı.

İTÜ Çekirdek Girişimlerinden Restroid Tübitak Martek’de yeni şubesini açtı

Tek merkezden dokunmatik ekran, tablet ve akıllı telefonlar ile sipariş ve satışlarınızı yönetebileceğiniz bir restoran otomasyon sistemi olan Restroid Tübitak Martek’de yeni şubesini açtı.

GOM  Koç Lisesi’nde Matematik Haftası temalı bir workshop düzenledi

Eğitim teknolojileri dalında, ihraç edilebilecek düzeyde, yeni nesil eğitim sistemlerini destekleyecek oyun, oyuncak ve etkinlik tasarımı yapan İTÜ Çekirdek girişimi GOM, Koç Lisesi’nde Matematik Haftası temalı bir workshop düzenledi

İşe alım süreçlerine video odağıyla yenilik getiren girişim Addvio Webrazzi’ye konu oldu

Addvio.net, işe alım süreçlerini dijitalize eden, Video CV, Video Referans, Prompter, Online Mülakat, Şirket Video Bankası ve Casting modülleri bulunan yeni nesil bir insan kaynakları platformudur.

İşe alım süreçlerine video odağıyla yenilik getiren girişim Addvio bu hafta Webrazzi’ye konu oldu.

Sturent Türkiye’nin beta sürümü yayında!

Üniversite öğrencileri için alternatif konaklama imkanları sunan yenilikçi ve ücretsiz bir platform olan Sturent’in beta sürümü yayında!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden biri olan Sturent Türkiye, üniversite öğrencileri için oluşturulmuş geniş portföy seçenekleri ile öğrencilere alternatif barınma olanakları sunacak.

Sturent.net ile öğrenciler, kampüslerine en yakın ev, yurt, oda ve paylaşımlı oda seçeneklerini listeleyebilecek, dilerse de rezerve edebilecek.

OİB jürisi gerçekleşti

Otomotiv sektörünün geleceğini şekillendirecek yenilikçi proje ve girişimler OİB jürisi karşısında ilk sınavlarını vermeye başladı!

İTÜ Çekirdek girişimlerinin hikayelerinde bu hafta Scoutium  var!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close