İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Game Changer Talks’un Bu Haftaki Konusu: Exit Yapma Sanatı

Geçtiğimiz haftaki Game Changers Talks etkinliğimizde exit etmenin inceliklerine odaklandık. Kurulduğundan beri ABD ve Avrupa’daki şirketlere hizmet veren, 2018’de 295 milyon dolara Atlassian’a exit ederek başarı öyküsü yaratan SaaS girişimi OpsGenie’nin kurucu ortağı Berkay Mollamustafaoğlu’nun konuk olduğu etkinliğimizde ayrıca exit için doğru zamanı ve değerleme konularını dinledik.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Yatırım Haberleri

Interrupt Engineering Kitlesel Fonlama Kampanyasına Başladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizdem Interrupt Enginnering, fonbulucu.com platformu üzerinden kitlesel fonlama turuna başladı. 10 Aralık 2023’e kadar devam edecek kapmanyada hedeflenen yatırım miktarı ise 7.000.000 TL.

Interrupt Engineering, kronik hastalığı olan bireylerin yaşam kalitesini artıracak giyilebilir sağlık teknolojileri üretir.

Varsapp 200 Bin Dolar Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Varsapp, hiVC ve Founder One gibi kurumsal yatırımcılarının yanı sıra, mevcut yatırımcıları olan Mehmet Toprak ve Murat Aksöz’ün katıldığı yatırım turunda 200 Bin Dolar yatırım aldı. Varsapp, aldığı bu yatırım ile birlikte kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunup, ürün sayısı ve çeşitliliğinde gerçekleştirdiği artışla birlikte Türkiye’nin en başarılı eşya kiralama platformu olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

Varsapp, kullanılmayan günlük eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilebileceği bir platformdur.

ITU SEED Girişimleri Gelişim Haberleri

Dione Protocol & Tumurly İş Birliği

ITU SEED girişimlerimizden Amerika Birleşik Devletleri merkezli Dione Protocol, İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tumurly ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Tumurly’nin rüzgar enerjisi teknolojisi Dione Protocol’un Validator Node girişiminin başlamasında hayati rol oynayacak. Bu, aynı zamanda bir ITU SEED yabancı girişimi ve İTÜ Çekirdek yerli girişimi arasındaki ilk iş birliği olma özelliğini de taşıyor!

Dione Protocol, blockchain ve kripto geliştirme uzmanları tarafından yönetilen ve yenilenebilir enerji ticaretinde devrim yaratmayı amaçlayan bir girişimdir.

TUMURLY, akıllı güneş ve rüzgar türbinleri üreten ve geliştiren bir teknoloji firmasıdır.

Develhope’un “İş Bulursan Öde” İş Modeli Başarısı

ITU SEED girişimlerimizden İtalya merkezli Develhope, ITU SEED programı ile birlikte girdiği Türkiye pazarının ilk 3 ayında, 35 yaş altı 20 öğrencisinin iş bulmasına vesile oldu. İş bulan gençlerin daha önce bilgi teknolojileri alanında tecrübesinin olmaması, Develhope eğitimlerinin verimliliğini gözler önüne serdi.

Develhope, genç yazılımcılara kişiselleştirilmiş kariyer hizmeti sunmaktadır.

TechChill Milano’da Footprints AI Etkisi!

ITU SEED girişimlerimizden Romanya merkezli Footprints AI, Baltık bölgesinin en önemli startup komünitesi olan TechChill’in, bu sene 2.sini düzenlediği TechChill Milano etkinliğinde yoğun ilgi gördü. Ayrıca Look AI Ventures’ın €250.000’a kadar yatırım alma fırsatı ödülün sahibi oldu.

Footprints AI, çok kanallı perakende verilerini en iyi şekilde kullanan yeni nesil perakende medya platformudur.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Gelişim Haberleri

Büyütech İlk Üretim Tesisini Açtı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Büyütech, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Kacır’ın katılımı ile Türkiye’nin ilk akıllı kamera sistemlerini hayata geçiren üretim tesisinin açılışını yaptı. Açılış töreninde ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Mustafa Varank, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan ve TAYSAD Başkanı Albert Saydam da yer aldı.

Büyütech, araçların dünyayı insanların algıladığı gibi algılamasını sağlayan akıllı kamera sistemleri geliştirir.

Bekçi Beta Versiyonu ile Yayında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Bekçi, web sitenizin performansını takip ederek sizlere geliştirme önerileri veren web uygulmasını beta sürümü ile kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Ayrıca ITUCEKIRDEK promosyon kodunu kullanarak Bekçi’nin premium özelliklerini 6 ay boyunca ücretsiz test edebilirsiniz.

Bekçi web sitenizin performansını sürekli takip ederek, sitenin sağlığı ve erişilebilirliği ile ilgili geliştirme önerileri sunar ve olağan dışı durumlardan anlık bildirimlerle ilk sizin haberdar olmanızı sağlar.

Valufy Artık Yayında

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Valufy, web sitesini canlıya aldı. Geliştirilmesinde sona yaklaşılan platform startup dünyasının en sorunlarından biri olan yatırım değerlemelerine nesnel, hızlı ve uygun maliyetli çözümler sunmayı hedeflemekte.

Valufy, startup’lara yönelik şirket değerleme hizmetlerini, geleneksel metotları ve yeni nesil niteliksel değerleme metotlarını yapay zeka yardımıyla harmanlayarak sunan interaktif bir platformdur.

Classest & Kazancı Holding İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Classest, Aksa markası ile küresel bir güç haline gelen Kazancı Holding ile iş birliğine başladı. Bu iş birliği ile 13.000’den fazla Kazancı Holding çalışanı Classest’taki nitelikli özel ders avantajlarından yararlanabilecek.

Classest, seçkin öğretmenlerle özel derslerin verildiği ve öğrenciye uygun öğretmen eşleştirme olanağı sağlayan, 360 derece eğitim hizmeti verilen bir online eğitim platformudur.

Karma Türkiye & D-Smart İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Karma Türkiye, D-Smart ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği çerçevesinde D-Smart kullanıcıları Karma Türkiye’nin premium üyeliğini 1 ay ücretsiz kullanabilecekler. Premium üyelik almak isteyen kullanıcılar ise indirim fiyat avantajından faydalanabilecekler.

Radyonun yeni hali Karma Türkiye‘de birbirinden farklı podcastleri, sesli belgeselleri dinlemekle birlikte, içerik oluşturucuyu takip edebilir, içerikleri arkadaşlarınla paylaşabilir, canlı yayınlarda chat yapabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsin ayrıca var olan tüm içerik üretici profil yapısını unutabilirsin çünkü Karma’da içerik üreticiler kendi profesyonel yeteneklerine göre ayrı ayrı “”Onaylı Artist Profil”” özelliğiyle tanışarak yazdığı yazılar, seslendirdiği belgeseller, kaydettiği podcast yayınları ya da canlı radyo yayınlarını profillerinde bulabilir.

De Jure AI & Uludağ Üniversitesi İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden De Jure AI, Bursa Uludağ Üniversitesi ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Bursa Uludağ Üniversitesi mensupları, mail adresileri ile De Jure AI kütüphanesi erişebilecekler.

De Jure AI, alan uzmanları için yapay zeka teknolojisine sahip anlamsal arama motorudur.

Scoutium & Beşiktaş İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Scoutium, 2020 yılında Beşiktaş ile imza attığı iş birliğini 1 yıl daha uzattı. Bu iş birliği kapsamında Scoutium, Beşiktaş için genç yetenekleri tarama hizmetinin yanı sıra Beşiktaşın, U-14, U-15, U-16, U-17 ve U-19 takımlarının sezon boyunca sergileyeceği tüm maçların görüntülerini kayıt altına alacak ve bu karşılaşmaların özel istatistiklerini hazırlayacak.

Scoutium, kitle kaynaklı futbolcu gözlemciliği platformudur.

egaranti & Fakir Hausgeräte İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Egaranti, Fakir Hausgeräte ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Fakir Elektrikli Ev Aletleri firmasından ürün satın alan kullanıcılar garanti süreçlerini egaranti üzeriden takip edebilecek.

egaranti, tüketicilerin garanti süreçlerini tek panelden kontrol etmeleri için, firmalara bulut tabanlı çözümler sunan bir web uygulamasıdır.

Counterfake & Skechers İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Counterfake, Skechers ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Skechers markası Counterfake ile 7/24 sahteciliğe karşı koruma altında.

Counterfake, online ortamlarda satılan sahte ürünler yüzünden markaların gelir ve itibar kaybı yaşamasını geliştirdiği görüntü işleme ve nlp yaklaşımını ile otomatik olarak engelleyen online marka koruma çözümüdür.

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close