İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla devam ederken, girişimlerimizde gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda.

Cineshort Duayenlerden Tam Not Alıyor

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Cineshort, duayen sinema eleştirmeni Murat Tolga Şen’in değerlendirmesinden tam not aldı.

Murat Tolga Şen yazısında “Cineshort kendisini çok iyi bir aralıkta konumlandırmış, kütüphanesini geliştirdiği takdirde özellikle genç seyirci açısından tercih edilir bir dijital platforma dönüşecektir.” dedi.

Cineshort App Store ve Google Play’de yerini aldı. Ücretsiz indirip sadece e-mailinizle 7 gün boyunca deneyebilirsiniz.

Cineshort – Apps on Google Play

Fon Radar Web Uygulaması Yayında

Mobil uygulamalardan sonra artık Fon Radar Web uygulaması da yayında.

Bugüne kadar işletmelerin 20.000.000 TL’lik vadeli alacağı için en uygun teklifleri arayan Fon Radar’a şimdi Web uygulaması üzerinden muhasebeciler ve mali müşavirler de kolayca erişecek.

MoovBuddy Fransızca Opsiyonuyla Yayında

Fiziksel sağlığı korumaya ve tedavi etmeye yardımcı bir egzersiz uygulaması olan MoovBuddy Fransızca dil opsiyonu ekleyerek 5 dilde hizmet vermeye başladı. Tüm egzersizlere ve sunulan tüm aktif özelliklere Fransızca dil seçeneği ile ulaşılabilecek.

MoovBuddy App Store ve Google Play Store ‘da.

Epicrone Technology BIMCRONE ile EdenBase’de TOP 12’de

İngiltere merkezli girişim hızlandırıcı EdenBase tarafından düzenlenen, yüzlerce uluslararası firmanın katıldığı yarışmada İTÜ Çekirdek girişimlerinden Epicrone Technology geliştirdiği BIMCRONE ile finalist olarak ilk 12’de yer aldı.

BIMCRONE elde ettiği bu başarıyla EdenBase girişimcisi olarak Londra’da ofis, uluslararası yatırımcı ve mentor ağına erişim hakkının yanı sıra müşteri bağlantıları kurma desteklerinden yararlanmaya hak kazandı. Yarışmanın finalinde en iyi iki firma 146K£ tutarında finansal destek alma şansına sahip olacak.

Tospaa Hazırladığı Afişlerle İlham Veriyor

Tospaa, hazırladığı afişlerle hem öğretiyor hem de ilham vermeye devam ediyor. Bilgisayar bilimleri kavramlarını afişleştirerek kodlamayı eğlenceli hale getirmek ve daha fazla yaygınlaştırmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra ilham veren pek çok kadın programcıdan oluşan afişlerle programcı adaylara ilham veriyor.

AkıllıBES’ten Global Robo Danışman More Wealth

İTÜ Çekirdek girişimlerinden AkıllıBes, global robo danışmanı More Wealth ile bireysel emeklilik sürecinde yatırımcılara destek oluyor. Yapay zeka tabanlı global bir robo danışman olan More Wealth, 78 ülke ve 82 endüstri kapsamında her gün 2000’den fazla borsa yatırım fonunun takip ve analizini yapıyor.

Algae Biodiesel 2021 Climatetech Prizes Yarışması Yarı Finalisti Oldu!

Algae Biodiesel, MIT’nin  – Massachusetts Institute of Technology- düzenlediği 2021 ClimateTech Prizes yarışmasına tek uluslarası girişim olarak yarı-finalist seçildi. Döngüsel ekonomi, iklim krizi ve enerji konularında yenilikçi teknolojiler arayan MIT, bu yıl düzenlediği iklim teknolojileri yarışmasında başta kadın girişimcilere ve waste-to-energy kategorisine öncelik vereceğini belirterek bu yıl ki yarı finalistlerinin arasına Algae Biodiesel ekibini dahil etti. Algae Biodiesel temelde 3 kadın girişimci mühendisten oluşmakla birlikte, karbon yakalama teknolojisi ile enerji üretmektedir. Endüstriyel atık su ve baca gazlarının arıtılarak sanayi entegre enerji sistemlerine dönüştürülmesini sağlayan Algae Biodiesel’in en temel vizyonu, 2050 yılına kadar sanayi ve ulaşımda net sıfır karbondioksit emisyonunu sağlamaktır.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

2021 Yılının İlk Yatırımcı Demo Day’i Gerçekleşti!

40’ın üzerinde yatırımcının katılımıyla İTÜ Çekirdek 2021 yılı ilk Demo Day’i gerçekleşti. 15 girişimin sunum yaptığı etkinlikte, girişimler yatırımcılarla bir araya geldi. Bu yıl içerisinde de İTÜ Çekirdek girişimleri hızla yatırım almaya devam edecekler.İTÜ Çekirdek Girişimlerine Özel Perklerimiz Büyüyor!

İTÜ Çekirdekli girişimlerin firmaların ürün veya hizmetlerini indirimli/ücretsiz kullanmalarını sağlayan İTÜ Çekirdeklilere Özel İmkanlar’a Miro, Asana, Mobile Action, Botgate eklendi.

Diğer özel imkanlarımızı görmek için; https://itucekirdek.com/ozel-imkanlar/

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close