İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

ITU SEED Girişimleri Gelişim Haberleri

Develhope x Dynamo Consulting İş Birliği!

ITU SEED girişimlerimizden Develhope, Dynamo Consulting ile iş birliğine imza attı! Bu iş birliği kapsamında Develhope, benzer vizyonu paylaştıkları Türkiye merkezli Dynamo Consulting ile birlikte genç iş gücünün doğru ekiplerle buluşmasını sağlayacak.

Develhope, genç yazılımcılara kişiselleştirilmiş kariyer hizmeti sunmaktadır.

Develhope x TicEmpleo İş Birliği!

ITU SEED girişimlerimizden Develhope, Madrid merkezli TicEmpleo ile heyecan verici bir iş birliği başlattı! Bu iş birliği kapsamında Develhope, kullanıcılarına daha geniş kariyer fırsatlarına erişim imkanı sunabilecek.

Develhope, genç yazılımcılara kişiselleştirilmiş kariyer hizmeti sunmaktadır.

VOOVOO: Küresel Etki İçin Hazır! 

ITU SEED girişimlerimizden VOOVOO, AB genelinde ve 28 ek ülkede satışa hazır olduğunu belirten E-mark Sertifikasını aldı. Bu başarı ile birlikte VOOVOO, filo güvenliğini artırmaya yönelik küresel bir etki yaratmaya hazırlanıyor.

VOOVOO, ticari filolar için hız aşımını ve kötü sürüşü gerçek zamanlı olarak önleyerek endüstriye milyonlarca tasarruf sağlıyor ve yol güvenliğini artırmak için filo yönetimini dönüştürüyor.

Jobful x  Wyndham Hotels & Resorts İş Birliği

ITU SEED girişimlerimizden Jobful, 500 Fortune şirketinden biri olan Wyndham Hotels & Resorts ile gerçekleştirdiği bazı demolardan sonra teknolojisini EMEA’daki 100’den fazla otelde çok kiracılı olarak uygulamak için büyük bir proje imzaladı.

Jobful, şirketlerin doğru profesyonelleri çekmesine, becerilerini geliştirmesine ve işe almasına yardımcı olan uçtan uca özelleştirilebilir ve oyunlaştırılmış bir SaaS çözümüdür.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Gelişim Haberleri

İletmen 850 Bin Dolar Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden İletmen, ödeme ve restoran platform şirketleri sahibi melek yatırımcılar ile APY Ventures Bilişim Vadisi GSYF’den toplam 850 bin dolar yatırım aldı. İletmen aldığı yatırım ile teknolojik altyapısını güçlendirmeyi ve müşteri portföyünü genişletmeyi hedeflemekte.

İletmen, ilk mikro teslimat sistemini tasarlayan ve geliştiren bir girişimdir. 

Myconom GCIP Türkiye 2023 Birincisi!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Myconom, UNIDO & TÜBİTAK işbirliğinde gerçekleştirilen GCIP Türkiye 2023 Hızlandırıcı Programı’nı birincilikle tamamladı. Ayrıca Myconom, Haziran ayında Viyana’da düzenlenecek Cleantech Days 2024’te 16’dan fazla ülkeden katılımcıyla Türkiye’yi temsil edecek.

Myconom, çevre kirliliğine ve karbon salınımına yol açan petrol bazlı malzemelerin kullanımını azaltmak için mantar misellerini kullanarak doğada kısa sürede tamamen çözünebilen kompozit malzemelerin tasarımı ve üretimidir.

Seismocode’a TÜBİTAK’tan Hibe Desteği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Seismocode, TÜBİTAK 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında 1,9 Milyon TL hibe almaya hak kazandı.

Seismocode, yer içi sismik titreşimleri dinleyerek yeraltı yapısını modelleyen, bulut destekli sismik izleme ve analiz platformudur.

Afara TÜBİTAK’tan Hibe Disteği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Afara, TÜBİTAK 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında 2,4 Milyon TL hibe almaya hak kazandı.

Afara, pamuk hasadı sonrasında yere dökülen %5-%20 oranındaki pamukları görüntü işleme ile tespit edip vakum yöntemiyle toplayan robottur.

Cineshort’un Web Versiyonu Yayında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Cineshort, web versiyonunu kullanıcılarına sundu! Bu gelişmeyle birlikte Cineshort, sinemaseverleri harika filmlerle buluşturmaya devam ediyor.

Cineshort, benzersiz kısa filmleri ve dizileri düzenlemek, tanıtmak ve para kazanmak için kullanılan yeni nesil bir akış platformudur.

Scoutium x Türkgücü München İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Scoutium, Almanya merkezli Türkgücü München ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Scoutium, Türkgücü München’in akademi takım maçlarının bireysel videoları ile özel istatistiklerini tutarak hem takımın hem futbolcuların performanslarının profesyonel bir şekilde takip edilmesini sağlayacak.

Scoutium, kitle kaynaklı futbolcu gözlemciliği platformudur.

Kozalak İspanya’dan Ödülle Döndü

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kozalak, dünyanın en büyük mobil endüstri fuarlarından biri olan MWC Barcelona’da Top 50 Startup içerisinde yer alıp, Greenlight ödülünün sahibi oldu.


Walkers x Fenerium İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, Fenerium  ile sportif bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Walkers üyeleri Fenerium’dan yapacakları 1500 TL ve üzeri alışverişlerde ekstra 250 TL indirim kazanacak.

Walkers kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır. ( Move to Earn )

Darkon Training ile Sen Neredeysen, Antrenörün Orada!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Darkon Training, Online Personal Training platformunun yeni bir versiyonunu yayınladı. Mobil uygulamayı indirip kayıt olan Darkon Training kullanıcıları yoga, pilates, fitness gibi farklı branşlarda uzman pek çok antrenör ile ihtiyacına yönelik antrenman programlarını uygulayabilecek. Üstelik ilk antrenman ücretsiz!

Darkon Training; kullanıcıların fiziksel özellikleri, hedefleri, ilgi alanlarına göre en uygun antrenör ile eşleşmesini; antrenörü ile birebir online antrenman yapmasını sağlayan bir platformdur.

Müziklere Yatırım Yapmanızı Sağlayan “Parça”, Yayında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Parça, kullanıcılarına yeni yatırım fırsatları sunmak üzere yeniden kullanıma açıldı. Yenilikçi platform, müzik sektöründe dijital dinleme gelirlerine yatırım yapma imkânı sağlıyor. 

Parça, müzik dinleyicilerinin, fanların veya yatırımcıların, müziklerin dinlenme gelirlerine ortak olmasını ve düzenli gelir elde etmesini sağlamaktadır.

Köpüklü’den Türk Kahvesi Patenti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Köpüklü, Türk kahvesinin hazırlanması, pişirilmesi, algılanması ve servisiyle ilgili tescile hak kazanan patentlerinden ilkinin tescil belgesini aldı. Bu başarı, geleneksel Türk kahvesi kültüründe yenilikçi bir dönüşümün önünü açıyor.

Köpüklü, çekirdek kahveyi öğüterek taze ve lezzetli Türk kahvesi sunan, nesnelerin interneti tabanlı bir Türk Kahvesi Makinesi’dir.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek’te 2. Dönem Heyecanı!

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka programımızın 2. Dönemi, programımıza kabul alan girişimlerimiz ile birlikte 26 Mart tarihinde gerçekleştirdiğimiz oryantasyon ve tanışma toplantısı ile başladı. Girişimlerimiz, programa 8 modüllük yoğun eğitim dönemiyle başlayacak, bir yanda da mentorluklar, netwoking, PR destekleri, ofis ve atolye desteği ve B2B görüşmeler gibi çok daha fazla desteğimiz ile girişimlerini daha ileri taşıma süreçlerini gerçekleştiriyor olacaklar.

Office Hours Etkinliklerimiz Devam Ediyor!

Geçtiğimiz haftalarda ScaleX, Revo Capital ve 500 Startups  ile gerçekleştirdiğimiz Office Hours etkinliğimiz hız kesmeden devam ediyor. Collective Spark ile birlikte gerçekleştireceğimiz bir sonraki Office Hours etkinliğimizde Atıl Erken girişimcilerimizin sorularını yanıtlayacak.

Donanım Girişimleri Online Buluşması

Geçiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz online etkinliğimizde donanım alanında çalışan girişimlerimiz ile bir araya geldik. Donanım girişimciliğinin avantajlarını, dezavantajlarını, zorluklarını ve önemini konuştuğumuz etkinliğimizde girişimcilerimiz birbirleri ile tecrübelerini paylaştılar.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close