İsteyen herkesin her konuda 15 saniyelik videolarla düşüncelerini paylaşabildiği sosyal ağ Scorp, 1 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Bu yılın başında iOS için yayınlanan Scorp, temmuz ayında kullanıma sunduğu Android uygulamasından kullanıcılara video yükleme şansı sunmuyordu. Uygulamanın bu hafta güncellenen Android sürümü ile artık herkes video yükleyebiliyor.

Yalnızca iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından günde 15 bin civarı video yüklenen Scorp, yeni Android uygulamasıyla bu sayıyı kısa sürede katlayacaktır.

Sosyal ağın yükselişinde, Okan Bayülgen ve Beyazıt Öztürk’ün içerik ortaklığı büyük rol oynuyor. Bayülgen, geçtiğimiz hafta programı Dada’nın yeni sezonuna başladı ve artık her hafta Scorp’a özel bölümler ayıracağını söyledi. Belirlenen etikete gönderilen videolar arasından seçilenler her hafta televizyonda yayınlanacak. Şu an kullanıcılarının yaş ortalaması 21 olan sosyal ağın televizyon aracılığı ile daha geniş kitlelere ulaşması da işten değil.

Yurt dışına açılmayı hedefleyen Scorp’un ilk hedefleri Almanya ve ABD. Şirketin genel koordinatörü Batu Uğrasız’a göre yakın tarihte bu iki pazara açılacaklar.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close