İTÜ Çekirdek girişimlerinden Ahtapot, 30 Haziran Cuma günü düzenlenen Seedstars Istanbul 2017 finalinde üçüncü oldu. 

İTÜ Magnet’te gerçekleştirilen Seedstars Istanbul 2017 finalinde farklı dikeylerde potansiyelini ortaya koyan 10 girişim yarıştı. Geçtiğimiz yıl İTÜ GATE firmalarından biri olan Segmentify’ın kazandığı yarışmada bu yıl da finale iki İTÜ Çekirdek girişimi (Ahtapot ve RePG) katılma hakkı elde etti.

30 Haziran Cuma akşamı düzenlenen finalde etkinlik İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Dr. Deniz Tunçalp’in konuşmasıyla başladı. Ardından girişimler jüri ve katılımcıların karşısına çıkarak projelerini anlattı.

Tüm girişimler 5 dakikalık sunum ve 5 dakikalık soru-cevap bölümünü tamamladıktan sonra ise jüri değerlendirme süreci için kapalı bir odaya geçti. Bu sırada katılımcılar İTÜ Magnet’te networking yapıp sunulan ikramların keyfini çıkardı.

Jürinin oylamasının ardından sonuçlar için bir kez daha gözler sahneye dönerken İTÜ Çekirdek girişimlerinden Ahtapot, üçüncülük unvanıyla sahneye çıktı.

Seedstars Istanbul 2017’nin kazananı paym.es olurken ikincilik ise Udentify’ın oldu.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close