Dünyayı değiştirecek ve geleceği şekillendirecek olanlar girişimcilerden başkası değil. Çağımızın en popüler dehalarından ve seri girişimcilerinden Elon Musk da o girişimcilerden bir tanesi. Onu diğer girişimcilerden ayıransa, kimsenin işe yarayıp yaramayacağını bilmediği projelere yatırım yapma lüksüne sahip olması.

SpaceX ile özel uzay girişimleri çağını başlatan ve Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un Blue Origin’i ile rekabet eden Elon Musk, Tesla ile otomobiller için temiz enerji çağını başlattı. Girişimcinin pek bilinmeyen girişimi The Boring Company (Sıkıcı Şirket) ise tüm insanların en büyük sorunlarından birine radikal bir çözüm getirmeyi amaçlıyor.

Boring Company kazı makinesi

Trafik sorununu çözmek için uçan otomobiller yerine yer altına tüneller kazmak isteyen Musk, bunu yapmadan önce tünel kazma işlemini hiç olmadığı kadar verimli hale getirmek niyetinde. Şehirlerin altına kazılacak 3B tünel ağı, istenildiği kadar derinleştirilebilecek ve her biri tek şerit olacak tünellerde herhangi bir hız sınırı olmayacak.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close