Her yıl Webrazzi okurları tarafından yıla damga vuran kişi, şirket ve teknolojilerin belirlendiği Webrazzi Ödülleri’nde, 2016’da Yılın Girişim Hızlandırıcısı ödülü İTÜ Çekirdek’in oldu.

2016 yılında 5600’den fazla takım başvurusu alan, bunların yüzlercesini yüz yüze dinleyen, yine yüzlercesine eğitim sürecine dahil eden, tam 1 yıl boyunca devam eden süreçlerin ardından 250 grubun final sürecinde yarıştığı ve 20 grubun BigBang sahnesine çıkmaya hak kazandığı bir süreci gerçekleştiren İTÜ Çekirdek, bununla da yetinmedi ve onlarca seminer, tanışma toplantısı, yatırımcı buluşması ve mentorluk görüşmesi organize etti. BigBang 2016’da destek veren kurumlarla birlikte dağıtılan 5 milyon TL’lik ödül de girişimcilik ekosistemine verilen katkıların taçlandırılması oldu.

big-bang-2016-kutlama

İşte yoğun ve üretken geçen bu 2016’nın ardından Webrazzi Ödülleri‘nde İTÜ Çekirdek değerli bir ödüle layık görüldü; Webrazzi okurlarının oylarıyla belirlenen listede İTÜ Çekirdek, Yılın Girişim Hızlandırıcı seçildi.

Bu ödül için bizi destekleyen herkese teşekkürler!

2017’de hep birlikte Türkiye girişimcilik ekosistemi için daha çok çalışıp, daha da büyük hedeflere ulaşacağız.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close