İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

This is Mana, Yargıcı, Bluproject İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden This is Mana, Yargıcı ve BluProjects partnerliğinde ileri dönüşüm sergisi RE-LOVE’ı hayata geçirdi. 23-30 Ekim tarihleri arasında Vitruta Space’te tüketicilerle bir araya gelinilen sergide; farklı sebeplerden müşteriyle buluşamamış, ileri dönüşümle tekrar hayata geçirilmiş ve farklı tasarımlarla hazırlanmış ürünler sergilendi.

This is Mana, tekstil perakendecisi markaların, kendi tekstil atıklarından satış yapabilecekleri yeni ürünler tasarlamakta ve kadın kooperatifleriyle birlikte bu tasarımları üretmektedir.

Mentornity Gelişmeye Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Mentornity, mentörlük ve koçluk görüşmelerini daha etkili hale getirebilmek için gelişmeye devam ediyor. Artık kullanıcılar, Mentornity platformundan Microsoft Teams’e bağlanarak görüşmelerini gerçekleştirebilir.

Mentornity, kurumsal mentorluk ve gelişim programları yönetim ve iletişim platformudur.

Algbio, İlk 3’te Yer Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Algbio, Take Off Startup Summit’te derece elde ederek Top 3 girişim arasında yer aldı.

Algbio, küresel ısınmayı azaltmak için atık suları ve baca gazlarını arıtarak mikroalglerden biyoyakıt ve kimyasal üretimi yapmaktadır.

Missafir’den Gelişmeler

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Missafir, 2022 yılında 10 kat büyüdü. Geçtiğimiz yıla kıyasla portföyünü %154 büyeten Missafir, cirosunda 2021 yılının ortasına kıyasla %1009’luk bir büyümeye gerçekleştirdi.

Missafir, kısa/orta vadeli ev kiralamalarında; 15+ platformda profil yönetimi, ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yöneten bir platformdur.

Ecofoni ve Loggma İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ecofoni, Loggma ile iş birliğine imza attı. Enerji tüketimi ve üretim noktalarının tek bir platformda analizini gerçekleştiren Loggma enerji izleme platformu; Kapsam 1 ve 2 emisyonlarını hesaplamak için Ecofoni ile çalışacak.

Ecofoni, sürdürülebilirlik verilerini merkezileştirerek karbon ve ESG yönetim hizmetleri sunmaktadır.

Ecofoni ve Hiç Urla İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ecofoni, Hiç Urla ile iş birliğine imza attı.

Ecofoni, sürdürülebilirlik verilerini merkezileştirerek karbon ve ESG yönetim hizmetleri sunmaktadır.

Ecofoni ve BTSO İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ecofoni, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile iş birliğine imza attı.

Ecofoni, sürdürülebilirlik verilerini merkezileştirerek karbon ve ESG yönetim hizmetleri sunmaktadır.

Ecofoni, Sürdürülebilir Lojistik Alanında

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ecofoni, yurt dışı kargo ve uluslararası lojistik platformu Navlungo ile iş birliğine imza attı. Navlungo, lojistik süreçlerinde ortaya çıkan Kapsam 3 emisyonlarını ölçme, azaltma ve dengeleme işlemlerini Ecofoni | Karbon Yönetim Platformu’ndan yönetiyor.

Ecofoni, sürdürülebilirlik verilerini merkezileştirerek karbon ve ESG yönetim hizmetleri sunmaktadır.

Varsapp, MediaMarkt Turkey Startup Challenge’da Derece Elde Etti

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Varsapp, 205 başvuru alan MediaMarkt Turkey Startup Challenge’da 2. olarak derece elde etti.

Varsapp’de kullanıcılar, kullanmadığı eşyaları kiraya koyabilir. Bu eşyalara ihtiyacı olan diğer kullanıcılar ise güvenilir bir şekilde kiralayabilir.

HydroBorPEM Fuel Cell Technologies, Bir İlke İmza Attı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden HydroBorPEM Fuel Cell Technologies, Hebunk markalı dünyanın ilk hidrojenli scooter ürününü tanıttı. Ürün, 5 dakikada şarj olabiliyor ve 60 kilometre menzili bulunuyor.

HydroBorPEM Fuel Cell Technologies, alternatif enerjili araçlardan biri olan hidrojen yakıt hücreli araçlar için 6 kat verimli ve yerli kompozit membran üretmektedir.

Walkers’tan Yeni Kampanyalar

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, yürüdükçe kazandırmaya devam ediyor. Yürüdükçe kazandığınız 200 WP puanınız ile YineYeniCep’ten 200 TL’lik hediye çekinizi alabilirsiniz.

Walkers, adım verilerinizi çevrim içi para birimine dönüştüren bir sağlık, fitness ve gerçek zamanlı oyun uygulamasıdır.

Esular, Uludağ Üniversitesi’nde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Esular, Uludağ Üniversitesi için akıllı sulama sistemi kurulumunu gerçekleştirdi.

Esular, kablosuz ve pilli tam otomatik IoT yapılı akıllı sulama sistemi altyapısı ile çiftçileri, uygulayıcıları ve üreticileri bir araya getirir; etkin akıllı sulama çözümü sunar.

 

En İnovatif Kargo Şirketi: GrakGrak Cargo

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden GrakGrak Cargo, CorparateLiveWire Global Awards 2022/2023’te, yılın en inovatif kargo şirketi ödülünü aldı.

GrakGrak Cargo; kargo göndermek isteyenlerle seyahat ederek ek gelir elde etmeyi düşünen kullanıcıları bir araya getiren, paylaşım ekonomisi alanında hizmet veren, C2C iş modelinde sürdürülebilir kargo hizmeti sağlayan mobil platformdur.

Kidolog, Yılın Mental Health Girişimi Seçildi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kidolog, İngiltere merkezli yayın kuruluşu olan Corporate LiveWire tarafından Türkiye’de yılın Mental Health girişimi seçildi.

Kidolog, ebeveyn adayları ve ebeveynlere gebelik öncesi, gebelik sırası ve sonrasında çocuk gelişimi ve ilgili alanlarda ihtiyaç duyabilecekleri uzman desteğini sağlayan online danışmanlık platformudur.

Lumnion CEO’su, Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Lumnion’un CEO’su Cenk TABAKOĞLU, 8 Kasım’da gerçekleşen Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde “Sigortacılıkta Yapay Zeka Dönüşümü / Fiyatlandırma Fark Yaratma” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Lumnion, sigorta fiyatlaması üzerine GLM ve diğer algoritmalarla çalışan modelleme, davranışsal fiyatlama optimizasyon platformudur.

Byqee Ekim Ayı Gelişmeleri

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Byqee, ekim ayında büyüme devam etti. Byqee, 400 bin TL’den fazla ciro ile %685,92 oranında büyüme elde etti. Böylelikle, sezonun bitmesinden etkilenmeyen Byqee, ekim ayında satış rekorlarına imza attı.

Byqee herhangi türdeki bir bisikleti elektrikli bisiklete çeviren, en hafif ve en kolay kuruluma sahip dönüşüm setleri sunmaktadır.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek’te BIG BANG Heyecanı Devam Ediyor

BIG BANG’te yer alacak 71 girişim ile oryantasyon toplantısı gerçekleştirdik. Girişimcilerimize sürecin nasıl ilerleyeceğinin anlatıldığı bu toplantıda, aynı zamanda heyecanımızı da paylaştık.

 

 

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close