Herkese merhaba! İTÜ Çekirdekli girişimciler, Öneriyor serimiz aracılığıyla kendilerini motive eden sözleri, takip ettikleri platformları, sektörleriyle ilgili trendleri ve daha birçok şeyi bizimle paylaşıyor! Girişimcilik yolunun henüz başındaysanız, bu yolda sorularınız ya da ilham almak istediğiniz noktalar varsa bu serimiz tam size göre! Bu hafta, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için motivasyon sağlayan Walkers’in Kurucusu Gökhan Genç, bizimle önerilerini paylaştı!

Kendinize sık sık hatırlattığınız, sizi motive eden bir cümle var mı?

İç sesini dinle, kendine dürüst ol!

Girişimcilik serüveninizde size ilham veren kitaplar oldu mu ve hangileri?

  • Nutuk
  • Mavi Okyanus Stratejisi
  • Mor İnek

İzlediğinizde sizi motive eden filmler hangileri?

  • Pirates Of Silicon Valley
  • The Wolf of Wall Street
  • Catch Me If You Can

Sizce 2023’de sektör trendleri neler olacak?

Oyunlaştırma metodu ve sadakat programı yönetimlerinin 2023’de de trendlerin içinde muhakkak yer alacaktır. Yarısı dijitalde yarısı klasik yöntemlerle devam eden birçok iş kolunun uçtan uca dijitalleştiğini gördüğümüz bir yıl olacağına inanıyorum.

Rol model olarak gördüğünüz kişi ya da kanaat önderleri var mı?

Mustafa Kemal Atatürk

Girişiminiz için ilk adımı atmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

Türkiye’nin %32.5 ile hareketsizlik endeksinde Avrupa birincisi olduğunu öğrendiğimde, hareket etmeye nasıl teşvik edebileceğimiz üzerine yapmış olduğumuz serbest atış temalı fikir alışverişlerimizde Walkers’ı kurmayı ve tüm kullanıcılarımızın atmış oldukları adımları ödüllendirmeye karar verdik. Slogan olarak ise ilk günden beri “Yürüdüğüne Değsin” i kullanıyoruz.

Girişimcilik yolunda İTÜ Çekirdek size neler kattı?

İTÜ Çekirdek bizlere iş fikrimizi üçüncü bir gözden gözlemlemek gibi bir bakış açısı kattı. Her konuda yardım etmek için birbirleri ile adeta yarışan mükemmel ekip arkadaşlarını tanımımıza vesile oldu.

Sizce başarıya ulaşmanın yolu ya da yolları neler?

En önemlisi kendine dürüst olabilmek. Neleri yapıp neleri yapamayacağını bilmek doğru adımları atarken en yakın dost gibi. Şimdiye kadar 2 fail 1 exit gerçekleştirmiş biri olarak şunu söylemeden geçemem “Asla pes etme”

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close