İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

İTÜ Çekirdek’ten Girişimcileri Gelişim Haberleri

Büyütech, 100 Bininci Kamerasını Üretti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Büyütech, Ekim ayında Bilişim Vadisi’nde açılışını yaptığı üretim merkezinde “100 Bininci” kamerasını üretti. İçerisinde Togg’unda yer aldığı otomotiv sektörüne akıllı kamera sistemleri geliştiren Büyütech, 2026 sonunda 3 milyon kamera üretimi hedefine yaklaştı.

Büyütech, araçların dünyayı insanların algıladığı gibi algılamasını sağlayan akıllı kamera sistemleri geliştirir.

İnteraktif Kredi ve Varsapp İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden İnteraktif Kredi, bir diğer İTÜ Çekirdek girişimi olan Varsapp ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Varsapp; kullanıcıların eşyalarını geri göndermeme riskine karşı İnteraktif Kredi’nin yapay zeka sistemini kullanacak. 

İnteraktif Kredi, banka kredileri, kiralama işlemleri ve borçlu alışverişlerde borcun geri ödenip ödenmeyeceğine ilişkin finansal raporların hazırlanarak güven puanına dönüştürülmesini sağlar.

Varsapp, kullanılmayan günlük eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilebileceği bir platformdur.

Vivoo Globalleşme Yolculuğunu Sürdürüyor

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Vivoo, Katar’da bulunan ortağı Pureline Medical Company ile daha da ulaşılabilir olmak için büyük adımlar attı. Artık Vivoo’ya Rafeeq ve Mostalzamatik Online Shopping Platform gibi yeni platformlardan ulaşılabilmektedir. Günlük sağlıklı yaşam rutinini, hayatın önemli bir parçası haline getirme misyonuyla hareket eden Vivoo; yakında çok daha fazla yerde ulaşılabilir olacak.

Vivoo, idrara dayalı kişiselleştirilmiş beslenme ve yaşam tarzı tavsiyeleri sağlayan kişisel bir sağlıklı yaşam asistanıdır.

RePG Enerji Kurucusu Hasan Ayartürk, Dünyada En Çok Patent Ailesine Sahip 100 Türk Mucitten Biri Olarak Seçildi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden RePG Enerji kurucusu Hasan Ayartürk, dünyada en çok patent ailesine sahip 100 Türk mucitten birisi oldu. IPR Gezgini sayfasında yayınlanan bu istatistikte patent ailesinin açıklaması şu şekilde yapılmıştır: Aynı buluşu kapsayan ve çeşitli ülkelerde yapılan patent başvuruları grubudur. Bir patent ailesi ortak bir mucit tarafından açıklanan ve birden fazla ülkede patent başvurusu yapılan aynı buluştur.

RePG Enerji, enerji kaynağı olarak havanın bağıl neminin gün içindeki değişimini kullanan ve bu özellikten  faydalanarak elektriğe dayalı güç üretebilen yenilenebilir enerji elektrik üretici ürünü üzerinde çalışmaktadır.

OneNewOne ve Param İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden OneNewOne, Param ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Param işe alım süreçlerini OneNewOne’ın yapay zeka teknolojisi ile yönetebilecek.

OneNewOne, İşe alımı hem adaylar hem de işverenler için devrim niteliğinde dönüştüren, yapay zeka destekli “Akıllı Aday Havuzu”, “Akıllı Eşleme”, “Akıllı Mülakat”, “Akıllı Test Sınav Otomasyonu” ve “Akıllı Teklif” modülleriyle donatılmış bir platformdur.

Handler, Netflix’te Yayınlanan Kübra Dizisinde Yapay Zeka Üzerine Danışmanlık Verdi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Handler, Netflix’te yayınlanan Kübra dizisine yapay zeka üzerine danışmanlık verdi. Bu projeyle birlikte Handler; yapay zekanın sadece teknoloji alanında değil, aynı zamanda sanat ve hikaye anlatımında da ne kadar etkili olabileceğini birkez daha vurgulamış oldu.

Handler, çeşitli türlerde yüksek kaliteli oyunlar sunmak için yapay zeka araçlarını sektör uzmanlığıyla birleştiren son teknoloji oyun geliştirme şirketidir.

AssistBox ve Peugeot İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden AssistBox, Peugeot ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında AssistBox; Peugeot’nun web sitesi ile showroomları arasında kusursuz bir bağlantı entegrasyonu sağladı. Ziyaretçiler artık tek bir tuşa basarak showroomdaki temsilcilerle doğrudan bağlantı kurabilecekler. 

AssistBox; finans, sigorta, perakende ve sağlık sektörlerinde, müşterilere uzaktan hizmet verilebilmesi için geliştirilmiş bir online iletişim platformudur.

EVbee, AXA Sigorta ve Tur Assist İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden EVbee, AXA Sigorta ve Tur Assist ile uzun soluklu bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile EVbee, yol yardımı kategorisinde verecekleri hizmet sayesinde elektrikli araç kullanıcılarının menzil kaygılarına eşsiz çözümler sunmaya devam ediyor. 

EVbee, elektrikli araç sahiplerinin menzil kaygısı ve hızlı şarj altyapısı sorunlarına yenilikçi çözümler sunan mobil, hızlı ve temiz bir şarj istasyonudur.

Nakliyelazım Kitlesel Fonlama Kampanyası Ön Talep Toplamaya Başladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Nakliyelazım, fongogo platformu üzerinden kitlesel fonlama kampanyası öncesinde ön talep toplamaya başladı. Kampanyada hedeflenen yatırım tutarı 6.100.000 TL.

Nakliyelazım, nakliye operasyonlarının tekliften ödeme aşamasına kadar web sitesi ve mobil uygulama üzerinden organize edilip canlı takibinin yapılabildiği, belirli bir yük için anında fiyat alınabilen ve taşıyıcı üyelere yollanan hızlı bildirimlerle en hızlı şekilde taşımayı organize eden dijital lojistik portalıdır. 

Pubinno Köprü Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Pubinno, twozero Ventures’tan köprü yatırımı aldı. 2024’de ana odaklarının New York’un yanı sıra ve ülkenin ünlü stadyum, arena ve oyun parkları olacağından bahseden Pubinno, dünyanın en ünlü arenasının önümüzdeki çeyrekte Pubinno’nun yapay zeka teknolojisi ile dijitalize olacağından bahsediyor.

Pubinno, fıçı bira servisindeki kalite standartizasyonunu sağlayan ve zayiatı engelleyerek %20 verimlilik arttıran akıllı bira musluğudur.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Networking Buluşmaları Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek olarak her 2 haftada bir düzenlediğimiz, girişimcilerimizin, mentorlarımızın ve paydaşlarımızın çeşitli ikramlar eşliğinde  birbirleri ile tanıştıkları ve potansiyel iş birliklerini görüştükleri İTÜ Çekirdek Networking Buluşması, bu hafta 1. dönem girişimcilerimizin dahil olmasıyla beraber coşkuyla gerçekleşti.


İTÜ Çekirdek 1. Dönem Eğitimleri Başladı!

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka programımıza kabul alan 2024 yılının ilk girişimleri 24 Ocak tarihinde gerçekleşen “İş Modeli & Müşteriyi Anlamak” eğitimi ile döneme start verdi. 

İTÜ Çekirdek’te E-Ofis Etkinliği

Geçtiğimiz haftalarda online olarak düzenlediğimiz “E-Ofis” etkinliği ile 2024 girişimcilerimiz bir araya geldi. Etkinlik vesilesi ile bir araya gelen girişimcilerimiz iş birliği geliştirmek üzere birbirleri ile tanıştılar.

Growth Eğitimleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek 2024 yılı Growth programına katılmaya hak kazanan girişimlerimizin eğitimleri başladı. Bu hafta girişimcilerimiz Arda Berkay Çağın’dan ”Büyümeye Giden Yolda: Stratejik İş Modeli ve KPI Yönetimi” eğitimini aldı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close