2021 yılının ilk İTÜ Çekirdek Mutfak içeriği sizlerle! Girişimlerimizden ve İTÜ Çekirdek’ten son haberleri derlediğimiz Mutfak içeriğimiz yine dopdolu!

Akıllıfon’a 600.000TL Yatırım ve Yılın En İyi Teknolojik Girişimi Ödülü

Robodanışmanlık hizmeti veren InsurTech girişimimiz Akıllıfon, Lima Ventures’dan 600.000TL yatırım aldı. Girişimcimiz bunun yanında IT Governance Turkey tarafından düzenlenen Yılın En İyileri Ödüllerinde, Yılın En İyi Teknolojik Girişimi ödülünü kazandı.

Laska, Nextlap’e Seçildi

Laska lastik bileşenlerine yeniden hayat vermek için tasarlanmış Avrupa merkezli bir inovasyon programı olan Nextlap’e seçildi.

Hergele Scooters Yeniden Stoklarda

#BigBang2020 heyecanının ardından yeni hergelelerin sokaklara çıkma zamanı geldi. Eşsiz tasarımı ve kişiselleştirilebilir özelliklere sahip olan Hergele’nin stokları yenilendi.

Standart siyah hergelelerin yanı sıra Hergele dört farklı renk seçeneği daha sunuyor: Rose Pink, Khaki Green, Sky Blue ve Champagne renkleriyle kendi tarzını yansıt, rengini seç!

Senin hergelen sadece senin olsun. Tasarımların, çizimlerin, en sevdiğin şarkının sözleri; hepsi ahşap deckinde yer edinebilir. Karar sana kalmış. Sen hergelende ne görmek isterdin?

Hergelene kavuşmak için yapman gereken www.hergele.co adresinden mağaza’ya girip, siparişini vermek.

Arkim’e Inovasyon Sonuçları Kategorisi’nde Türkiye İkinciliği

Arkim, üretmiş olduğu patentli teknoloji, doğal gıda koruyucusu ile 2017 yılında başlayan, Singapur Ticaret Bakanlığı ile yapmış olduğumuz ihracat faaliyetleri neticesinde İnovalig 2019 Yarışması İnovasyon Sonuçları Kategorisi’nde Türkiye ikinciliği aldı.

Medex’ten Yeni Tanıtım Filmleri

Medex Lab, uzaktan eğitim uyumlu, 3D, oyunlaştırılmış ve interaktif eğitimlerle, geleceğin sağlık çalışanlarının yetiştirilmesine destek oluyor.  Dijital dönüşümünüzü Medex ürünleriyle zenginleştirebilirsiniz. Ücretsiz demo için Medex ile iletişime geçebilirsiniz.

BenzinlitreBusiness Serisi Başladı!

BenzinLitreBusiness kapsamında Shell ile yaptığı iş birliğiyle 10 günde 25.000 kullanıcı çekilişe katıl butonuna tıkladı. Toplamda 18.000 kullanıcı badge (rozet) topladı, 3 farklı bildirim gönderildi ve bildirimler %70 oranında açıldı. Sosyal medya hesaplarında kampanya duyurusu  13binden fazla erişim aldı. Blog ve web sitesinde paylaşılan Case Study ise 70 bin ziyaret aldı.

Lisa, SurvivalPath Kanalına Konuk Oldu

İTÜ Çekirdek girişimi olan Lisa AI kurucularından Tarık Demir’in konuk olduğu, Orhan Bayram ve Damla Yener’in moderatörlüğünde gerçekleşen survivalpath’de Yapay Zekâ & Sosyal Medya Trendleri üzerine konuşuldu.

Ludens ile Fon Sohbetleri

Ludens İyi Gelir Youtube kanalında, yatırım araçlarının 2020 getirilerinin konuşulduğu canlı yayında FODER Yönetim Kurulu Başkanı Attila Köksal, Prof. Dr. Serra Eren Sarıoğlu’nun sorularını cevapladı.

Köpüklü, Türk Kahvesini Dünyada Üst Sıralara Taşımayı Hedefliyor

Piyasada bulunan Türk kahvesi makinelerinin özelliklerini daha da ileriye taşıyarak, Türk kahvesi hazırlama ve pişirme sürecini tamamen otonom hale getiren Köpüklü, bu otomasyonun getirdiği kolaylığın yanı sıra kahveyi çekirdekten anlık olarak öğütür, cezvede pişirir ve tek kullanımlık bardakta servisini yapar.

Köpüklü, teknolojiyi iyi kullanarak ve nitelikli Türk kahvesine en pratik ve hijyenik şekilde erişim imkânı vererek, Türk kahvesini dünya kahve liginde üst sıralara taşımayı hedefliyor.

Smart Mimic, CBS InnovationTV’de

Kişisel ve taşınabilir güvenlik aygıtı MimicGO, Albert Lawrance tarafından paylaşıldı.

Earnado Ödülleri Dağıtıldı

Earnado, 2020 yılın sonunda 100’den fazla özgür çalışan arasından en iyilerini seçerek ödüllendirdi. “Yılın Enleri ve Başarılı Firmalar” başlıklı eğitimde firmaların başarı hikâyelerine değinilirken, Earnie adı verilen özgür çalışanların yolculuğu anlatıldı ve başarılı olanlara ödüller verildi. Etkinlik Earnado Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Arkerobox Fongogo’da

Nitelikli bir eğitim modeli yaratabilmek adına yenilikçi yöntemleri kullanan ARKEROBOX, tarihin ve kültürel mirasın değerine dikkat çekmek ve çocuklarda küçük yaşta bu bilinci yeşertmek adına geliştirdiği arkeolojik kazı setleriyle Fongogo A.Ş.’de desteklerinizi bekliyor.

https://fongogo.com/Project/arkerobox-ile-kulturel-mirasi-kesfet

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Webrazzi Ödüllerinde 6. Kez Zirvedeyiz!

Webrazzi Ödülleri 2020’de oylarınızla Yılın Girişim Hızlandırıcısı kategorisinde 6. kez birinci olduk.

Sırada Dünya Birincliği Var!

İTÜ Çekirdek olarak geçtiğimiz sene EuroAsian Startup Awards’ta bölge birincisi seçilmiştik ve 75 ülkenin adayları arasından seçilen 6 global finalistten biri olmuştuk. Şimdi hedef, desteklerinizle Global Startup Awards’ta dünyada birinci olmak!

Oy kullanmak için: https://public-voting.globalstartupawards.com

İTÜ Çekirdek Önkuluçka Programı Hız Kesmeden Devam Ediyor!

İTÜ Çekirdek 2021 dönemi için ön değerlendirme jürilerine başladık. Hemen başvurmak için: https://www.itucekirdek.com/basvuru/?utm_source=itucekirdekbasvuru&utm_medium=8ocakmutfak&utm_campaign=cekirdektenhaberler

Kuluçka Sürecimiz Başladı!

Big Bang 2020’de Kuluçka Programımıza seçilen 30 girişimimizin program kapsamında eğitimleri başladı.

İTÜ Çekirdek’in Oryantasyon Süreci Tamamlandı

Girişimcilerimizle İTÜ Çekirdek oryantasyon sürecini tamamladık.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close