İTÜ Çekirdek girişimlerinden Mentornity, kurumların mentorluk, koçluk programlarına özel bir yönetim ve iletişim sistemi. Özellikle girişim merkezleri, ortak çalışma alanları, mezun dernekleri, vakıflar ve şirketler tarafından kullanılan sistem, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da tercih ediliyor.

İTÜ Çekirdek Mentornity’yi kullanarak, girişimcilerimiz ile mentorlarımızın zamandan ve mekandan bağımsız görüşmeler gerçekleştirmesini sağlıyor.

mentornity-1

Mentornity sisteminin çalışma prensibinin bir hayli direkt ve kolay kullanılabilir olduğunu belirtmekte fayda var:

  • Mentorluk, koçluk programı düzenlemek isteyen kurum için özel bir alan açılıyor
  • Kurum katılımcılarına davet gönderip içeri aktarıyor
  • Program modeline göre eşleştirme yapılıyor veya katılımcılar müsait mentor/koçları seçiyor
  • Mentor/koç görüşmeleri buluşarak veya online yapılıyor
  • Katılımcılar görüşme notları alıyor, geri bildirim veriyor
  • Yönetim de programdaki tüm hareketleri takip ediyor
  • Sistem e-posta bildirimleri ile katılımcıları gelişmelerden haberdar ediyor

mentornity-2

İTÜ Çekirdek’in yanı sıra Yeni Bir Lider Derneği’nin Türkiye’deki en büyük 32 kurumun lider adayı çalışanları ile üst düzey yöneticilerini mentor ve koçlar ile görüştürdüğü programı da Mentornity ile yürütülüyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin girişimciliğe yeni adım atan öğrencilerine destek olmak için kurulan İTÜ Ginova Programı da Mentornity’yi tercih eden öenmli programlardan bir tanesi.

PayU Mentorluk Programı ile girişimciler bir çok alanda mentora ulaşım imkanı buluyor. EÇEV Koçluk Programı ile koçlar ve burs alan öğrenciler bir araya geliyor. Üsküdar Fikir Sanat Merkezi Mentor programı İstanbul dışındaki girişimcilerin de mentorlara erişmesine imkan sunuyor.

mentornity-3

Mentornity, koçluk, mentorluk programlarının daha verimli ve düzenli olmasını amaçlıyor. Bunun için geliştirme çalışmaları devam ediyor. San Francisco, İstanbul, New York, İzmir, Oregon, Rio de Jenerio, Tel Aviv, Tahran gibi çeşitli merkezlerdeki kurum, dernek ve hızlandırıcıların görüşlerini alıyor.

Mentornity, koçluk danışmanlık programlarına destek veren koçlar, danışmanlar, mentorlar, programlardan destek alan danışanlar, öğrenciler ve programlar düzenleyen kurumlar için fayda sağlamayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close