2019’un son ayında İTÜ Çekirdek girişimcilerimiz ürün ve hizmetlerini geliştirmeye, ulusal ve uluslararası etkinliklerde boy göstermeye devam ediyor. Girişimcilerimizden ve İTÜ Çekirdek’ten son haberler yazımızda.

Smart Advice, Metlife Emeklilik ve “Hayat için Smart Advice Power Tool” Uygulamasını Yayına Aldı

Smart Advice, geliştirdiği teknoloji sayesinde en hızlı ve en kolay biçimde simülasyon, analiz ve oyunlaştırma hizmetleri sunuyor. Girişim, Power Tool uygulaması ile satış performanslarının ve müşteri memnuniyetinin artmasına destek olmayı amaçlıyor.

Fitchef, TV 24’te

Fitchef, TV 24’ye yayınlanan Tekno Alan programa konuk oldu.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü Töreninde TOYİ ve Tospaa Ödüllendirildi

Kale Grubu’nun yeni nesil sosyal girişimcileri teşvik etmek amacıyla Ashoka Türkiye ortaklığında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü sahiplerini buldu. Girişimlerimizden, “Tospaa Bilgisayarsız Kodlama Girişimi“, Erken Aşama kategorisinde, “Toyi” ise İleri Aşama kategorisinde ödüllerini aldı.

Ludens Roboadvisory ve Vivoo, #InsurTechPartnerHub Etkinliğindeydi

Agito Software&Consulting tarafından gerçekleştirilen #InsurTechPartnerHub etkinliği 2 Aralık Pazartesi günü gerçekleşti. Etkinlikte, İTÜ Çekirdek girişimcilerimizden Ludens Roboadvisory ve Vivoo da sunum yaptı.

IPCisco.com, IT Blog Yarışmasında Finalde Desteğinizi Bekliyor

IPCisco.com, Cisco’nun dünya çapında düzenlediği IT Blog yarışmasında, “Best Certification Study Journey” kategorisinde finale kalmayı başardı. Girişimimiz oylama için desteklerinizi bekliyor.

BenzinLitre, Teknoloji Çağı Programına Konuk Oldu

Ergo Field Projesine ISIF’19’dan Ödül

Girişimci Mimar Selin Küçük Şahin ve ekibiyle patentini aldığı “Ergo-Field” isimli entegre arazi veri işleme platformu projesi, 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’19’da “En İyi Ulusal Buluş Ödülü” ve altın madalyaya layık görüldü.

Ergo Field Nedir?

Ergo Field, Arazi ölçüm ve tarama cihazlarından anlık olarak CAD ortamına alınan verinin eş zamanlı olarak işlenebilmesini, sahada son ürünün hızlı, kolay, düşük maliyetli ve yüksek kaliteli olarak elde edilebilmesini sağlayan ergonomik bir dijital işlem platformudur.

Vivoo, #TechCrunchDisrupt Berlin’de

Vivoo, TechCrunch tarafından Berlin’de düzenlenen #TechCrunchDisrupt etkinliğine katıldı.

Kobaküs, A Haber’deydi

Pubinno, 7 Kat Büyüdü

Fıçı bira servisinde kalite standartizasyonu sağlayan ve zaiyatı engelleyerek verimliliği %20 artıran akıllı bira musluğu Pubinno, nokta bazında 7 kat büyüdü. Pubinno, halihazırda 300 noktada hizmet vermeye devam ediyor.

Forfarming, İkinci Yatırımını Aldı

Akıllı Tarım Teknolojileri girişimi ForFarming, 12 milyon TL değerinde ikinci yatırımını aldı.

Forfarming nedir?

İnsanların mekandan bağımsız olarak topraksız organik sebze, meyve ve çiçek yetiştirebileceği yeni nesil tarım teknoloji platformudur.

Scoutium, Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi’nde

Scoutium Kurucu Ortağı ve CEO’su Efe Aydın, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi’ne  katıldı.

Meşk Haber Global’deydi

 İTÜ Çekirdek Yeni Girişimcilerini Bekliyor

İTÜ Çekirdek’in yeni dönemine başvurularını bekliyoruz! Sen de 5 Ocak’taki ilk eğitim dönemine yetişmek için hemen web sitesinden başvur.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close