İTÜ Çekirdek girişimcilerimiz geçtiğimiz iki haftada yazılı ve görsel basın mecralarında yer bulurken, geliştirdikleri ürün ve hizmetlerle farklı kaynaklardan destek ve yatırım almayı sürdürdü. İTÜ Çekirdek bünyesinde gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi etkinliklerimiz de geçtiğimiz iki hafta boyunca devam etti. Çok daha fazlası bu haftaki Mutfak içeriğimizde.

MottoJoy 700 Bin TL’lik İlk Yatırımını Aldı

Seyahat acentelerinin tur ve aktivitelerini mobil uygulama üzerinden listeleyen SaaS girişim MottoJoy, teknoloji girişimlerine yatırım yapan Hande Enes‘ten 700 bin TL’lik ilk yatırımını aldı.

Mottojoy, B2B alanında faaliyet gösteren seyahat acentelerinin tüm turlarını listeleyip satışlarını yönetebilmesini, kullanıcı tarafında ise gidilen bölgedeki lokal acentelerin turlarını görüp fiyat ve yorum karşılaştırması yaparak hızlı ve kolay şekilde bilet almalarını sağlıyor.

Fethiye, Kaş, Marmaris ve Kapadokya olmak üzere toplamda 250’den fazla acente ile anlaşma sağlayan girişimin sistemi üzerinden bugüne kadar 3000’in üzerinde bilet satışı gerçekleştirildi.

Pubinno e-girişim’e Konuk Oldu

Fıçı biranın geleceği Pubinno’nun CEO’su Can Algül, yapay zekâ ile akıllı bira musluğu üreten İTÜ Çekirdek donanım girişiminin hikâyesini e-girişim Youtube kanalına anlattı.

Byqee, Arıkovanı Kampanyasında %248 Fonlanarak Tamamladı

Byqee En Hafif E-Bisiklet Dönüşümü sadece 1 aylık Arıkovanı kampanyasını, %248 fonlanarak toplam 84.620TL’lik ön sipariş ile tamamladı. Şimdi sırada dünyanın en hızlı kitlesel fonlama teslimatlarını gerçekleştirmek var.

Grandten Distilling, Metrobi’nin Müşterisi Oldu

GrandTen Distilling, başlattığı #homedelivery kampanyasında Metrobi tarafından desteklendiğini duyurdu. GrandTen Distilling kurucusu Matt, “Metrobi, tüketicilerimize daha önce yapmadığımız bir şekilde erişmemizi sağlayan harika bir ortak oldu. Özellikle sosyal izolasyon sırasında Metrobi teslimat hizmeti ile müşterilerimize ulaşabildik.” dedi. Ayrıntılar için tıklayın.

Noticy’nin Ön Siparişleri Eylül Ayında Arıkovanı’nda

Noticy, ürünlerinin Arıkovanı’na kabul edildiğini duyurdu. Ön sipariş alımları Eylül 2020 itibariyle başlıyor.

BenzinLitre’nin Yatırım Hikayesi Yayında

İTÜ Çekirdek girişimlerinin güncel yatırım serüvenlerini ele aldığımız yeni röportaj serimiz “Yatırım Hikayeleri”nde ilk konuğumuz BenzinLitre oldu.

Reengen “Müdür Yollarda”ya Konuk Oldu

Reengen Operasyonlar Müdürü Alper ÖZ, Endüstri Radyo’da yayınlanan “Binalarda Enerji Verimliliği ve Sıfır Enerji Binalar” konularının ele alındığı Müdür Yollarda programının konuğu oldu. Özgür Kaan Alioğlu’nun moderatörlüğünde, enerjide dijitalleşmenin konuşulduğu yayının tamamını dinlemek için tıklayın.

Hextech Green’e TÜBİTAK’tan Destek

Hextech Green, 1507-2020 1. çağrı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen 75 proje içinde yer aldıklarını duyurdu.

Bugbounter.com Yayında

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Bugbounter, internet sitesini yayına aldığını duyurdu.

Fingrus’tan Aysel Gündoğdu ile Röportaj

Fingrus, Doç. Dr. Aysel Gündoğdu ile kişisel finans yönetimi, finansal okuryazarlık ve mobil finans asistanı Fingrus üzerine röportaj gerçekleştirdi. 

Çekirdek’ten e-bisiklet Çıktı

İTÜ Çekirdek girişimimiz Byqee, Milliyet gazetesinde Gökhan Karabaş’ın köşesinde yer aldı.

İyiGelir Artık Youtube’da

Küçük birikim sahiplerine yatırım kararlarında destek olan İYİ GELİR’in Youtube kanalındaki ilk videosunda, Prof. Dr. Serra Eren Sarıoğlu, İYİ GELİR‘i tantıyor.

Drivee ve Car4Future Milliyet Gazetesinde Yer Aldı

Otomotiv alanında faaliyet gösteren İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Drivee, trafik kazasına teknolojik takip sağlarken, Car4Future ise elektrikli şarj alanına paylaşım ağı getiriyor. Drivee ve Car4Future, geliştirdikleri teknolojilerini Milliyet gazetesinde anlattı.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek 3. Dönem Eğitimleri Tamamlandı!

İTÜ Çekirdek olarak Big Bang 2020’e giden yolda 3. Dönem girişimcilik eğitimlerimizi tamamladık. Sen de Big Bang 2020 sahnesinde yer almak istiyorsan hemen başvur!

İTÜ Çekirdek Mentor Oryantasyonumuzu Gerçekleştirdik!

Başarı için girişimcilere nasıl ilerlemeleri gerektiğinin ipuçlarını veren, girişimcilerin yetenek, kapasite ve hedeflerini yakından tanıyan, gönüllü mentorlarımızla İTÜ Çekirdek koordinatörlerimizden Funda Kılıç’ın sunumuyla mentor oryantasyonumuzu gerçekleştirdik.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close