İTÜ Çekirdek girişimcileri ulusal ve uluslararası platformlarda boy göstermeye devam ediyor. Yatırım haberlerinin yanı sıra, ürün ve hizmet geliştirmelerine de devam eden girişimcilerimizden ve İTÜ Çekirdek’ten haberleri yazımızda bulabilirsiniz.

Vagustim En Fazla Gelecek Vadeden 5 Girişimden Biri Oldu

Vagustim, dünya genelinde değerlendirilen 188 NeuroTechnology startup arasından en fazla gelecek vadeden 5 girişimden biri olarak gösterildi.

BulutKlinik 1 Milyon TL Yatırım Aldı

Hastaların doktorlara erişimini kolaylaştırmak, doktorların ise kliniklerini kolay ve verimli şekilde yönetmelerini sağlamak amacıyla geliştirilen bir SaaS platformu olan BulutKlinik, KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 1 milyon TL yatırım aldı.

Sağlık sektöründe 15 yılı aşkın yazılımcı ve yönetici deneyimi olan Ali Hulusi Ölmez ve Yusuf Güleç tarafından 2016 yılında kurulan İTÜ Çekirdek girişimi BulutKlinik, günümüzde 2 bin 800’den fazla klinikteki 3 binden fazla doktora erişiyor ve 600 bin hastaya hizmet sunuyor.

Nanomik, Rockstart’tan 100 bin Euro Yatırım Aldı

Nanomik Biotechnology, özel olarak aldığımız bilgi doğrultusunda, Avrupa’da faaliyet gösteren dikey hızlandırıcılardan Rockstart‘tan 100 bin Euro yatırım aldı ve programa dahil oldu. Nanomik kurucu ortağı Arda Örçen fuara katılım amaçlarını şöyle özetledi: “Kendimizi Avrupa pazarında doğru konumlandırmak, yerel iş kültürünü anlayarak doğru stratejileri belirlemek için Rockstart’a girmek istedik. Önümüzdeki 6 ay içinde, hem tarımda ve gıda alanında saha denemelerini bitirmek hem de Rockstart’ın bir yatırımı almak için sağladığı tüm fırsatlardan yararlanmayı planlıyoruz.”

Monnom Şimdi Yayında

Pandemi sürecinde çocukların eğitim ve oyun süreçleri bedensel hareket ve sanatsal etkinliklerini desteklemek amacıyla online (çevrim içi) platforma taşındı. MONNOM’un teknolojisi, çocukların bulundukları mekânda ince ve kalın motor becerilerini kullanmalarını desteklerken, seçtikleri nesneleri birer dijital anlatı aracına dönüştürmelerine aracı oluyor.

Monnom, ücretsiz ve beta versiyonuyla yayında: www.playmonnom.com

Monnom hakkında:

MONNOM, çocukların bedensel hareket ihtiyaçlarını göz önüne alarak, kendi kurallarını ve oyun malzemelerini oluşturmalarına ve yaratıcılıklarını kullanmalarına olanak sağlayacak dijital bir oyun sunuyor. MONNOM, çocukların her gün içinde bulundukları doğal çevrelerindeki nesneleri, onlara dijital herhangi bir eklenti yapılmaksızın algılar ve bu nesnelerin eşleri olan dijital örüntülere dönüşmesini sağlar. Bu sayede MONNOM, yenilikçi teknolojisiyle çocukların fiziksel ve dijital ortamları aynı anda kullanarak hayal ettikleri özgün görselleri ve oyun alanlarını bedensel hareketlerini ve yaratıcılıklarını kullanarak oluşturmalarını sağlar.

ustaol.com Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu ile Bir Araya Geldi

Ustaol.com, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu Bölge Direktörü ْXavier Castellanos ve beraberindeki ekibini iş birliği için ustaol.com ofisinde ağırladı.

Ekip, ustaol.com’un paketleme sistemi hakkında bilgilendirildi. Mevcut menülerin tadımlar yapan ekip, sektör içerisinde girişimin yüksek kalitesi hakkında memnuniyetini bildirdi. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu çalışanlarına ilk siparişleri için özel bir teklif vermek üzere Uluslararası Kızılhaç Federasyonu ve Kızılay Dernekleri Ankara ofisi ile iş birliği yaparak girişimin daha fazla kitleye ulaşması konusunda destek verecek.

Laska Enerji Yatırım Teşvik Belgesi Aldı

Geçtiğimiz aylarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Atık Geri Kazanım ve 3 MW Elektrik Üretim Tesisi projesi ile Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu belgesini alan Laska Enerji, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Yatırım Teşvik Belgesi aldı.

Gel Al Yıka, Corpreneurs’a Konuk Oldu

Temizletmek istediğiniz ürünleri tek tuşla kapınızdan alan uygulamayı sunan girişim Gel Al Yıka, Corpreneurs’un 40. bölümüne haftanın girişimi olarak konuk oldu.

Podcasti buradan dinleyebilirsiniz: https://corpreneurs.info/2020/08/12/episode-40/

Reengen Tech Liderlik Okulu Devam Ediyor

Reengen Online Liderlik Okulu’nda Upside Energy Ceo’su Devrim Celal konuk oldu.
Çeşitli sektörler ve coğrafyalarda liderlik pozisyonunda yirmi yılı aşkın deneyime sahip temiz enerji teknolojileri yatırımcısı Celal, İngiltere enerji sektörü hakkında bilgi verdi.

Avokadio, nnstartupchallenge’da

NN sigorta tarafından düzenlenen nnstartupchallange‘da Türkiye’den seçilen girişimler arasında Avokadio da yer aldı.

Yerliara.com “Pandemi Krizi & Finansal Kaynaklara Ulaşım ve Reel Sektör Beklentileri” Raporu Basında!

Yerliara.com tarafından hazırlanan “Pandemi Krizi & Finansal Kaynaklara Ulaşım ve Reel Sektör Beklentileri” raporu Hürriyet, HaberTürk, NTV, Capital, AA gibi birçok farklı basın grubunda yer aldı.

Rapora göre Asya ülkelerinin Türkiye’de yatırım, satın alma ve kredi sağlama iştahı yükselişte. Yerliara.com, iş dünyasının önde gelen STK’ları ve bileşenleri tarafından hayata geçirilen; iş dünyasının ilk arama motoru ve sosyal medyası.

İTÜ Çekirdek’ten Gelişmeler

İTÜ Çekirdek 2020 4. ve 5. Dönem Girişimcileri Eğitimlerine Devam Ediyor!

İTÜ Çekirdek olarak Big Bang 2020’ye giden yolda 4. Dönem girişimcileri girişimcilik eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

İTÜ Çekirdek  #GameTech, #Otomotiv ve #BİGG başvuruları devam ediyor. Hemen başvur!

İTÜ Çekirdek’e Yatırım Yağmuru!

Üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’nde 2020 yılının başından bu yana 15 girişim 20 milyon TL’yi aşan yatırım alma başarısını gösterdi. Böylece İTÜ Çekirdek’te 2020 ilk 7 ayında yapılan yatırımlar; İTÜ Çekirdek’te 2019’un ilk 7 ayında yapılan yatırımları dörde katladı.

İTÜ Çekirdek girişimlerimiz NTV Ekranlarında

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arkerobox, NTV ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Can’ın hazırlayıp sunduğu Tekno Hayat programında geliştirdikleri teknolojiyi anlattı.

Arkerobox, 5 yaş ve üstü çocuklar için geliştirilmiş ve ekibin 3 Durak Dijital Fabrikasında üretilen bir arkeoloji seti. ”Deneyerek öğrenme” modeli ile geliştirilen Arkerobox, çocukları birer arkeolog gibi tarihi bir serüvenin bir parçası yapıyor. Kazarak kültürel mirasımızı keşfettikleri bu setler sayesinde çocukların, Göbeklitepe ve Nemrut başta olmak üzere zengin kültürel mirasımızı daha yakından tanıması hedefleniyor.

 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tospaa‘nın Kurucu Ortağı Alp Ar, NTV ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Can’ın hazırlayıp sunduğu Tekno Hayat programında geliştirdikleri teknolojiyi anlattı. Kodlama eğitiminde eşitsizliklerin azaltılması için çalışan ödüllü bir sosyal girişim olan Tospaa, bilgisayarsız ortamlarda bile temel kodlama kavramlarının öğretiminde kullanılabilecek araçlar ve oyunlar tasarlamakta.

Demo Day ve Bire Bir Yatırımcı Görüşmelerimizi Gerçekleştirdik!

İTÜ Çekirdek girişimcilerimizi yatırımcı paydaşlarımızla buluşturduğumuz Demo Day’imizi gerçekleştirdik. Buna ek olarak 67 bire bir yatırımcı-girişimci görüşmesi yaptık.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close