İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

WindroverIoT artık Sahaya Çıkıyor

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Werover’ın, rüzgar türbini kanatlarının 7/24 izlenmesini sağlayan yazılım ürünü WindroverIoT sahada kullanılmaya başlandı.  WindroverIoT sistemi, Aydem Yenilenebilir Enerji rüzgar çiftliklerine başarıyla kuruldu.

Werover, yenilenebilir enerji sektöründe, AI ve IoT teknolojilerini kullanarak kestirimci bakım çözüm önerileri sunmaktadır.

Varsapp Büyümeye Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Varsapp, 2022 yılında başarı ile büyümeye devam etti. Sipariş sayısı 13 kat büyüyen Varsapp, VarsappTech kategorisini geliştirmesi ile ortalama sepet tutarını 11 kat artırdı.

Varsapp, kullanılmayan günlük eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilebileceği bir platformdur.

Uniqgene’ye Dubai’den Ödül

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Uniqgene’nin kurucusu Yasemin ÜK, Dubai Health 2.0 Konferansı’nda Üstün Liderlik Ödülü aldı.

Uniqgene, bireylerin doğuştan gelen genetik verilerini fiziksel parametrelerle birleştirerek anlamlı verilere dönüştürür ve  sporculara, spor kulüplerine ve spor yapmayı seven kişilere kişiye özel raporlar sunarak her zaman yanınızda olmayı hedefler.

Walkers ve TV+ İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Walkers, TV+ ile iş birliğine imza attı. TV+ kullanıcıları Walkers’ı 1 ay ücretsiz PRO üye olarak kullanabilecekler.

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı , Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır (Move to Earn).

Onedio Özel Ödülü Sahibi: Foyer

 

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Foyer, Yeni Fikirler Yeni İşler 2022 Onedio Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Foyer, özenle oluşturulmuş izleme listeleriyle dilediğiniz mod ve konuda özel video performansları izlemenizi, favori video performansçılarınızın ürün ve hizmetlerine aynı platformdan ulaşmanızı sağlar.

PttAVM.com Özel Ödülü Sahibi: TheClico

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden TheClico, Yeni Fikirler Yeni İşler 2022 PttAVM.com Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

TheClico, markalar hakkında farklı platformlar üzerinden gelen müşteri geri bildirimlerini Doğal Dil İşleme ve Makine Öğrenmesi modelleriyle analizleyerek anlık olarak dashboard arayüzüne toplayan bir online itibar yönetimi yazılımıdır.

VLMedia Özel Ödülü Sahibi: SynthData

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden SynthData, Yeni Fikirler Yeni İşler 2022 VLMedia Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

SynthData, banka ve sigorta şirketleri için AI tabanlı sentetik veri üretimi platformudur.

TechXtile Start-Up Challenge 1.si: PHOENİX

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden PHOENİX, TechXtile Start-Up Challenge’ta Scale-Up kategorisi 1.si seçilerek, 100.000 TL değerinde ödülün sahibi oldu.

PHOENİX, baca gazından hidrojen elde edinilmesi ve yakıt olarak kullanımlası projesidir.

ActiveWear, TechXtile Start-Up Challenge’da Derece Elde Etti

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden ActiveWear, TechXtile Start-Up Challenge’ta Scale-Up kategorisinde 3.lük ödülü aldı.

ActiveWear 2.0, inovatif kumaşlara entegre sensör teknolojisi ile kullanıcıların sağlık verilerini, kas ve sinir hareketlerini ve karbon ayak izini gözlemleyen ve gerektiğinde uyaran akıllı spor kıyafetleri uygulamasıdır.

Assistbox ve Genesys İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Assistbox, kuyruk yönetimi ve raporlama için Genesys ile iş birliğine imza attı.

Assistbox, finans, sigorta, perakende ve sağlık sektörlerinde, müşterilere uzaktan hizmet verilebilmesi için geliştirilmiş bir online iletişim platformudur.

Lumnion ve SAP Fionner İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Lumnion, SAP Fionner ile iş birliğine imza attı. İş alanını globale taşımayı hedefleyen Lumnion, uzunca bir süredir bu hedef için çalışmaktaydı. İTÜ Çekirdek mentorlerimizden Okan Utkueri’nin de danışma kurulu üyesi olarak verdiği destekleri ile gerçekleşmiş olan bu iş birliği ile birlikte Lumnion, dünyada 800’ün üzerinde finans şirketi ile çalışan SAP Fioneer’in ana sistemlerine entegre olabilecek.

Lumnion, sigorta fiyatlaması üzerine GLM ve diğer algoritmalarla çalışan modelleme, davranışsal fiyatlama optimizasyon platformudur.

Plaxon ve Atık Natik İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Plaxon, bir diğer İTÜ Çekirdek girişimi olan Atık Nakit ile stratejik ortaklık kurdu.

Plaxon, kullan at sınıfına ait alkali pilleri güneş enerjisi ile şarj etmektedir.

Atık Nakit belediyelerin geri dönüşüm toplama ağını mobil uygulama destekli yazılım ve Iot tabanlı donanım çözümleriyle dijitale aktarır.

Packard Air Conditioning Technology Kitlesel Fonlamada

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Packard Air Conditioning Technology, Fonbulucu.com platformu üzerinden, kitlesel fonlama turuna başladı. 23 Aralık Cuma günü başlamış olan 21 günlük yatırım turunda, hedeflenen yatırım miktarı 1.800.000 TL’dir.

Packard Air Conditioning Technology Inc. sürdürülebilirlik, karbon ayak izi ve mobilite odağında Taşınabilir elektrikli klima ve buzdolabı ürününü geliştirmekte.

Kratos, Kitlesel Fonlama Turunda

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kratos, Fonbulucu.com platformu üzerinden, kitlesel fonlamaya turuna başladı. 27 Aralık Salı günü başlamış olan yatırım turunda, hedeflenen yatırım miktarı 2.100.000 TL’dir.

Kratos, üç boyutlu tarama, şekil ve görünüm hakkında veri toplamak için gerçek dünyadaki bir nesneyi analiz etmeyi ve dijital üç boyutlu modeller oluşturmayı sağlayan yöntemdir.

Myth.Ai Yatırım Turunu Tamamladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Myth.Ai, Pre-Seed yatırım turunu 2.5 Milyon dolar değerlemeye ulaşarak kapattı.

Yapay Zeka Tabanlı Desen Tasarım Teknolojisi Myth.Ai, %100 sürdürülebilir dijital tasarım aracı olarak tasarım sürecini %70 hızlandırır, ilham verir ve insana bağlılığı azaltan bir girişimdir.

Longstage Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Longstage, 4 milyon TL değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı.

Longstage, blockchain tabanlı bir metaverse platformudur.

From Your Eyes Gelişmeye Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden From Your Eyes, gelişmeye devam ediyor. Son güncellemeler ile birlikte kullanıcılarına fotoğraf üzerindeki nesnelerin ve yazıların birbirlerine göre konumlarını veriyor, bütünsel betimleme verme konusunda teknolojilerini daha da ileriye taşıyorlar.

From Your Eyes, insan ve yapay zeka işbirliğiyle görme engellilere hem hızlı hem de nitelikli görsel açıklamalar sunan bir SAAS çözümüdür.

Dijifikir Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

16 Aralık’da 7. kez düzenlenmiş olan Dijifikir, genç girişimcileri yatırımcılarla buluşturarak hayallerini gerçeğe dönüştürme şansı sağladı. İlk 2 sırayı 2022 BIG BANG girişimlerimizden SynthData ve Cool Card’ın aldığı yarışmada, 1 girişime İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka programına katılım hakkı, 2 girişime de İTÜ Çekirdek Ön Değerlendirme Jürisi’ne katılım hakkı verildi.

İTÜ Çekirdek Kuluçka 2023 Programı Başladı!

Big Bang 2022 sahnesinde yer alan ve İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka sürecinde başarı gösteren 40 girişimimizin yer aldığı Kuluçka 2023 Programımızın oryantasyonu gerçekleştirildi. Bu toplantıda; sene içerisinde yapılması planlanan eğitimler, işbirliklerini geliştirmek üzere tasarlanan kurumsal tanıştırma paketi, girişimler için önemli bilgi ve dokümanları içeren yararlı kaynaklar arşivi, İTÜ Çekirdeklilere özel imkânlar, Kuluçka KPI ve Dikey Koçluğu süreci, İTÜ ARI Teknokent’ te şirketleşme ve teşviklerden yararlanmaya ilişkin detaylı bilgi verildi.

CES 2023 İçin Las Vegas’a Gidecek İTÜ Çekirdek Girişimleri Belli Oldu!

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Otomotiv İhracatçıları Birliği ve İTÜ ARI Teknokent’in desteği ile bu yıl 37 İTÜ Çekirdek girişimi, Las Vegas’da 5 – 8 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2023 (Consumer Electronic Show) Türkiye İstanbul Pavilyonu’nda yer alacak.

 

 

Yazar Hakkında

Paylaşım
Close