İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

İPA-İTÜ Girişimcilik Merkezi’nde İTÜ Çekirdek Girişimlerinden Deprem Çözümleri Semineri Gerçekleşti

İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi Müdürü Yunis İsmayıl tarafından modere edilen seminerde; İTÜ Çekirdek Girişimlerinden, inşaat teknolojisi geliştiricisi Bimcrone, drone teknolojisi geliştiricisi Hummingdrone, ev ve oda kiralama platformu Kanka Host, şebekesiz enerji üreticisi RPEG Enerji ve ebeveyn-çocuk danışmanlık platformu Kidolog’un ekip sözcüleri konuşmacı olarak yer aldı. Girişimciler, geliştirdikleri çözümlerden ve yaşadıkları deneyimlerden bahsettiler.

Kidolog, Okuma Adası Girişimini Satın Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kidolog, bir diğer İTÜ Çekirdek girimi olan Okuma Adası’nı bünyesine dâhil etti. Bu satın alma ile birlikte Kidolog, ebeveynlerin en büyük problemlerinden biri olan “çocukların dijital dünyada verimsiz ve zararlı zaman geçirme” sorununu Okuma Adası ile birlikte çözmeyi planlıyor. Kidolog, ebeveyn adayları ve ebeveynlere gebelik öncesi, gebelik sırası ve sonrasında çocuk gelişimi ve ilgili alanlarda ihtiyaç duyabilecekleri uzman desteğini sağlayan online danışmanlık platformudur.

www.okumaadasi.com.tr, okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere akademik ve sosyal-duygusal gelişim desteği sağlayan etkileşimli dijital hikayeler ve oyunlar içeren bir uygulamadır.

Esular Kitlesel Fonlamaya Çıktı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Esular, Fonbulucu.com platformu üzerinden kitlesel fonlamaya ile yatırım turuna başladı. Tarımsal üretimi dijitalleştiren Esular’ın, bu turda hedeflediği yatırım 3.85 milyon TL. Esular, kablosuz ve pilli tam otomatik IoT yapılı akıllı sulama sistemi alt yapısı ile çiftçileri, uygulayıcıları ve üreticileri bir araya getirir; etkin akıllı sulama çözümü sunar.

Tamamliyo Kitlesel Fonlamaya Çıktı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Tamamliyo, Fongogo.com platformu üzerinden kitlesel fonlama ile yatırım turuna başladı. Başarılı bir yatırım turundan sonra 2. Yatırım turuna çıkan Tamamliyo girişiminin bu yatırım turunda ise hedefi 2 milyon TL. Tamamliyo, sağlık sigortaları odağında teklif, satış ve provizyon süreçlerine çözüm geliştiren insurtech girişimidir.

HydroBorPEM Fuel Cell Technologies 11. TET Proje Pazarı Finalisti Seçildi

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden HYDROBORPEM FUEL CELL TECHNOLOGIES, TET (Turkish Electro Technology) tarafından düzenlenen 11. TET Proje Pazarı etkinliğinde, dünyanın ilk hidrojenli scooterı Hebunk ile birçok proje arasından finale kaldı. HydroBorPEM Fuel Cell Technologies, elektrikli scooterlara kıyasla iki kat daha uzun menzile sahip, her türlü yokuşu çıkabilen ve 5 dakika içinde yeniden şarj olabilen hidrojen bataryalı bir scooter üretmektedir.

Plaxon Çevre Uygulamaları Kategorisinde En Yüksek Puanı Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Plaxon, TET (Turkish Electro Technology) tarafından düzenlenen 11. TET Proje Pazarı etkinliğinde, Çevre Uygulamaları kategorisinde en yüksek puanı aldı. Plaxon, kullan at sınıfına ait alkali pilleri güneş enerjisi ile şarj etmektedir.

HUBBOX 7 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden HUBBOX, Keiretsu Forum Türkiye’den 7 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Ayrıca HUBBOX, deprem afetini daha deprem yaşam ve endüstri alanlarına ulaşmadan haber verecek sistemini mart ayında hizmete sunmayı da planlamaktadır. HUBBOX, endüstriyel amaçlı kendi tasarımları olan IoT cihazları ve yazılımı ile (Endüstri 4.0’ a geçiş sistemi)  kolay, hızlı ve uzmanlık gerektirmeden makinelere ve istenilen noktalara hızlı, kolay, güvenli olarak ve çok fazla teknik bilgi gerektirmeden erişim sağlamayı amaçlıyor.

KidLab Google Play Store ve App Store’da Yayında!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden KidLab’a artık tüm mobil aplikasyon pazar yerlerinden erişilebilir. Bütün içerikleri 2-8 yaşa uygun şekilde pedagoji uzmanları tarafından hazırlanmış KidLab ile artık çocuklar telefonda verimli zaman geçirebilecek. KidLab, içerisinde bulunan eğitici oyunlar sayesinde hem çocukların teknolojiyi verimli kullanmasını sağlayan hem de çocukların zeka gelişimini destekleyen bir Educational Games uygulamasıdır.

VOOVOO’ya İspanya’dan Birincilik

ITU Seed girişimlerimizden VOOVOO, İspanya Madrid merkezli GBO (Growth Business Opportunity) organizasyonun düzenlediği yarışmada lider oldu. VOOVOO, bünyesinde geliştirdiği donanım ve yazılım çözümlerini kullanarak, araç sahiplerine yönelik piyasadaki en iyi araç paylaşım hizmetini sunuyor.

FanSupport, Football for the Goals Girişiminin İlk Paydaşları Arasında Yer Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden FanSupport, Birleşmiş Milletlerin, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin bilinirliğinin ve farkındalığının arttırılması amacı ile futbolun erişilebilirlik gücünden faydalanabilmek için kurduğu Football for the Goals-FFTG girişiminin, Türkiye’den ilk ve şu an için tek paydaşı oldu. FanSupport, spor kulüplerine koşullu destek verilmesini sağlamak amacı ile kurulan ilk ve tek dijital platformdur.

Blindlook ve Eti İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Blindlook, Eti ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği sayesinden artık görme engelli bireyler Eti’nin dijital platformlarına kolaylıkla erişebilecekler. BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor.

From Your Eyes ve Gokido İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden From Your Eyes, bir diğer İTÜ Çekirdek girişimi olan Gokido ile iş birliğine imza attı. Deprem ve Önleyicilik konulu bu iş birliği kapsamında görme engelli gençlerle bir araya geldiler ve çeşitli atölyeler gerçekleştirdiler. From Your Eyes, insan ve yapay zekâ iş birliğiyle görme engellilere hem hızlı hem de nitelikli görsel açıklamalar sunan bir SAAS çözümüdür.

Gokido, interaktif içerikleri ve dinamik engel algılama sistemleri sayesinde görme engelli çocukların bağımsız hareket deneyimlerini kolaylaştıran akıllı bastonlar üretmektedir.

 

Postuby, Yeni Hizmetlerini Kullanıma Sundu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Postuby, içerik oluşturmayı kolaylaştıran yapay zeka araçlarını tüm kullanıcılarına açtı. Bu araçları hem Türkçe hem de İngilizce olarak kullanabiliyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Eğitim Teknolojileri Girişimleri Bir Araya Geldi

Geçtiğimiz haftalarda online olarak düzenlenen networking etkinliğimizde konsept Eğitim Teknolojileriydi. Eğitim teknolojileri alanında çalışan girişimlerimiz bir araya gelerek, birbirleri ile deneyim alışverişinde bulundular.

Kuluçka Eğitimleri Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek 2023 yılı Kuluçka programımıza katılmaya hak girişimlerimiziz eğitimleri devam ediyor. Eren Çamlıkaya tarafından verilen eğitimin bu hafta ki konusu Ürün Yönetim üzerineydi.

İTÜ Çekirdek #Otomotiv Programı Geleceğin Otomotiv Teknolojilerini Arıyor!

Otomotiv endüstrisi ve mobilite alanında çözümler üretecek girişimciler OİB’in gücüyle İTÜ Çekirdek’in #Otomotiv Programı’nda destekleniyor. Hızla gelişen teknolojilere ayak uyduran, inovatif fikirleri hayata geçiren ve otomotiv sektörüne katkı sağlayacak girişiminle seni İTÜ Çekirdek #Otomotiv Programına bekliyoruz. Hemen Başvur!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close