Geride bıraktığımız haftada İTÜ Çekirdek’te birçok gelişme yaşandı. İyi fikirlerin yetişme merkezinde 19-23 Aralık tarihleri arasında olan bitenleri derledik.

» Ustamdan kitlesel fonlama kampanyasını başlattı

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Ustamdan, Türkiye’de zanaatı ve zanaatkarı kucaklayan Ustamdan projesi, Anadolu’ya ait ürünleri ve Anadolu kültürünü dünyaya tanıtmayı, taşrada yer alan ustalar ve çıraklar için istihdam imkanı sağlamayı, böylelikle her bölgede o bölgeye özel ekonomik sürdürülebilir değerler yaratmayı, bir yandan da yerel kültürel değerleri gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor.

Buluşum platformu üzerinden başlattıkları kitlesel fonlama kampanyası ile bin yıllık usta ellerin hikayelerinin kısa film serisi ile ölümsüz hale getirilmesi ve böylelikle Ustamdan projesinin tanıtılması ve köklü değerlerin gelecek nesillere de taşınması planlanıyor.

Ustamdan’ın kampanyasını buradan destekleyebilirsiniz.

» We Are Young biletleri satışa sunuldu

ceotudent

Bazen başarılı satış istatistiklerinden ya da büyük değerlemeleri temsil eden rakamlardan daha ilham verici hikayeler vardır. Yine bazen bu hikayeler başkaları tarafından bizim için yazılmış senaryoları alt üst edebilir ve bu hikayeler bir girişimcinin hayatını anlatıyor olabilir.

9 – 10 Ocak 2017’de, İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde CEOtudent – İTÜ Ginova ortaklığıyla ve İTÜ katkılarıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikte 30 yaşını doldurmamış başarılı genç girişimciler ilham vermek, ilham bulmak ve fayda sağlamak adına kendi sıra dışı hikayelerini anlatacaklar.

We Are Young’ta bu yıl Evreka kurucu CEO’su Umutcan Duman, Mutlubiev kurucu CEO’su Tayga Baltacıoğlu, Garaj kurucu ortağı Murat Karademir, Scode – Kod Dünyası kurucusu Kadir Can Kırkoyun, Jetract kurucu ortağı Hüseyin Nalbantoğlu, Teleporter kurucu ortağı Dilara Keçeci ve henüz açıklanmayan sürpriz isimler konuşma yapacak.

Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

» Captcha Enjoy Proje Pazarı’ndan ödülle döndü

captcha-enjoy

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Captcha Enjoy, bu yıl altıncısı düzenlenen TechAnkara Proje Pazarı’na katıldı ve ODTÜ Teknokent’ten Bir Yıl Boyunca Ücretsiz Ofis Ödülü’ne layık görüldü.

» GreenCoat Global Cleantech Innovation Programme’da dördüncü oldu

c0tihwrxuaa5ugf

Bu hafta başarısıyla gururlandığımız bir diğer girişimimiz ise GreenCoat oldu.  Global Cleantech Innovation Programme’da dördüncü olan girişim 25 bin TL ödüle layık görüldü.

» Şirketinizi Amerika’ya Nasıl Taşırsınız?

Igniters Tech Consulting Kurucu Ortak Aylin Aktürk Şahin ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Taylan Şahin, 21 Aralık Çarşamba akşamı İTÜ Çekirdek açık ofisinde girişimcilere hukuk, vergi ve muhasebe üçgeninde şirketlerini Amerika’ya nasıl taşıyabileceklerini anlattı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close