İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Kidolog ile AbilityPool’dan İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kidolog, kuruluşların çalışanlarının farklı yeteneklerini keşfetmelerini ve gönüllülüğü daha etkin yönetmelerini sağlayan dijital bir platform olan AbilityPool ile iş birliğine gitti. Bu doğrultuda Kidolog; kurumsal gönüllülük kapsamında gerçekleşecek sosyal sorumluluk projelerine de alan sağlayacak.

Kidolog, ebeveyn adayları ve ebeveynlere gebelik öncesi, gebelik sırası ve sonrasında çocuk gelişimi ve ilgili alanlarda ihtiyaç duyabilecekleri uzman desteğini sağlıyor.

Hergele ve Searover’dan Uluslararası Başarı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Hergele ve Searover, Berlin merkezli Start Up Energy Transition (SET) tarafından 2022 yılının enerji dönüşümü ve iklim değişikliği alanında faaliyet gösteren en etkili 100 global girişimi (#SET100) arasına seçildi.

Hergele, yerli elektrikli scooter üreticisi ve e-mobilite araç paylaşım teknolojik altyapı sağlayıcısıdır.

Searover, geliştirilebilir sensör ve ekipmanlara sahip, uzaktan kontrollü, modüler su altı robotu ile zorlu su altı çalışmalarını kolaylaştırır; geniş yelpazeli su altı teknoloji çözümleri sunar.

Detayları okumak ve listenin tamamını incelemek isterseniz, linklere tıklayabilirsiniz.

TeklifimGelsin’e 20 milyon TL Değerleme ile Yatırım

 İTÜ Çekirdek girişimlerimizden TeklifimGelsin, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 20 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. Yeni yatırımla 8 ay içerisinde ikinci yatırım turunu kapatan TeklifimGelsin global pazara odaklanmayı hedefliyor.

 TeklifimGelsin, açık bankacılık kullanarak son kullanıcıların talepleri doğrultusunda finansal çözümleri 40 saniyenin altında tamamlamalarına imkân veriyor.

Setint AI Hastane’den Acil Servis Hizmeti

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Setint AI Hastane ramazan ayında acil servis hizmetini devreye soktu.

Setint AI Hastane, yapay zekâ modellemesi ile uzaktan hasta izleme takip ve hastalık tanı sistemi sunuyor.

Getpad’in iOS Sürümü Yayında

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Getpad, iOS sürümünü yayınladı ve kısa süre içerisinde bu sürüm ile %12’lik büyüme yakaladı.

Yeni nesil yazarlık üzerine kurulmuş, Türkiye’nin sosyal ağ platformu Getpad, web sitesi açmanıza gerek kalmadan kendi yazılarınızı paylaşmanıza olanak sağlıyor.

 

Medhom Biyoteknoloji’nin Yeni Websitesi Yayında

 İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Medhom Biyoteknoloji’nin yeni web sitesi yayına girdi. Medhom’un web sitesini, linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Medhom, uzun etkili antimikrobiyal kaplama teknolojisi ile hastanelerde, kreşlerde, toplu ulaşım araçlarında, kafe ve restoranlarda, bankalarda, şirketlerde kir tutmayan temiz yüzeyler ve güvenilir bir yaşam alanı sunuyor.

BlindLook ile Orkid’den İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, dünyanın en büyük kadın bakım markalarından Orkid ile iş birliğine gitti. Bu kapsamda Orkid, Orkid, hijyenik ped kullanımından regl takibine kadar kadınları özgürleştirmeyi hedefleyen PeriOsfer by Orkid uygulaması ile BlindLook’un sesli özgürlük dünyasına katıldı.

BlindLook, markalar ve görme engelliler için özgürlük teknolojileri geliştiriyor.

BlindLook’a Büyük Onur

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook’un kurucu ortağı Sadiye Görece, Fast Company tarafından hazırlanan Türkiye’nin Kadın Kurucuları 100 listesine seçildi.

BlindLook, markalar ve görme engelliler için özgürlük teknolojileri geliştiriyor.

Pubinno Kanada’da Partnerlik Kurdu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Pubinno, Kanada merkezli içecek ve bira şirketi Molson Coors ile iş birliğine gitti. Bu kapsamda iki marka, Kanada’da ideal birayı Molson Coors müşterilere sunmak için çalışacaklar.

Pubinno, fıçı bira servisindeki kalite standardizasyonunu sağlayan ve kaybı engelleyerek verimlilik arttıran akıllı bira musluk sistemleri geliştiriyor.

Intenseye ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu arasında İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Intenseye, “işyerinde sıfır kaza” hedefi kapsamında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı ile iş birliğine gitti.

Intenseye, fabrikalarda ve depolarda kaza ve yaralanma riskini düşüren bir yapay zekâ platformudur.

HydroBorPEM’den 2 Önemli Başarı

 İTÜ Çekirdek girişimlerimizden HydroBorPEM, çalışmalarına devam ederken iki yeni başarıya imza attı. Bu kapsamda; TOGG ve Bilişim Vadisi tarafından düzenlenen “Mobilite Hızlandırma Programı 2022″ye kabul edilen HydroBorPEM, ayrıca ODTÜ İşletme Topluluğu’nca gerçekleştirilen Girişimcilik ve Teknoloji Zirvesi’nde, Dijital Girişimcilik yarışmasında ikincilik ödülü alarak Startup Wise Guys Uluslararası Pre-Accelerator programına direk katılım hakkı kazandı.

 

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka E-Ofis Buluşması Gerçekleşti!

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı girişimlerimiz, eğitimleri ve eğitim sonu jürilerinin ardından gelişmelerini paylaşmak, etkileşim kurmak ve potansiyel iş birlikleri geliştirmek için bir araya geldi.

İTÜ Çekirdek Kuluçka Eğitimleri Nisan Ayında da Devam Ediyor

İTÜ Çekirdekli kuluçka girişimlerimiz için yürüttüğümüz kuluçka eğitimleri kapsamında bu ay; İş Modeli ve Fiyatlandırma Koçumuz ve Saas Pricer’ın kurucusu Tayfun Uslu ile SaaS Fiyatlandırma Stratejileri eğitimi ve Design Playing’in Kurucusu Meir Benezra ile İnsan Odaklı Tasarım ve Müşteri Deneyimine Giriş uygulamalı eğitimi gerçekleştirildi.

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Çözüm Atölyesi Gerçekleşti

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka girişimlerimiz, Configur3d ekibinin kolaylaştırıcılığında, girişimcilik yolculuklarında karşılaştıkları problemlere birlikte çözüm geliştirdikleri Çözüm Atölyesi etkinliğinde buluştu.

İGA Hub Programı Girişimcileri Bekliyor

İGA İstanbul Havalimanı iş birliğiyle sivil havacılık ve havalimanı işletmeciliği alanında hayata geçirdiğimiz İGA Hub Programı’nın başvuruları başladı! Sen de bu alanda teknolojik ve inovatif bir fikre sahipsen hemen başvur, aramıza katıl!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close