İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizde gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda.

Lumnion, Sabancı Ventures ve StartersHub’dan 4.5 Milyon TL Yatırım Aldı

Sigorta sektörüne yönelik yapay zekâ ve makine öğrenmesi tabanlı risk fiyatlama platformları geliştiren İTÜ Çekirdek InsurTech programı girişimi Lumnion, Sabancı Ventures ve StartersHub’dan 4.5 milyon TL yatırım aldı.

Lumnion, bu yatırımla öncelikle Almanya pazarına girerek zamanla tüm Avrupa pazarında etkin konuma gelmeyi planladıklarını belirtti.

Spechy, Alesta’dan Yatırım Aldı

İşletmelerin iletişim verimliliğini artırmak için geliştirilmiş yeni çok kanallı iletişim platformu Spechy, Alesta’dan yatırım aldı.

Thread In Motion’dan Yeni Ürün: Glogi

Endüstriyel giyilebilir teknolojiler ve entegre yazılımlarını geliştiren yerli girişim Thread In Motion yeni ürünü Glogi‘yi duyurdu. Akıllı eldiven , iş süreçlerini daha ergonomik, daha hızlı ve daha az hata oranı ile takip edilebilir hale getiriyor. Kurumların lojisitk süreçlerine hizmet etmek amacıyla geliştirilen Glogi, zamandan tasarruf sağlamanın yanı sıra hafif ve esnek yapısı sayesinde daha verimli çalışma imkanı sağlıyor.

Köpüklü’den Türk kahvesinin en hijyenik, pratik ve taze hali

Köpüklü, dünyada ilk defa, çekirdeği anlık olarak öğüterek, el değmeden, tamamen otomatik bir şekilde lezzetli bir Türk kahvesini 85 saniyede kahveseverlere sunan “İnsansız Türk Kahvesi Dükkanları” kuruyor. Bu dükkanların tüm işletmesini (malzeme durumu, arıza durumu), geliştirdiği yazılım sayesinde uzaktan yönetebiliyor. Bu sayede dükkanları 7/24 hizmet verebiliyor. Köpüklü, 5 yılı aşkın geliştirme ve üretim süreçlerinin ardından; Aralık 2020’den itibaren Türk kahvesi severlerle buluşmaya başladı. Bu tarihten günümüze kadar hizmet verdiği nokta sayısı 10’a çıktı. Nisan ayı için 10 ayrı noktada kurulumları devam ediyor. Hizmet vermeye başladığı noktalar arasında Opet, Liv Hastanesi, Medikal Park Hastanesi, myTECHNIC firmaları yer alıyor.  Son 3 ay içinde kahveseverlere 10.000’in üzerinde kahve ikram eden Köpüklü; faaliyetlerini 9 kişilik, 8’i mühendislerden oluşan bir ekip tarafından yürütüyor.

Epicrone Technology BIMCRONE ile Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul’da

Epicrone Technology, Türkiye inşaat sektörünün en kapsayıcı inşaat etkinliklerinden Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul ‘da inşaat sektörünün dijital geleceğinde rol oynayacak ile yer aldı.

Cineshort-Hopi İş Birliği

Cineshort, Türkiye’nin en büyük loyalty platformu Hopi ile iş birliğini duyurdu.

İTÜ Çekirdek Big Bang 2019 girişimlerinden Cineshort, 10 milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Hopi ile kampanya başlattı. Cineshort yıllık aboneliği, Hopi’lilere özel 49.99 Türk Lirası yerine 38.99 Türk Lirası olacak. Cineshort, Bigbang 2019’da Commencis’den nakdi hibe desteği almış ve 2020 kuluçka girişimlerinden biri olmuştu.

KODECO,  AUS Türkiye Sektöre Katkı Ödülünün Sahibi Oldu

AUS Zirvesi kapsamında verilen 4.Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri kazananları belli oldu. KODECO,  Sektöre Katkı ödülünün sahibi  oldu.

KODECO CEO’su Kerem Odabaşı “Bu ödül bizler için çok şey ifade ediyor. KODECO’nun bir teknoloji girişimi olarak kurulduğu 2013’den bugüne geliştirdiği ürün ve iş fikirleriyle bu değerli ve devasa sektöre katkı koyup alanında öncülük edebiliyor duruma gelmesi büyük sevinç ve motivasyon kaynağımız.” ifadelerini kullandı.

Lumnion, InsureTech Hub Munich’in NXT Programında

Lumnion, Avrupa’nın en iyi sigorta teknolojileri programlarından InsureTech Hub Munich’in NXT programına dahil olan ilk yerli girişim oldu.

DIA Community tarafından 2021 yılında izlenmesi gereken 100 sigorta teknolojisi şirketi arasında gösterilen, İTÜ Çekirdek 2020 Insuretech ve Top 20 girişimlerinden olan Lumnion, sigorta sektörüne yönelik yapay zekâ ve makine öğrenmesi tabanlı risk fiyatlama platformları geliştiriyor.

Missafir Online Rezervasyon Platformu Missafir Homes Yayında

Ev kiralamalarında teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yöneten bir platform olan Missafir, online rezervasyon platformu Missafir Homes’u yayınladı. Artık Missafir evlerinde konaklamak için yapacağınız tüm rezervasyon işlemlerini Missafir Homes üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylar için: https://lnkd.in/dv9Dh7R

Cineshort, DigitalAge Tech Summit’te Yer Aldı

DigitalAge dergisi tarafından düzenlenen DigitalAge Tech Summit 2021’de, girişimlerimizden Cineshort paydaş olarak yerini aldı. Teknoloji ve Gelecek odağında gerçekleşen etkinlik aralarında Cineshort’un kısa filmleri yer buldu. İzleyiciler tarafından oldukça dikkat çeken filmler, Cineshort’ta yer alan prestijli ödüllere sahip yüzlerce film arasından seçildi.

Cineshort, aylık 4.99 Türk Lirası abonelikle App Store ve Google Play’de sizi bekliyor. Üstelik ilk 7 gün ücretsiz deneme fırsatı sizi bekliyor.

Nanografen’e EUREKA Desteği

Sabancı Üniversitesi Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÜMER) araştırma ve uygulama ağırlıklı öğretim üyesi Burcu Saner Okan’ın kurucu ortağı olduğu spin-off şirketi ’in ortak olarak yer aldığı proje EUREKA tarafından desteklenmeye hak kazandı.

BenzinLitre’den Yeni Reklam Özellikleri

Tüm akaryakıt istasyonlarını güncel fiyatları, doğru lokasyonları ve tesis-içi imkanları ile listeleyerek kullanıcıların tasarruf etmesini ve karar verme sürecini akıllı hale getirmesini sağlayan aynı zamanda dinlenme tesisleri, yol yardım, sigorta teklifi gibi araç sahiplerinin farklı ihtiyaçlarına da çözüm getiren BenzinLitre, yeni reklam özelliklerini kullanıcılarına sundu. İstasyonlar artık ilçe kırılımlı günlük gösterimleri takip edebilir, uygulama içi reklamlarda şehir/ilçe seçimi yapabilir ve reklamların kullanıcı ile etkileşimini takip edebilir.

Mobil Akaryakıt Uygulaması BenzinLitre | BenzinLitre

Kidolog Ebeveynlere Online Seanslarla Ulaşmaya Devam Ediyor

Pek çok ülke gibi Türkiye’de de teletıp ve teleterapi alanındaki çalışmalara hız verilirken, dikkat çeken girişimlerden biri Kidolog.com’dan geldi. Anne babalara ve ebeveyn adaylarına gebelik öncesi ve sonrasında çocuk gelişiminde ihtiyaç duyabilecekleri tüm alanlarda 7 gün 24 saat online uzman desteği alma imkanı sunan platformda, uzmanlarla görüşmelerin görüntülü, sesli veya mesajlaşma yoluyla gerçekleştiriliyor. Platform, tüm dünyada Türkçe hizmet verse de farklı dil seçenekleri ile dünyanın her yerindeki ailelere ulaşarak doğru yönlendirilmiş anne, baba ve çocukların artırılmasına katkıda bulunmayı da amaçlıyor.

Yepyeni Dijital Pazarlama Sistemi: Earnado

Earnado firmaların dijitalleşmesini sağlayarak rekabet güçlerini, kazançlarını ve verimliliklerini alanında uzman kişilerin yetiştirdiği uzaktan çalışan Earnielerin hizmetleri ile sağlıyor.

Yeni bir çalışma ekosistemi kurarak pazarlama dünyasının dinamiklerini değiştiren İTÜ Çekirdek Big Bang 2019 finalisti ve TOP20 girişimi Earnado, 10 ülkede 150’den fazla müşteriye hizmet veriyor.

Yepyeni dijital pazarlama sistemi Earnado ile ilgili ayrıntılı bilgi için earnado.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ ARI Teknokent ve Lenovo İş Birliği ile Yazılım Laboratuvarı Açıldı

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent bünyesinde dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo desteği ve iş birliği ile Yazılım Laboratuvarı hayata geçirildi.

Hem öğrencilere ve girişimcilere yönelik yazılım eğitimleri vermek hem de oyun geliştiricilerin oyunlarını canlı test etmesini sağlamak amacıyla açılan laboratuar, Türkiye’de teknoloji üretilmesi ve genç girişimcilerle ekonomiye değer katacak projelerin hayata geçirilmesi doğrultusunda Lenovo sponsorluğunda en son teknoloji ve üstün performanslı bilgisayarlarla donatıldı.

İTÜ Çekirdek 3. Eğitim Dönemine Katılmak için Son Başvuru Tarihi: 17 Mayıs!

İTÜ Çekirdekli olmanın avantajlarından yararlanmak ve 54 milyon TL nakit, ödül ve yatırımdan yararlanmak istiyorsan seni İTÜ Çekirdek’e bekliyoruz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close