Geride kalan haftada İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinin mutfağında 18-22 Temmuz tarihleri arasında olan biten ve kaçırmamanız gerekenleri derledik.

» Nexus Ventures ile Anatolian Technologies yatırım görüşmeleri yapıyor

anatolian

Otomobiller için yapay zeka analizleri yapabilen ve öğrenebilen SeaSong ürününün geliştiricisi Anatolian Technologies, Nexus Ventures ile yatırım görüşmeleri gerçekleştiriyor. Girişimin kurucusu Kamuran Candan, finansal detayları açıklamasa da anlaşma görüşmelerinin olumlu ilerlediğini bizlerle paylaştı.

» Notedu yayında!

Notedu

2015 yılında İTÜ Çekirdek’e katılan Notedu yayına girdi. Üniversite öğrencilerinin ders notlarını paylaşmaları için geliştirilen bir pazar yeri. Öğrenciler almak istedikleri ders notlarını yine diğer öğrencilerden satın alabiliyorlar.

» Otomotiv girişimleri satış geliştirme eğitimi aldı

pitstop 2

PİTSTOP Otomotiv Network ve Satış Geliştirme Programı çerçevesinde gerçekleştirilen yuvarlak masa etkinliğinde, otomotiv sektörüne teknolojik çözümlerin nasıl satılabileceği açıklandı. 20 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte, girişimcilere İTÜ Çekirdek Otomotiv Projeleri Koordinatörü Ekrem Özcan’ın yanı sıra, Turkcell Satış Direktörü Serdar Tarhan, Vodafone Satış Grup Müdürü Eda Ünsal ve Multinet Satış Direktörü Volkan Dağtaş eşlik etti.

» Girişimciler sahaya çıktı

Futbol Maçı

İTÜ Çekirdek ekibi ve girişimciler her hafta gerçekleştirmeyi planladıkları spor müsabakalarının ilkini düzenledi. İTÜ’de gerçekleştirilen futbol maçının ardından, ekibimiz ve girişimcilerimiz sık sık basketbol ve futbol gibi spor aktivitelerinde buluşmak için sözleşti.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close