İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Teleporter’a  12 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden , Oyunseverleri tek dijital VR evreninde birleştiren  12 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Oyunseverleri tek dijital VR evreninde birleştiren Teleporter’ın yatırım turuna; Collective Spark’ın önderliğinde ARYA Yatırım Platformu ile birlikte Melis Kızıldağ, Yeşim İlbak, Murat Soğancıoğlu ve Nilüfer Günhan‘ın yanı sıra TR Angels’tan Osman Kale ve Engin Kale melek yatırımcılarının, eski Riot Games’li Bora Koçyiğit, Walt Disney Compnay’nin üst düzey yöneticilerinden Mehmet İçağasıoğlu, Unilever Avrupa’nın yöneticilerinden Selim Tansuğ, melek yatırımcı Kıvılcım Çaylı, Mediterra Capital’ın yöneticilerinden Cenk Coşkuntürk katıldı.

Avokadio, CES 2022’ye Katılımcı Olarak Seçildi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden , CES 2022’ye katılacak startuplar arasında yer alacak. 5-8 Ocak tarihlerinde ABD Las Vegas’ta  düzenlenecek, dünyanın en büyük ve önde gelen tüketici elektroniği fuarı olan CES 2022’ye İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından seçilen Avokadio, Türkiye’yi temsil edecek 25 startuptan biri oldu.

2020’de Big Bang sahnesinde yer alan Avokadio, nefes analizi ile kullanıcıların metabolizma sağlığını ve tükettiği gıdaların sağlığa etkisini anlık ve pratik bir şekilde takip ederek, beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı oluyor.

Bulut Klinik, 5.4 milyon TL Yatırım Aldı!

 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden , Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda Tohum Holding, Torkam Holding, Kuralkan A.Ş. katılımıyla 5 milyon 454 bin TL yatırım aldı.

2019 Big Bang finalistlerinden olan BulutKlinik, hastaları ve doktorları online olarak buluşturuyor.

Varsapp Mobil Uygulaması Yayında 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden ’ın mobil uygulaması yayınlandı.

Kullanıcıların kullanmadığı eşyaları kiralayabildiği platform Varsapp’ın mobil uygulaması  App Store ve Google Play Store’da kullanıcılara sunuluyor.

Uygulamaya aşağıdaki linklerle ulaşabilirsiniz.

App Store: https://lnkd.in/e5ZZyYtz
Google Play Store: https://lnkd.in/eyeQGegw

Missafir, 15 milyon Dolar Değerleme ile Köprü Yatırım Turunda

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden , 15 milyon dolar değerleme üzerinden 550 bin dolar köprü yatırım turu ile Seri A’ya hazırlanıyor.

Missafir, kısa ve orta vadeli ev kiralamalarında 15’ten fazla platformda profil yönetimi, ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yöneten bir platformdur.

Byqee, Fonbulucu’da Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden , fonbulucu’daki kitle fonlama kampanyası kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı’ndan yatırım aldı.

Mikro mobilite pazarına inovatif ürünler kazandıran teknoloji girişimi Byqee, fonbulucu’da çıktığı kitle fonlaması kampanyasında Ankara Kalkınma Ajansı’nın fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 5 milyon TL ile iştirak ederek geleceğin girişimlerine yatırım yapma vizyonundan faydalanan ilk girişim oldu.

Kampanyanın 4 Şubat 2021’e kadar devam etmesi hedeflenirken, Byqee 85 dakika içerisinde %100 fonlanma başarısını gösterdi.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Öncülerin Sahnesi Big Bang, Benzersiz Bir Deneyime Ev Sahipliği Yaptı

İTÜ Çekirdek olarak, her yıl desteklediğimiz girişimlerin en iyilerinin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge 2 Aralık Perşembe günü gerçekleştirildi. Bu yıl 10. yaşını kutlayan Big Bang, girişimlerin aldığı 458 milyon liralık ödül, nakit ve yatırıma şahitlik etti.

Big Bang 2021’de 36 girişim 7 milyon 780 bin TL’lik nakit ve ödüle kavuşurken; 10 girişim aldıkları toplam 26 milyon 251 bin TL’lik yatırımı ilk defa Big Bang sahnesinde açıkladı. 2021 yılı içerisinde yatırım alan 41 İTÜ Çekirdek girişiminin aldığı 424 milyon 78 bin 180 TL’lik yatırım ise Big Bang’de topluca anons edilerek kutlandı. Sahneye çıkan öncü 20 finalist arasından alınan ödül, nakit ve yatırımlarla belirlenen ilk üç girişim; Evodice, DeepSport ve Kozalak oldu.

Big Bang Startup Challenge’ı kaçırdıysanız ya da yeniden izlemek istiyorsanız, etkinliğin tamamını İTÜ Çekirdek Youtube kanalından izleyebilirsiniz!

İTÜ Çekirdek Kuluçka 2021 Programı’nın Kapanış Toplantısı Yapıldı

Big Bang 2020 sahnesinde başarılı olan 30 girişimimizle yürüttüğümüz İTÜ Çekirdek Kuluçka 2021 Programımızın kapanışını, İTÜ ARI Teknokent A.Ş. Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörümüz Arzu Eryılmaz ve Kuluçka ve Hızlandırıcı Programlar Müdürümüz Selma Bahçıvanoğlu’nun katılımları ile gerçekleştirdik. Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş’ın konuşmasıyla başlayan toplantıda İTÜ Çekirdek’in bundan sonra da girişimlerin yanında olacağı ve desteklerin devam edeceği mesajı verildi ve girişimcilerden 1 yıllık programla ilgili geribildirimleri alındı.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close