Pandeminin dünya ekonomisinde neden olduğu olumsuz etkilere rağmen girişimcilerimiz önemli yatırım anlaşmalarına imza atmaya devam ediyor. İTÜ Çekirdek’te geçtiğimiz iki haftanın özeti yazımızda.

Thread in Motion, 100 milyon TL’yi Bulan Değerlemeyle Yatırım Aldı

Üretim, lojistik ve depo yönetimi gibi alanlarda hem Türkiye’de hem dünyada önemli şirketlerin tedarikçisi olarak akıllı çözümler geliştiren giyilebilir teknoloji girişimi Thread in Motions, Ak Portföy Yönetimi A.Ş. Sabancı Holding Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 100 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Creatiny, İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nda Finalist

Creatiny, Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından düzenlenen Teknofest 2020 kapsamında gerçekleştirilen İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’na finalist olarak katıldı.

Laska, 13.6 Milyon TL Yatırım ile Yatırım Teşvik Belgesini Aldı

Laska Enerji, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Öncelikli Yatırımlar” kapsamında yatırım teşvik belgesi aldı.

Pubinno, Yeme-İçme Sektöründe Pandemi ile Birlikte Değişen Tüketici Davranışlarını İnceleyen Raporu Yayınladı

Pandemiyle birlikte yeme-içme sektöründe de tüketici alışkanlıkları hızla değişti. Pubinno tarafından yapılan araştırmaya göre, pandemi sonrası dönemde kafe, bar ve restoranlarda hafta içi yapılan satışların toplam satıştaki payı yüzde 20 arttı. Gece satışları düşerken, gündüz satışlarının toplam satıştaki payı yüzde 32’lere ulaştı.

Pubinno Kurucu Ortağı ve CEO’su Can Algül, yaptığı değerlendirmede şunları aktardı: “Eğlence ve yeme-içme mekânlarındaki satış kısıtlamasının 02.00’ye esnetilmesiyle birlikte gece satışlarının toplam satıştaki paya etkisinin arttığı tespit edildi. Alınan tüm tedbirler ve sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde sosyal etkileşimin arttığı bu dönemde, gündüz saatlerinin tercihi azalırken, pandemi öncesi dönemdeki sosyal düzene ve alışkanlıklara daha da yaklaştık.” Raporun tamamı burada. 

Smart Advice Finansal Teknolojiler’den 2 Yeni Ürün

Smart Advice Finansal Teknolojiler, Akıllı Param Borsa ve Akıllı Param Fon adında iki yeni yeni ürün çıkarttı.

Akıllı Param Borsa, ülkemizin hisse senetleri piyasası için yapay zekâya sahip ilk Robo Danışmanı olarak konumlanıyor. Ürünü QNB Finans Invest için geliştiren ekip, QNB Finans Invest’de hesabı olan herkesin ürünü kullanabileceğini belirtiyor.

Akıllı Param Fon ise yapay zeka tarafından yönetilen ilk yatırım fonu olma özelliği taşıyor. Bu fonu da aynı iş birliği çerçevesinde geliştiren ekip, ürünü QNB Finansbank üzerinden tüm Türkiye’ye sunmaya hazırlanıyor.

Artiwise Analytic’e Süresiz Lisans

Artiwise metin analitiği pazarındaki lider pazar payını artırmaya devam ediyor. Türkiye İş Bankası 2017 yılından bugüne kadar aktif olarak kullandığı ve yapay zeka ile verimlilik sağladığı Artiwise Analytics ürününü süresiz şekilde lisansladı.

Blindlook’un Hedefi 1001 Mekanı Görme Engelli Dostu Yapmak

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Blind Look (@blindlook.tr)’in paylaştığı bir gönderi ()

Blindlook #SesOl Hareketi ile görme engellilerin hayatını kolaylaştırırken, markaların farklı hedef kitlelerde görünürlüğünü artırıyor.

Kampanyayı başlatmalarından bu yana 5 markayı süreçlerine dahil eden BlindLook, 500 mekânı engelsiz kıldı!

Reengen, Mayor’s International Business Programında

Reengen, Business London tarafından düzenlenen Cohort 17 of the Mayor’s International programına katılmak üzere seçilen yüksek potansiyelli işletmelerden biri olduğunu duyurdu. Program hakkında ve Londra merkezli şirketlerin ölçeklendirmesine nasıl yardımcı olduğu konusunda daha fazla bilgi için:  https://business.london/go-to-grow/about

Pollective Corpreneurs’a Konuk Oldu

Markaların mikro hedeflemelerle tüketici geri bildirimi almasını sağlayan SaaS araştırma ve pazarlama platformu sunan İTÜ Çekirdek girişimi Pollective, haftanın startup’ı olarak Corpreneurs’a konuk oldu. Yayını dinlemek için: https://t.co/TQoYsoDE6Q?amp=1

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek 4. ve 5. Dönem Girişimcilerimiz Eğitim Sonu Jürilerini Tamamladı!

Big Bang 2020’e giden yolda 4. ve 5. dönem girişimcilerimiz eğitim sonu jürilerini geride bırakarak bir adım daha ilerlediler. Sen de İTÜ Çekirdek’te yer almak istiyorsan haydi hemen başvur!

Big Bang 2020’ye Hazır mısınız?

Tüm girişimcilerin heyecanla beklediği büyük güne az kaldı! #BigBang2020 aynı heyecanıyla, online olarak 3 Aralık 2020’de sizlerle! Şimdiden takviminize ekleyin: https://bigbang.itucekirdek.com/kayit-ol/

InsurTech ve GameTech Programları Kapsamında Etkinliklerimiz Hız Kesmeden Devam Ediyor!

İTÜ ARI Teknokent ve sigorta sektörünün önde gelen kurumlarından Agito, Aksigorta, Allianz Türkiye, AvivaSA, Eureko Sigorta, HDI Sigorta, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in güçlerini birleştirerek, hayata dokunan teknolojiler geliştiren girişimcileri destekledikleri İTÜ Çekirdek InsurTech Programı kapsamında yürütülen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Avivasa, Proje Yönetimi, Kalite ve Robotik Süreçler Grup Müdürü Füsun Borluk ve Avivasa, Müşteri Yönetimi ve Dijital Dönüşüm Grup Müdürü Emek Akbal’ın sunumuyla “Girişimciler için Sigorta Sektöründe İş Birliği Fırsatları: Emeklilik ve Hayat Sigortasına Genel Bakış” seminerimiz sizlerleydi.

Program hakkında detaylı bilgi için: https://itucekirdek.com/insurtech

Teknoloji ile Üretelim Platformu desteğiyle yürütülen İTÜ Çekirdek GameTech Programı kapsamında gerçekleşen Gram Games Kurucusu ve CEO’su Mehmet Ecevit bizlerle idi. Seminerde “Oyun Girişimlerinin Ölçeklenmesi” konusunu konuştuk.

#GameTech
programımız hakkında detaylı bilgi almak için: https://itucekirdek.com/gametech

İTÜ Çekirdek E-Ofis Buluşması

İTÜ Çekirdek olarak 2020 yılı girişimcilerimiz ile E-Ofis buluşmamızda bir araya geldik.

BulutKlinik, Yatırım Hikayelerinde!

Geçtiğimiz ay KT Portföy’den 1 milyon TL yatırım alan BulutKlinik, doktor ve hastaları online ortamda bir araya getiren bir platform sunuyor. BulutKlinik’in yatırım hikâyesini ve hedeflerini kurucu ortağı Ali Hulusi Ölmez’den dinliyoruz.

Yatırıma Giden Yol’un Yeni Konuğu: Doctor Follow

İTÜ Çekirdek girişimlerimizin yatırım serüvenlerini mercek altına aldığımız röportaj serimizden Yatırıma Giden Yol röportaj serimizin üçüncü konuğu, doktorların bilgi, deneyim ve vizyonlarını paylaşabildikleri, anlık yorumlarla zenginleşen, hayata dair pek çok paylaşımı da içinde barından kullanıcı dostu bir iletişim alanı ve online medikal eğitim platformu Doctor Follow. Doctor Follow’un Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Bekir Çakmak sorularımızı yanıtlıyor.

Röportajı buradan okuyabilirsiniz.

#BigBangEtkisi: Fabrikatör

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen bulut tabanlı bir üretim yönetimi yazılımı olan Fabrikatör‘ün kurucu ortağı Demirhan Aydın, 2019 yılında katıldıkları Big Bang sürecini, sonrasında yaşadıklarını ve hedeflerini anlattı

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close