İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birbirinden önemli gelişmeler yaşandı.

Akıllı Magnet’e Yılın IoT Girişimi ödülü

Scoutium ödülle döndü

Scoutium, TFF ve TÜFAD’ın ortaklaşa düzenlediği FİFEX Futbol Endüstrisi Forum & Fuarı’nda “Yılın En İyi Altyapı Teknolojisi” ödülünü kazandı.

İTÜ Çekirdek girişimleri CES 2019’da boy gösterdi

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2019) İTÜ Çekirdek girişimleri de yerini aldı. Fuarda ürünlerini sergileyen Smart Mimic ve Watch-X büyük ilgi gördü.

Pariyer.com 2019 yılına 50.000 üyesiyle merhaba dedi

Yarı zamanlı ve freelance iş arayanların pazar yeri olan Pariyer.com, 2019 yılına 50.000 üyesiyle de 2019 yılına girdi. Pariyer.com yıl sonu hedefini ise 300.000 üye olarak belirledi.

BenzinLitre Türkiye’nin akaryakıt alışkanlıklarını araştırdı

BenzinLitre, platformundaki 50 bin aktif kullanıcıdan yola çıkarak tüketicilerin akaryakıt alışkanlıklarını mercek altına aldı.

BenzinLitre’nin elde ettiği verilere göre, tüketiciler bir akaryakıt istasyonunda en çok temiz tuvalet ve güler yüzlü hizmeti arıyor.

Her 5 kişiden biri ucuz akaryakıt tercih ederken, LPG kullanıcıları şehir içinde benzin ve dizel kullananlara göre yüzde 25 daha fazla ucuz yakıt tercihinde bulunuyor.

Şehir içi kullanıcıları ev ve iş yerlerine yakın, aynı marka ve istasyonlardan yakıt alırken, uzun yola çıktıklarında yüzde 60 oranında farklı marka tercih ediyorlar.

2018’de kullanıcılar toplamda 725 binden fazla yol tarifi aldı. Uygulamada bulunan 35 tane tesis-içi özellik (yeme-içme seçenekleri, mescit, oto-yıkama, servis, yağ değişimi vb.) akıllı tercihini yapan kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılıyor.

Synesis Marine tanıtım filmini yayınladı

Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda hızlı ve kolay tekne çözümleri sunan Synesis Marine yeni tanıtım filmini yayınladı.

İTÜ Çekirdek’te Sunum Eğitimi ve Design Thinking çalışması gerçekleşti

BİGG | İTÜ Çekirdek programı 2. aşama panel sunumu hazırlıklarımız kapsamında Sunum Eğitimi’mizi gerçekleştirdik.

BİGG | İTÜ Çekirdek sürecindeki girişimcilerimiz ve İTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü yüksek lisans öğrencilerinin bir dönem birlikte çalıştıkları ‘Design Thinking’ çalışmasını öğrencilerin dönem sonu sunumlarıyla tamamladık. Dönem boyunca yapılan çalışmaların özetlendiği, çalışma sonuçlarının aktarıldığı sunumlar sonrasında çalışma çıktıları üzerinde tartışıldı, geribildirimler girişimci ve öğrencilerle paylaşıldı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close