Türkiye’deki 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, 50. Yılda 50 Startup isimli projesiyle yerli girişimlere ödül dağıtıyor.

Proje kapsamında seçilen en iyi 50 girişim arasında 14 İTÜ Çekirdek girişimi yer aldı.

500.000 TL’lik ödül havuzundan pay alacakları belirlenen yarışmada İTÜ Çekirdek girişimleri Nar, Garajyeri, Physhome, Nabutech, SLOTHES, E-Bursum.com, Mihmandar, Midas, Porima, Hagelson, Astero, TARSUS, Progin ve Maxwel ödüle layık görüldü.

50 girişim arasından bu ay içerisinde seçilecek en iyi 3 tanesine 50.000 TL, 7 girişime 20.000 TL, 40 girişime ise 5.250 TL ödül verilecek.

Yarışmanın ayrıştırıcı özelliği girişimlere tamamen karşılıksız hibe verecek olması. Seçilen girişimler ödül havuzundan pay alacakken, bunun yanı sıra eğitim kamplarına davet edilecek ve ihtiyaç duydukları eğitim ile yönlendirmelere ulaşacak.

İlk 10’a seçilen girişimler, zirvedeki üçlü arasına girmek için jüri karşısına çıkacak. 50 girişim için ödül töreni 4 Temmuz’da Mercedes-Benz Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda düzenlenecekken, ilk 3 finalist Mercedes-Benz Türk’ün 50. yılına özel düzenleyeceği basın toplantısına davet edilecek.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close