Haziran ayının sonuna yaklaşırken İTÜ Çekirdek’te birçok yeni gelişme yaşandı İyi fikirlerin yetişme merkezinde 19-23 Haziran tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» SaaS altyapısının kurgulanması konusunda çalıştay gerçekleştirildi


ERICSSON Orta Doğu Afrika İş Geliştirme Direktörü, Hasan Basri Akırmak ile SaaS altyapısının ölçeklenebilir kurgulanması konusunda girişimcilerimize yönelik çalıştay  gerçekleştirdi.

» Peerket San Francisco’da


Spor tesisleri için bulut tabanlı randevu ve müşteri ilişkileri yönetimi, spor tutkunları için ise mobil uygulama üzerinden tesislerden randevu alabilecekleri ve spor arkadaşı bulabilecekleri sosyal bir platform olan Peerket, T-JUMP programı dahilinde San Francisco Draper Üniversitesi’nde mentor ve yatırımcılarla beraber 6 hafta geçirmeye gidiyor.

» Porima’ya ilk destek Mercedes’ten


İTÜ Çekirdek 2017 3. Çağrı Startup’ı olan Porima “3B Filament Teknolojileri” projesine ilk destek Mercedes’ten. Porima, Mercedes-Benz Türk 50. yıl 50 Startup’a destek yarışmasında ilk 50 arasına kalarak ödül almaya hak kazandı.

» 14 İTÜ Çekirdek girişimi ilk 50’de!

Türkiye’deki 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, 50. Yılda 50 Startup isimli projesiyle yerli girişimlere ödül dağıtıyor. Proje kapsamında seçilen en iyi 50 girişim arasında 14 İTÜ Çekirdek girişimi yer aldı.

Detaylı bilgiye ilgili haberimizden ulaşılabilir.

» KARTOON3D, kitlesel fonlama kampanyasına başladı


Artırılmış gerçeklik tabanlı bir kutu oyunu olan Kartoon3D, çocuklara okuma-yazma, yabancı diller, matematik ve işbirliği yapmayı öğretmek için Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasına başladı.

İTÜ Çekirdek girişimlerinden biri olan Kartoon3D’ye buradan destek olabilirsiniz.

» İTÜ Çekirdek girişimleri Sanatbulur.com ve MuseVR etkinlik düzenliyor


Sanat ve teknolojinin birleşimi alanında çalışmalar yürüten iki önemli girişim Sanatbulur.com ve MuseVR, verimli bir tartışma ortamı ve eşsiz bir teknoloji deneyimi yaşamak isteyenleri 8 Temmuz’da Tasarım Atölyesi Kadıköy’e bekliyor.

» İTÜ Çekirdek girişimcilerinden ACLTeslim ikinci tur yatırımı aldı

Aynı gün ve özel teslimat dikeyinde taşımacılık platformu olan ACLTeslim, ikinci turda Revo Capital ve İstanbul Startup Angels’tan 660 bin TL yatırım aldı. Bu yatırım turunda mevcut yatırımcıların yanında İstanbul Startup Angels ve üyelerinden Hande Enes de yer aldı.

2016’dan bu yana 50 binden fazla teslimat gerçekleştiren ACLteslim, aldığı yatırımla birlikte sözleşme-imza toplama hizmetine odaklanmayı ve hızlı teslimat yaptığı bölgeleri genişletmeyi planlıyor.

» Smart Mimic yeni tasarımını ve uygulamasını kutluyor


Akıllı ev kilit sistemi uygulaması olan Smart Mimic, yeni iki kapaklı tasarımı sayesinde artık çok daha ince ve daha sağlam. Yenilenen lens kapağı da kullanıcılara daha fazla ışık ve daha geniş sensör görüş alanı sağlıyor.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close