İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Eyecheckup’a 60 milyon TL Değerleme ile Yatırım

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden EyeCheckup, Techmine Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan 60 milyon TL değerleme ile yatırım aldı!

Eyecheckup, görme kaybını engelleme amaçlı yapay zeka destekli göz muayene sistemi ile kolay göz taraması imkanı sunuyor.

Migros ve Blindlook İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden Migros ile iş birliğine gitti. Bu iş birliği kapsamında, geliştirilen sesli simülasyon teknolojisi ile görme engelli müşteriler online market alışveriş yaparken hiçbir engel olmadan rahatça alışverişlerini gerçekleştirebilecek.

Blindlook, görme engelli kullanıcıların teknolojik özgürlüğe ve fırsat eşitliğine ulaşmaları için Türkiye’nin ilk görme engelsiz online market alışverişi platformu olarak hizmet veriyor.

Evecrude’dan Sanal Influencer: Mia!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Evecrude, Migros Up iş birliği ile Mia adında sanal bir influencer tasarladı. Perakende sektörünün ilk sanal influencer’ı olan Mia, sosyal medyada renkli paylaşımların yanı sıra Migros ile ilgili en güncel gelişmeleri ve ürün deneyimlerini de müşterilerle paylaşacak.

Evecrude, farklı kategorilerde kurguladığı 3D dijital karakterler ile fiziksel dünyanın dezavantajlarını geride bırakarak sosyal medya platformlarında hayat bulmalarını sağlayan ve onların karakterlerine uygun hikayeler kurguluyor.

CranioCatch Yatırım Turunu Tamamladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden CranioCatch, fonbulucu’daki yatırım turunu %168 fonlama ile tamamladı. Ankara Kalkınma Ajansı ve fonbulucu GSYF ‘nin de katıldığı yatırım turunda CranioCatch, 1.039 yatırımcıdan yatırım alarak 1.764.438 TL talep topladı.

CranioCatch, diş hekimliğinde yapay zekâ çözümü sunuyor.

Smart Advice Bloomberg HT’de

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Smart Advice’ın kurucusu Onur Yurtsever, Bloomberg HT’de Finansal Teknoloji programının  konuğu oldu.

Programda Yurtsever; SmartAdvice tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk kripto robo danışmanı hakkında bilgiler verirken ayrıca yapay zekâ ile fon yönetimi ve İşviçre’de kuracakları yapay zekâ fonu hakkında bilgiler verdi. Canlı yayın kaydını, aşağıda izleyebilirsiniz.

     

İletmen, 4, 4milyon TL Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden İletmen, KT Portföy’ün öncülüğünde gerçekleştirilen yatırım turunda, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4,4 milyon TL tutarında yeni bir yatırım aldı.

İletmen, yeni nesil mikro lojistik servis hizmeti sunan restoranlardan başlayarak belli çaptaki dağıtım işini yazılım ile optimize ediyor, e-ticaret ve kargo sektörlerinde çözüm ortaklığı yapıyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Kuluçka Seminerleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek girişimcilerine özel sürdürdüğümüz kuluçka seminerleri kapsamında 3 yeni etkinlik gerçekleştirildi. Buna göre; yeminli mali müşavirler Erhan Çağşırlı Serkan Atlı, Şirketleşme ve Muhasebe Eğitim semineriyle girişimcilerle buluşurken, Startuplarda Yatırım Süreci başlıklı seminerde Av.Murad Güdücü, girişimcilerle bilgi ve deneyimlerini paylaştı. İTÜ ARI Teknokent Operasyon departmanından görev alan Ferah Demir ve Aslıhan Bülbül ise, Teknopark Mevzuatı, Teşvikler ve Başvuru Süreci seminerinde girişimcilerle bir araya geldi ve süreçlerimiz hakkında bilgi verdi.

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close