İTÜ Çekirdek’in her yıl desteklediği girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirildi. Girişimcilik ekosistemin en büyük girişimcilik etkinliğinde bu yıl girişimcilere 54 milyon 154 bin TL’lik kaynağın ulaştırıldı. Sahneye çıkmaya hak kazanan ve fuayede yer alan 39 girişim ile ardıl yatırımlarını alan 6 İTÜ Çekirdek mezunu girişimler toplamda 23 milyon 386 bin TL’lik ödül, nakit ve yatırım aldıklarını ilk kez Big Bang’te duyurdu. Bu rakamın yanı sıra 2020 yılı içerisinde yatırım alan 23 adet İTÜ Çekirdek girişimi ve mezununun 30 milyon 768 bin TL‘lik yatırımı da Big Bang’te kutlandı. TOP 20’de yer alan girişimler arasında aldıkları ödül, nakit ve yatırımla ilk üçte yer almaya hak kazanan girişimler ise 1 milyon 940 bin TL ile Syntonym; 1 milyon 558 bin TL ile Bugbounter ve 688 bin TL ile Eyecheckup oldu.

Etkinlik hiç hız kesmedi

Serdar Kuzuloğlu’nun ana sahne sunuculuğunu üstlendiği, Ceyhun Yılmaz’ın girişimlerle gün boyu röportajlar yaptığı Big Bang hız kesmedi. Big Bang’te izleyiciler birçok eğlenceli ana şahitlik etti.

Beyhan Murphy kareograflığında olarak ilk kez Big Bang 2020 sahnesinde gösterilmek üzere açılış şovu hazırlandı.

Big Bang İletişimi Boyunca 3 Milyondan Fazla Kullanıcıya Erişildi

Eylül-Ekim-Kasım ve Aralık ayları boyunca Big Bang 2020 kapsamında yürütülen iletişim çalışmaları ile 3 milyondan fazla kullanıcıya erişildi.

İşte Big Bang 2020 çıktıları:

  • Bu yıl ilk defa online olarak gerçekleşen etkinliğe 10 bin kayıt alındı.
  • Girişimcilere 24 kurumsal paydaş, 20’den fazla melek yatırımcı ve yatırım ağı destek verdi.
  • Bu yıl Hollanda, Singapur, Hindistan ve Rusya’nın da aralarında bulunduğu 20 farklı ülkeden ve Türkiye’nin 81 farklı şehrinden binlerce başvuru alındı.
  • TOP 20 online sahnede sunum yaparken, 87 yarı finalist de sanal standlarında ziyaretçilerle buluştu.
  • Etkinlik günü canlı yayını 15 bin kişi izledi.

  • Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin ve YouTube mecralarında toplamda 1 milyon gösterim aldık; 610 bin hesaba erişildi.
  • Etkinlik gününü Milliyet, Dünya, Sabah, Türkiye gibi gazeteler haber yaparken; NTV, CNN Türk ve TGRT Haber de televizyondan verdi.
  • Big Bang iletişimi boyunca 3 milyon hesaba erişildi.

Big Bang 2020 canlı yayın kaydı Youtube kanalımızda!

Big Bang 2020 canlı yayınını kaçıranlar ya da tekrar izlemek isteyenler Youtube kanalımızdan canlı yayın kaydına ulaşabilirler: https://www.youtube.com/watch?v=MD7W9AN5zKU

87 Yarı Finalist Girişimlerimiz ile Tanışın!

Birbirinden değerli teknolojilere sahip #BigBang2020 yarı finalistlerinin sanal standlarını ziyaret ederek; sunum videolarını izleyebilir, girişimler hakkında bilgi sahibi olabilir ve girişimciler ile iletişime geçebilirsiniz:  https://bigbang2020.itucekirdek.com/girisimler/standlar

Big Bang 2021 sahnesinde yer almaya ne dersin?

Big Bang 2021 sahnesi için şimdiden heyecanlıyız! Sen de hemen başvurunu yap, seneye bu sahnede sen de ol!

Hemen Başvur

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close