İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Viva Technology 2024’e İTÜ Çekirdek Etkisi

Dünyanın en büyük teknoloji fuarından biri olan Viva Technology 2024, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Paris’te gerçekleşti. 50’den fazla ülkeden 11.000’den fazla startup’ın katıldığı etkinlikte Türkiye’nin en başarılı startuplarından 16 tanesi Türkiye pavilyonunda yer aldı. Bu 16 startuptan 13 tanesi İTÜ Çekirdek girişimiydi. Girişimlerimiz:

AcademicSight, Adlema, Counterfake, Orbina, Powea, Simularge, VenueX, Vivoo, Wyseye, Rumitech, Syntonym, Pivony, Numanufacturing

Automechanika İstanbul Fuarı’nda Yer Aldık!

İTÜ Çekirdek olarak girişimcilerimizin Automechanika İstanbul Fuarı’na katılmalarını destekledik. Otomotiv satış sonrası endüstrisi için dünyanın lider ticaret fuarı olan Automechanika İstanbul’da 8 girişimimiz 4 gün boyunca katılımcılar ile İTÜ ARI Teknokent standında bir araya geldi.

Fikri Mülkiyet ile Gelir Elde Etmek!

İTÜ Çekirdek olarak, İTÜ ARI Teknoloji Transfer Ofisi eşliğinde Fikri Mülkiyet ile Gelir Elde Etmek hakkında konuşmak üzere girişimlerimizle bir araya geldik. Online Meetup olarak planladığımız etkinliğimiz de İTÜ ARI Teknokent TTO Genel Koordinatörü Serdar Çalış fikri mülkiyet, patent tescili ve marka tescili konularında girişimcilerimizi bilgilendirdi.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Yatırım Haberleri

Archi’s Academy Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Archi’s Academy, Duolingo’da CPO olan danışmanları Jorge Mazal’ın artık yatırımcıları arasında yer alacağını duyurdu. Ayrıca bu yatırım Archi’s Academy’nin Jorge Mazal’ın eğitim teknolojileri alanındaki bilgi ve tecrübeleri ile buluşmasını da sağlayacak.

Archi’s Academy, yeni mezunlara, annelere, ve kariyer değiştirmek isteyen kişilere yazılım geliştirme alanında eğitim ve mentörlük sağlayan online edtech platformudur. 

CopeTract’ten Yatırım Haberi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden CopeTract, 5 milyon $ değerleme üzerinden, Jett Elektrikli Araçlar şirketinden yatırım aldı!

Cope Tract, sözleşmeleri kolay bir şekilde akıllı sözleşmeye dönüştürerek dijitalleştiren platformudur. 

Rownd Precision Yatırım Turunda!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Rownd Precision, Fonbulucu.com platformu üzerinden yatırım turuna çıktı. Şirketin sürdürülebilir büyümesi amacıyla kitle fonlama yatırım turu düzenleyen girişimimiz, 15.000.000 TL yatırım almayı hedefliyor.

Rownd Precision, kullanıcı kullanım kolaylığı ve bağlanabilirlik sağlamak adına yazılım platformu ile birlikte masaüstü, taşınması kolay, uygun fiyatlı CNC cihazlar geliştiriyor.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Gelişim Haberleri

RNV Analytics ve Faik Sönmez İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden RNV Analytics; aralarında Boyner Büyük Mağazacılık, Skechers Türkiye, Yargıcı, Les Benjamins, Tommy Hilfiger, Calvin Klein gibi tekstil perakendesinde lider markaların yer aldığı müşteri portföyüne Faik Sönmez’i de ekledi.

RNV Analytics; optimizasyon, büyüme, müşteri deneyimi ve tahmin problemlerini  güncel, bilimsel metodolojilere dayalı algoritmalar ile çözer.

OneNewOne 2 Milyon Kullanıcıya Ulaştı! 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden OneNewOne, yapay zeka ile işe alımın geleceğini şekillendirimek için ürettiği ONO teknoloji ile 2 milyon yeteneğe ulaştı.

OneNewOne, işe alımı hem adaylar hem de işverenler için devrim niteliğinde dönüştüren, yapay zeka destekli “Akıllı Aday Havuzu”, “Akıllı Eşleme”, “Akıllı Mülakat”, “Akıllı Test Sınav Otomasyonu” ve “Akıllı Teklif” modülleriyle donatılmış bir platformdur.

Intended Future ve Ad Astra Studios İş Birliği!

ITU SEED girişimlerimizden Intended Future, Ad Astra Studios ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu ortaklık, girişimimizin otomotiv endüstrisinde tasarım ve kalite konusunda devrim yaratma yolculuğunda önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

Intended Future, Otomotiv Tasarım ve Mühendislik markalarının kilit pazarlarda müşteri memnuniyetini ve ürün satışlarını artırmasına ve algılanan kalite ve işçilik, araç konsepti geliştirme ve doğrulama, trend belirleme ve eşleştirmeye yönelik bilimsel bir yaklaşımla tasarım ve mühendislik süresini ve maliyetlerini azaltmasına yardımcı olur.

Melo App ve Papyon Solutions İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Melo App, İngiltere ve Türkiye’de oda servisinde devrim yaratan Papyon Solutions ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliği ile Melo App, Türkiye’de bulunan 25 binden fazla otel odasında güzellik hizmeti vermeye başladı.

Melo App, kullanıcıların bulundukları yerden kendilerine uygun kişisel bakım ürün ve hizmetlerine inovatif yollarlarla ulaşmasını sağlayan bir dijital güzellik asistanıdır. 

CatchPad ve Beşiktaş İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden CatchPad, Beşiktaş Futbol Akademi ve Beşiktaş United Kadın Futbol Takımı ile iş birliğini duyurdu! Bu iş birliği ile sporcuların daha verimli antrenman yapmaları ve performanslarını artırmaları hedefleniyor.

CatchPad; oyunlaştırılmış 100’lerce aktiviteyle kullanıcılarının fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyen, aynı zamanda performansa dair istatistikler sunan  mobil uygulama destekli interaktif egzersiz platformudur.

Yılın En Başarılı Kadın Girişimcisi: Dilara Kaplan

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Orbina AI’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Dilara Kaplan, Microsoft Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Teknolojide Kadın Liderler Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Girişimcisi seçildi. 

Orbina AI, bireyler ve kurumlar için özel olarak geliştirilmiş, yaratıcı içerik üretimini mümkün kılarken otomatize hale getiren bir yapay zeka asistanıdır.

Orbina AI Mistral AI Paris’te 1. Oldu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Orbina AI Fransa’da düzenlenen Mistral AI Paris Hackathon’da, tek Türk ekip olarak birinci oldu. Bu başarı ile Orbina AI global yapay zeka sahnesindeki yerini sağlamlaştırdı ve Türkiye’yi gururla temsil etti.

Orbina AI, bireyler ve kurumlar için özel olarak geliştirilmiş, yaratıcı içerik üretimini mümkün kılarken otomatize hale getiren bir yapay zeka asistanıdır.

Walkers ve Türk Hava Yolları İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, Turkish Airlines çalışanlarıyla gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu! Turkish Airlines çalışanlarının attığı adı

mların karbon salınımını azaltmada ne kadar etkili olduğunu ölçerken, 90 köy okuluna 900 bilim setinin dağıtılmasına öncülük edecekler. Şu ana kadar 50 milyon adımı tamamlayarak bu hedefe doğru önemli bir adım atmış durumdalar!

Walkers kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır. 

Walkers ve Pitgrowth İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, teknoloji listeleme platformu olan Pitgrowth Corporate Network ile iş birliğini duyurdu! Bu iş birliği ile Walkers daha görünür olmayı planlıyor. 

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır.

Walkers ve I&ROOTS İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, Astroloji ve Şifa Sistemleri Platformu olan I&ROOTS ile iş birliğini duyurdu! Bu iş birliği ile Walkers kullanıcıları I&ROOTS üzerinden tüm danışmanlık hizmetlerinde %30 indirime sahip olacak.

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı, Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır.

FinTech İstanbul ve Oniki İş Birliği ile B2B Connect Summit Gerçekleşti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Oniki, KOBİ’ler, Bankalar, Telekom Operatörleri ve birçok markanın içinde bulunduğu FinTech İstanbul B2B Connect Summit’i FinTech İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdi. 600’ün üstünde katılımcının yer aldığı bu etkinlikte, toplamda 1.824 adet B2B görüşme gerçekleşti!

Oniki, yapay zeka destekli B2B Matchmaking yapan hibrit etkinlik teknolojisiyle, konferansları, kongreleri, zirveleri ve B2B toplantılarını fiziksel ve online ortamda; ölçülebilir, verimli ve keyifli bir hale getiren girişimdir. 

Pivony ve Samsung Türkiye İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Pivony, milyonlarca kullanıcısı olan Samsung Türkiye’nin yapay zeka destekli Tüketici İstihbaratı Analitiği sağlayıcısı olmak üzere iş birliği yaptıklarını duyurdu! Samsung Electronics Türkiye, Pivony aracılığıyla milyonlarca geri bildirimi sistematik olarak analiz edecek ve müşteri görüşmelerini somut içgörülere dönüştürebilecek.

Pivony, şirketlerin ve markaların Doğal Dil İşleme ve Yapay Zeka aracılığıyla pazar, müşteriler ve rakipler hakkında aksiyon alınabilir iç görüler elde etmesine ve hedefli dijital pazarlama kampanyalarını etkinleştirmesine yönelik Self Servis bir SaaS platformudur.

MAP360 ve Alarko Holding İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Map360, Türkiye’nin en köklü şirketleri arasında olan Alarko Holding ile iş birliği yaptığını duyurdu! Bu iş birliği ile Alarko Holding’in faaliyet gösterdiği enerji, sanayi, taahhüt, turizm, gayrimenkul, yatırım ve tarım sektörleri genelinde sürdürülebilirlik performansını MAP360 yönetecek.

Map360, kurumların sürdürülebilirlik performanslarını ve hedeflerini uluslararası endeksler doğrultusunda takip etmelerini sağlayan bulut ve makine öğrenmesi tabanlı bir SaaS platformudur.

Ecording ve Mavi İş Birliği!

 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ecording, Mavi ile iş birliği yaptığını duyurdu. #AllBlue sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda çalışan Mavi, iklim kriziyle mücadele ve biyoçeşitliliği koruma çalışmaları kapsamında, ecoDrone ismi verilen insansız hava araçları ile doğaya tohum topu atışına ve ormanlaştırma çalışmalarına destek oluyor.

Ecording, bireysel çevre bilincini arttırmaya yönelik teknolojik yöntemler geliştiren ve insanların günlük hayatları içerisinde uyguladıkları aktivitelere çevreye duyarlı çözümler sunan bir sosyal girişimdir. 

Ecording x AgeSA Hayat ve Emeklilik İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Ecording, AgeSA Hayat ve Emeklilik ile iş birliği yaptığını duyurdu. AgeSA, 2030 yılına kadar küresel sıcaklık artışını 1,5 derecede sabitleme amacıyla Ecording tarafından oluşturulan #Mission2030 sürdürülebilirlik hedeflerinin bir parçası olamktan mutluluk duyuyor.

Ecording, bireysel çevre bilincini arttırmaya yönelik teknolojik yöntemler geliştiren ve insanların günlük hayatları içerisinde uyguladıkları aktivitelere çevreye duyarlı çözümler sunan bir sosyal girişimdir. 

Peace ve Uluslararası Çalışma Örgütü İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Peace, Uluslararası Çalışma Örgütü ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu ortaklık sayesinde 2023 yılında, Mart’tan Aralık’a kadar toplam 5000’den fazla depremzede ve mülteciye hayati önem taşıyan ruh sağlığı hizmetleri sundu.

Peace, psikolojik sorun yaşayan insanların kimliğini açığa çıkarmadan istediği dilde, istediği zaman, ve istediği yerden mesajlarla ya da ses görüşmeleri ile başlayarak, alanıda uzman Psikologlar tarafından Video görüşmesi ile Çevrimiçi terapiye geçmelerine sağlayan Mobil uygulaması ve Web sitesi. 

Scoutium ve Staige İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Scoutium, otomatik yapay zekalı kameralarla spor yapımları için önemli hizmetler sunan Staige ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliği ile iki şirket de uluslararası büyümeyi hızlandırmayı planlıyor.

Scoutium, kitle kaynaklı futbolcu gözlemciliği yapan bir girişimdir.

BlindLook ve SuperFresh İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, SuperFresh ile iş birliğini duyurdu! Bu iş birliği ile Görme engelli kullanıcılar, BlindLook uygulaması üzerinden lezzetli SuperFresh ürünlerinin pişirme yöntemlerini ve püf noktalarını dinleyebilecek.

BlindLook, görme engelli bireyleri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor. 

BlindLook ve Trendyol İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, Trendyol ile iş birliğini duyurdu! Bu iş birliği ile Görme engelli tüketiciler, BlindLook tarafından geliştirilen sesli haritalama teknolojisi sayesinde görsel odaklı olan e-ticaret dünyasının her ürün ve hizmetini Sesli Simülasyon ile yardıma ihtiyaç duymadan kullanabilecekler!

BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor.

From Your Eyes, Microsoft Imagine Cup Dünya Şampiyonu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden From Your Eyes

50 farklı ülkeden on binlerce teknoloji geliştiricisi arasından seçilerek Dünya şampiyonasını kazandı! 

Bu inanılmaz başarı, Microsoft’tan 100.000 dolarlık bir ödül ve Microsoft CEO’su Satya Nadella’dan mentorluk almaları ile taçlanacak. 

From Your Eyes, insan ve yapay zeka işbirliğiyle görme engellilere hem hızlı hem de nitelikli görsel açıklamalar sunan bir mobil uygulamadır.

Parca ve Apple İş Birliği!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Parca, Apple Servis Performans İş Ortakları Program’ına dahil oldu!

Parca; müzik dinleyicilerinin, fanların veya yatırımcıların, müziklerin dinlenme gelirlerine ortak olmasını ve düzenli gelir elde etmesini sağlamaktadır.

TeklifimGelsin’de KOBİ Karnesi Oluştur!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden TeklifimGelsin, F-Ray Financial Technologies iş birliği ile KOBİ’lerin finansal sağlığını ücretsiz bir şekilde öğrenebileceği Kobi Karnesi hizmetine başladı. Artık işletmelerin finansal sağlığını ücretsiz bir şekilde öğrenip, ihtiyaçları için en avantajlı kredilere başvurması çok kolay!

TeklifimGelsin, web ve mobilde kullanıcıların kredi, mevduat, kredi kartı gibi taleplerini oluşturdukları, bu talepler doğrultusunda bankaların kişiye özel tekliflerini sundukları bir dijital ihale platformdur.

Winfluencer TOÇEV’e Sponsor Oldu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Winfluencer, Influencer’lardan aldığı güçle Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı projesine sponsor oldu! 

Winfluencer, Influencer’lar ve e-ticaret sitelerini gelir ortaklığı modeli ile buluşturan, tam otomatize bir pazaryeri olan Winfluencer, marka İnfluencer iş birliğine yeni nesil teknolojik çözüm getiren bir uygulamadır.

LinqiApp 100.000 Kullanıcıyı Geçti!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden LinqiApp, 196 ülkede App Store & Play Store’da 100.000’in üstünde indirildi! Bu başarıyı azimli ve misyona odaklı takım arkadaşlarının bir araya gelmesiyle açıklayan LinqiApp, yeni hedefleri için çalışmaya devam ediyor.

LinqiApp, 196 ülkeden 3.5 milyar insanın İngilizce konuşma pratiği sorununu; oyunlaştırma ve yapay zeka destekli akran öğrenimi ile çözen girişimdir.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close