İTÜ Çekirdek Mutfak’ta; girişimcilerimizden haberleri, gelişmeleri ve etkinliklerimizin ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Fon Radar’ın “Elime Ne Geçer” Hesaplama Modülü Yayında

Vadeli çekinizin vade tutarını ve vadesini girin, tahmini olarak elinize ne kadar geçeceğini hemen öğrenin. Fon Radar platformu üzerinde KOBİ’ler vadeli alacaklarına karşılık en uygun alternatiflere, finansal kurumlardan gelen teklifler vasıtası ile dakikalar içerisinde ulaşma imkânı bulur.

Siz de Fon Radar’ı hemen indirin ve finansman ihtiyacınızı kolayca karşılayın!

App Store: https://apps.apple.com/tr/app/fonradar/id1481393590

Lisa, Günün Uygulaması Oldu

Instagram’da hangi fotoğrafın daha fazla beğeni alacağını arkasındaki makina öğrenmesi algoritmalarıyla paylaşım yapmadan öngören mobil uygulama Lisa, App Store’da “Günün Uygulaması” olarak yer aldı.

Ludens, İnfo Yatırım’da

Kişiye özel dijital yatırım danışmanı Ludens‘in Yönetici Ortağı Serra Eren Sarıoğlu, İnfo Yatırım Instagram hesabında Şampiyonlar Ligi yayınına konuk oldu. Yayında, yatırım fonları konuşuldu.

Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için: https://www.instagram.com/infoyatirim/

Artiwise, İstanbul Tech Week’de

İstanbul Tech Week kapsamında Doğal Dil İşleme Çalıştayında, Artiwise Kurucu Ortağı ve CTO’su Fatih Samet, NLP ve yapay zekâya dair konuşmasıyla yer aldı.

Reengen, Istanbul Tech Week’de

Reengen, Türkiye’nin ilk sanal teknoloji haftası İstanbul Tech Week’de Sanayide Teknoloji Sahnesi’nde, Kurucu Ortağı ve CEO’su Şahin Çağlayan’ın konuşmasıyla yer aldı. Girişim EIF Dünya Dijital Enerji Kongresi ve Fuarı’ndaki dijital standında da Reengen sürdürülebilir bir gelecek için sunduğu çözümleri anlattı.

Bugbounter, Görüş Verdiği “Riskler, Güvenlikle Birlikte Gelişiyor” Dosyası ile BT Haber’de

Kurumların siber güvenlik açıklarının keşfedilme, doğrulanma ve raporlanma ihtiyacını kendine üye bağımsız güvenlik araştırmacıları ile sağlayan blokzincir tabanlı platform Bugbounter’ın Kurucu Ortağı Murat Lostar’ın görüş verdiği “Riskler, Güvenlikle Birlikte Gelişiyor” dosyası BT haber’in bu haftaki sayısında.

Takı Kolay, 24 TV’de

Nikah ve yeni doğan takılarını ulaştırma hizmeti sunan yeni nesil takı merasimi Takı Kolay, 24 TV akşam haberlerine konuk oldu.

Efilli, Webrazzi Arena’da İkinci Oldu

Kullanıcılardan; site performansını iyileştirmek, kullanıcı deneyimini kişiselleştirmek veya kolay giriş sağlamak için toplanan verileri KVKK’ya uygun şekilde depolayan İTÜ Çekirdek girişimi Efilli Rıza, Webrazzi Arena’da ikinci oldu.

Rimuut, Webrazzi Arena’da Üçüncü Olarak Yerini Aldı

Bağımsız profesyoneller için, kullandıkları kadar maliyetlerine katlandıkları esnek bir şirketleşme alternatifi Rimuut, Webrazzi Areada’da üçüncü oldu.

Rimuut, full time veya yarı zamanlı olarak freelance dijital hizmetler sağlayan profesyonellerin şirketleşmeden şirket gibi çalışmalarını sağlıyor. Aynı zamanda kurumların esnek iş gücüyle çalışmasını kolaylaştırarak, onların daha esnek ve rekabetçi hale gelmesini yardımcı oluyor.

Scoutium Academy Buluşmaları Başladı

Scoutium tarafından gerçekleştirilen Scoutium Academy buluşmalarının ilkinde Emre Özcan ile Scouting’in bugünü ve geleceği konuşuldu. Scoutium eğitimlerine ve söyleşilere katılmak ve daha fazla bilgi almak için: http://academy.scoutium.com/

Pollective 1.6 Yayında

Yeni Nesil Araştırma ve Pazarlama Platformu Pollective, 1.6 sürümü ile kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Pollective 1.6 ile gelen özelliklerden bazıları; çoktan seçmeli cevap seçeneklerinin 5’e çıkarılması, Apple hesabınız ile üye olabilme ve masaüstü görüntülemede cursor ayarlamalarının yapılması şeklinde sıralanıyor.

Lukwise’tan Educall Academy Kurucusu Tarık Sönmez ile Röportaj

Lukwise, Educall Academy & Edubook Kurucusu Tarık Sönmez ile “Kişiye Özel Eğitimde Dönüşüm” konulu röportajlarını yayınladı.

Sönmez, “5 yıl içinde eğitimleri yazılımlar ile vereceğimizi, 10 yıl içinde ise hologramların hayatımıza yakinen girmesi ile öğrencilerimizle bulundukları yerde yüz yüze etkileşimde bulunacağımızı düşünüyoruz.”dedi. Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz: https://www.lukwise.com/Contents/Detail/Kisiye-ozel-Egitimde-Donusum-1040

Artiwise, TR AI Week’de

Artiwise, Türkiye’nin online yapay zekâ etkinliği TR AI Week kapsamında “Müşteri Deneyimi ve Müşteri İç Görüsünde Yapay Zeka Farkı” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Reengen, 5G Virtual Hackathon 2020’de

Reengen kurucu ortağı ve CEO’su Şahin Çağlayan, 5G Virtual Hackathon 2020’ye “Akıllı Enerji: 5G Teknolojileri için Zorlu Kullanım Durumu” hakkında konuşmacı olarak katılım sağladı.

Creatiny, Deringezen ile Denize İlk Adımı Attı

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Creatiny 🇹🇷 (@creatiny)’in paylaştığı bir gönderi ()

İTÜ Çekirdek girişimi olan Creatiny, Deringezen ile denize ilk adımlarını attıklarını duyurdu.

300 Milyarlık Araç Pazarına Yepyeni Bir Girişim: Arabamvar.com!

Arabamvar, araç sahiplerinin araç bakım ve onarımlarında fiyatları hızlı bir şekilde karşılaştırmalarına olanak sağlayan, araç sahiplerine hizmet alanında uçtan uca çözümler sunan online bir platformdur.

Mart 2020’de Furkan KorkmazSelim Akar ve Gökhan İkisivri tarafından kurulan Arabamvar, İTÜ Çekirdek girişimi olarak Big Bang 2020’de yer alacaklarını duyurdu. Arabamvar uygulamasını Google Play ve iOS‘tan indirebilirsiniz.

TORK Banka Entegrasyonu Yayında

Kullanıcılar, TORK‘un tüm ürünlerinde standart olarak sunduğu Banka Entegrasyonu özelliğini sadece işletme başı ücret ödeyerek kullanmaya başlayabiliyor. Herhangi bir kullanıcı limiti olmayan platformda, başvuru yapıldıktan sonra kişiler, hesap hareketlerini eş zamanlı olarak görüntüleyebiliyor, tahsilât ve ödemelerini kolayca eşleştirebiliyor. Kullanım dâhilinde 15 Banka, 5 Hesap, Sınırsız Hesap Hareketi ve Sınırsız Kullanıcı özellikleri yer almaktadır.

Kullanıcılar, Satış Odaklı İş Yönetiminin işletmelerine sağlayacağı faydaların yanına banka entegrasyonu özelliğini ekleyerek 2021 yılına tümüyle dijitalleşmiş bir şirket olarak girebiliyor. Daha fazla bilgi için: https://us7.campaign-archive.com/?u=867a38fdc462089f251732f04&id=7343557799

Tospaa Code Yayında

Sevilen bilgisayarsız kodlama oyunu Tospaa, artık mobil cihazınızda. Yeni maceralara hazır mısınız? İndirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tospaa.tospaacode

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Big Bang 2020’ye Hazır mısınız?

Geleceğin hikâyesini yazanların, yükselen girişimlerin buluştuğu sahne Big Bang 2020 için hazırlıklar devam ediyor. 6 gün boyunca devam eden Çeyrek Final Jürisi ile 3 Aralık günü fuayede yer alacak girişimlerimizi seçtik. Sen de bu heyecana ortak olmak için şimdiden kaydol! https://bigbang.itucekirdek.com/kayit-ol/

Webrazzi Summit 2020’ye, İTÜ Çekirdek Girişimlerimizle Katıldık

Online ortamda gerçekleşen etkinlikte destekleyici olduğumuz Startup Lounge alanında İTÜ Çekirdek olarak Archmir, Bugbounter, İnteraktif Kredi, e-taşın, byqee, homeye, Pathonex, Hergele, e-playout ve Social Hunters girişimleriyle biz de vardık. #Webrazzi20

Ayrıca, İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz ve Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç İTÜ Çekirdek ve Petrol Ofisi’nin Covid-19’la mücadele kapsamındaki iş birliğini Webrazzi Summit kapsamında Covid-19’la Mücadeleye İnovatif Yaklaşım panelinde anlattı.

İTÜ Çekirdek GameTech Programı Kapsamında Etkinliklerimiz Devam Ediyor!

Teknoloji ile Üretelim Platformu desteğiyle yürütülen İTÜ Çekirdek GameTech Programı kapsamında gerçekleşen Nowhere Studios’un Kurucusu Burak Tezateşer bizlerle! Seminerde, “Steam ve Konsollar için Oyun Geliştirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?” konusunu konuşuldu.

İTÜ Çekirdek NTV Ekranlarında!

İTÜ ARI Teknokent olarak her girişim ve firma ölçeğine özel olarak kurgulanan ekosistem mekanizmalarımız ile NTV’de yayınlanan “Farklı Bir Konu” programına konuk olduk.

Yatırım Hikâyelerinde Bu Hafta: Ahtapot

İTÜ Çekirdek girişimlerimizin güncel yatırım serüvenlerini ele aldığımız röportaj serimiz “Yatırım Hikâyeleri” sizlerle! Serimizin konuğu, Octo altyapısıyla birlikte kurumların ve kişilerin kendi mobil uygulamalarına sahip olmalarını sağlayan platform Ahtapot! Ahtapot’un Kurucu Ortağı Özer Akıncı, TRANGELS’dan 12 milyon TL değerleme ile aldıkları yatırımdan ve Ahtapot’un hedeflerinden bahsetti.

BigBangEtkisi: ParxLab

Otoparklardaki dijital dönüşümü hedefleyen girişim ParxLab‘in Kurucu Ortağı Berk Şahin, 2019 yılında katıldıkları Big Bang’den ve Big Bang sonrası elde ettikleri başarılardan bahsetti.

İTÜ Çekirdek GameTech programımıza sadece 2 ayda 210 proje başvurdu!

İTÜ ARI Teknokent ve Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun güçlerini birleştirerek hayata geçirdiği ve İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’te oyun teknolojileri alanında ürün/hizmet geliştiren girişimcileri destekleyecek #GameTech programında finale yaklaşılıyor.

Girişimcileri, Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olan Big Bang sahnesinde 350.000 TL’lik ödül beklerken #GameTech programına sadece 2 ayda 210 proje başvurusu gerçekleşti. Değerlendirmelerde 40 girişim İTÜ Çekirdek’e kabul edilirken yükselen girişimcilerin sahnesi Big Bang 3 Aralık 2020 tarihinde online olarak gerçekleşecek.

İTÜ ARI Teknokent Direktörü ve İTÜ Çekirdek’in Kurucusu Arzu Eryılmaz, “İTÜ Çekirdek olarak her teknoloji dikeyine açık bir kuluçka merkezi olmamıza rağmen özellikle bazı dikeylerde farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve bununla ilgili çağrılarda bulunuyoruz. Oyun teknolojileri alanında vizyoner bir bakış açısıyla paydaşımız olan Teknoloji ile Üretelim Platformu ile oluşturduğumuz GameTech dikeyimiz sadece 2 ayda 210 başvuru aldı. Bu rakam oyun sektörüne sunmak istediğimiz katkı için gerçekten umut verici. Elde ettiğimiz başarının da gücünü arkamıza alarak GameTech dikeyinde değer yaratmaya devam edeceğiz. Oyun teknolojileri ile ilgili girişimi olan girişimcilere çağrıda bulunuyorum; gelin birlikte büyük bir sinerji ile büyüyelim!” dedi.

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close