İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Virasoft’a 2.5 Milyon Dolar Yatırım

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Virasoft, Seri A yatırım turunda 2.5 milyon dolar yatırım aldı.

Kanser tanı süreçlerinde yeni dijital çözümler sunan ve çok uzun süren vaka raporlama sürelerini yapay zeka ve dijital patoloji çözümleri ile azaltan Virasoft, Eczacıbaşı Momentum‘un önderliğinde Teknoloji ve İnovasyon Fonu, DCP, TT Ventures, Acıbadem Üniversitesi, Ak Portföy Girişim Sermayesi, ile birlikte Mustafa Selim Kondu, Burak Uzel, Bedi Turgut Uzel ve Fatma Fatoş Özbaş melek yatırımcılarının da katkılarıyla 2.5 milyon dolar yatırım ile Seri A yatırım turunu tamamladı.

Cineshort Uçak Yolculuklarında Yanınızda!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Cineshort, Türk Hava Yolları ile iş birliğini duyurdu.

İş birliği kapsamında, Türk Hava Yolları uçuşlarında seyahat boyunca Cineshort filmlerini izlemek mümkün olacak.

Akıllı Param İkinci Yapay Zekâ Fonunu Kuruyor!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Akıllı Param, Aktif Portföy Yönetimi ile birlikte ikinci yapay zekâ fonunu kurdu.

170 bin son kullanıcıya ulaşan ve 1,2 milyar TL varlığın yönetilmesine yardımcı olan Akıllı Param 350 milyon TL’ye ulaşan ilk yapay zeka fonunun ardından  ikinci  yapay zeka fonunu kuracağını duyurdu. SPK onayını alan Akıllı Param ikinci fonuyla birlikte global piyasalara da yatırım yapmayı hedefliyor.

Gordion Game’dan “Altın Şehir” Kitabı

Türkiye’nin ilk ve tek artırılmış gerçeklik teknolojisi tabanlı fantezi rol yapma oyunu olan, İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Gordion Game, “Altın Şehir” kitabını yayınladı.

Altın Şehir, Türkiye’nin ilk Türkçe hikayeli FRP (Fantasy Role Play) kitabı oldu.

Intenseye, Harvard Business School’da!

Fabrikalarda ve depolarda kaza ve yaralanma riskini düşüren bir yapay zeka platformu olan, İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Intenseye, Harvard Business School’da vaka çalışması olarak verilmeye başladı.

Intenseye ve Harvard Business School iş birliği ile yapılan vaka çalışmasının çalışanların sağlığı ve güvenliğinin geleceği hakkında akademisyenlere ilham vermesi hedefleniyor.

 

EyeCheckup ve Avokadio, Avrupa’nın En Büyük DeepTech Etkinliğinde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden EyeCheckup ve Avokadio, 115 ülkeden dört bini aşkın girişimin katıldığı yarışmada “DeepTech Öncüleri” arasında yer aldılar ve 2-3 Aralık’ta Paris’te gerçekleşecek Hello Tomorrow Global Summit 2021’e katılma hakkı kazandılar.

 

Sensemore Akıllı Şehirler Programı’na Seçildi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Sensemore, Plug and Play Tech Center tarafından Silikon Vadisi’nde yürütülen Akıllı Şehirler Programı’nın 2021 kış dönemine seçildi. Sensemore program sürecinde birlikte çalışacağı kurumsal ortaklarıyla başarıyı daha ileri taşımayı hedefliyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek’te yılın son Demo Day’i Gerçekleşti

2021 yılının son İTÜ Çekirdek Demo Day’i 40’ın üzerinde yatırımcının katılımıyla gerçekleşti. 18 girişimin sunum yaptığı etkinlikte, girişimler yatırımcılarla bir araya geldi ve sunum yapma fırsatını yakaladı.

İTÜ Çekirdek Kuluçka Seminerleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek’in girişimcilerine özel sürdürdüğü kuluçka seminerleri tüm hızıyla devam ediyor. İTÜ Çekirdek mentoru ve Viatris’in Global Omnichannel Strategy and Product Lead’i olan Eren Çamlıkaya, “Müşteri Odaklı Ürün Geliştirme” başlıklı seminerde girişimcilerle buluştu!

İTÜ Çekirdek Teknofest’te!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen, Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen festival Teknofest’teki İTÜ ARI Teknokent standında İTÜ Çekirdek girişimleri de  yerini aldı.

21-26 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte İTÜ Çekirdek girişimlerinden Mercuso, Krembi, Afara Pamuk Toplama Makinesi, ALGAE BIODIESEL, Beepull (Bal Kutusu) ,CIRCULA ,Enerji Küpü, English Guru, Fetalist, Hiperaktif Kredi, KUKİ, Lugath, Probio.co ve Sina – Taşınabilir ve IoT Tabanlı El Rehabilitasyon Robotu ekipleri stantlarda ziyaretçilerin sorularını yanıtladı.

Big Bang Start-up Challenge Kayıtları Devam Ediyor

2021’in en iyi girişimlerinin belirleneceği, Türkiye’nin girişimcilik sahnesi Big Bang Start-up Challenge’a kayıtlar devam ediyor. Bu sene onuncusu gerçekleşecek heyecan dolu etkinliğe hemen kayıt ol!

İTÜ Çekirdek BİGG Yeşil Büyüme Başvuruları için Son Gün 19 Ekim

BİGG – İTÜ Çekirdek ile kazananlar arasında yer almak ve girişimini büyütmek istiyorsan, başvurular için son gün 19 Ekim. Yeni dönem BİGG “Yeşil Büyüme” çağrısına İTÜ Çekirdek farkı ile dahil olmak için hemen tıkla, başvurunu tamamla!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close