İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Classest Yatırım Turunda!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Classest, paya dayalı kitle fonlama platformu olan Fonbulucu‘da yatırım kampanyası başlattı. Öğrenciler için en uygun öğretmenin belirlenip özel derslerin verildiği bir online eğitim platformu olan Classest’in 1 Eylül’de başlattığı kampanya, 31 Ekim’e kadar devam edecek

Kampanyaya dair daha detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayın.

Varsapp Açıldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden, kullanılmayan eşyaları güvenli bir şekilde kiralayarak ek gelir elde edilmesini ve ihtiyaç duyulan ürünleri satın almak yerine kiralanabilmesini sağlayan platform olan, Varsapp açıldı.

Hizmetleri arasında ürün sigortası, güvenli ödeme, canlı destek, hızlı teslimat ve ücretsiz kargo bulunan Varsapp, ürün kiralamak isteyen kullanıcılar için güvenli bir ortam sunuyor. Elektronik, spor & outdoor, kitap& hobi, ev& yaşam, moda & giyim ve anne & bebek, olmak üzere 6 kategoride ürünler sunan Varsapp, ürünlerin günlük olarak kiralanmasına olanak tanıyor.

Pivony, Delaware’deki En Yenilikçi 13 Girişimden Biri Seçildi!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Pivony, Data Magazine tarafından belirlenen Delaware’deki şirketler ve girişimler arasından en yenilikçi 13 iş zekâsı girişiminden biri olarak seçildi.

Pivony, şirketlerin ve markaların doğal dil işleme ve yapay zekâ aracılığıyla pazar, müşteriler ve rakipler hakkında aksiyon alınabilir iç görüler elde etmesine ve hedefli dijital pazarlama kampanyalarını etkinleştirmesine yönelik self servis bir SaaS platformu olarak hizmet sunuyor.

İnteraktif Kredi Dijital Açı Programına Konuk Oldu

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden İnteraktif Kredi 28 Ağustos Cuma günü Bloomberg HT’de yayınlanan Dijital Açı programına konuk olarak katıldı.

İnteraktif Kredi Kurucu Ortağı Cesur Ölçenoğlu, programda, girişim olarak çalışmalarını, faaliyet alanlarını, sektörel fırsat ve gelişmeleri değerlendirdi.

 

Delifer Enerji, CNN Türk’te

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Delifer Enerji, kayısı çekirdeğinde ürettiği su tasarruf cihazıyla CNN Türk’e konuk oldu.

Delifer Enerji Kurucusu Ahmet Delifer, yayında, ürettikleri perlatör sayesinde musluktan akan suda yüzde 80 oranına kadar tasarruf sağlama imkânı sunduklarını belirtti.

AkıllıBes AgeSA Hayat ve Emeklilik ile BES Asistan’ını Buluşturdu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden AkıllıBes, AgeSA Hayat ve Emeklilik için BES Asistan’ı hizmete sundu.

Sisteminde akıllı yatırım kararlarının alınması için finansal danışmanlara ve acentelere birçok araç sunarak yardımcı olan BES Asistan, fon sepetleri oluşturma, portföy önerileri, geçmiş veri analizleri, piyasa karşılaştırmaları, çoklu simülasyonlar, sosyal paylaşım, zaman kapsülü ve oyunlaştırma özellikleri ile önemli yenilikler sunmaya devam ediyor.

VSight, Estonian Business Angels Network (EstBAN)’dan Yatırım Aldı!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden VSight, sTARTUp Day’de 250 bin Euro yatırım almaya hak kazandı.

V-Sight, Endüstriyel Artırılmış Gerçeklik Platformu sayesinde kurum çalışanlarının akıllı gözlük ve mobil cihaz yazılımları ile daha performanslı çalışmalarını sağlıyor.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek #Sürdürülebilirlik Programı kapsamında düzenlenecek “Döngüsel Ekonomi ve İklim Değişikliğine Uyum” seminerimize kayıt olmak için tıklayın!

2 Aralık Perşembe günü düzenlenecek ve 2021’in en iyi girişimlerinin belirleneceği, Türkiye’nin girişimcilik sahnesi Big Bang Start-up Challenge’ı takviminize eklemeyi unutmayın!

TÜBİTAK BİGG 2. Aşamaya Seçilen Girişimcilerimiz için Prodis Sistemi Bilgilendirme Semineri

2021 yılı 1. çağrısı kapsamında TÜBİTAK BİGG Programı’nın 2. aşamasına yönlendirmek üzere seçilen girişimcilerimizle Prodis sistemi için bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

İTÜ Çekirdek #Otomotiv Programı, NTV-Tekno Hayat’ta

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş, İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörümüz Arzu Eryılmaz ve OİB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu, İTÜ Çekirdek Otomotiv Programı’nın detaylarını NTV – Tekno Hayat’a anlattı.

Programda ayrıca, İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Laska’nın Kurucusu Onur Güdü,  Sensemore’un Kurucu Ortağı Çağlar Aksu ve  Simularge’ın Kurucu Ortağı Büryan Turan ise hayata geçirdikleri girişimlerini paylaştı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close